Vyhľadávanie zájazdu

Víkend v InnsbruckuTermíny a ceny


Úvod - 3-dňový autokarový zájazd

Perex - Nezabudnuteľný rakúsky víkend vám prinesie malebné mestečko Zell am See na brehu jazera, úchvatný vodopád Krimmel ako aj hlavné mesto Tirolska ležiace v srdci Álp - Innsbruck s bohatou históriou, či slávne dejisko ZOH Berg Isel. Nevynecháme ani prehliadku Krištáľového sveta Swarovski, a jedno z najromantickejších rakúskych mestečiek Rattenberg ležiace v údolí rieky Inn.

Ubytovanie - 3* hoteli.

Stravovanie - Raňajky.

Poznámka - Innsbruck_TVB-Innsbruck_Christof-Lackner.jpg

Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokar

1. deň - Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách (z Bratislavy o 06:00 hod.), v popoludňajších hodinách návšteva malebného horského mestečka Zell am See, rozprestierajúceho sa na západnej strane jazera Zeller See. Rozmanitosť prírody je tu naozaj unikátna: trblietajúce sa jazero, snehobiele ľadovce aj šťavnaté zelené horské lúky. Pokračovanie k najvyšším vodopádom Európy – Krimmel (súčasť Národného parku Hohe Tauren), z ktorých voda padá v 3 kaskádach z výšky 380 m. Okolo vodopádov vedie upravený turistický chodník s vyhliadkami, ktoré ponúkajú neopakovateľné výhľady na vodopády. Odchod do hotela v okolí Innsbrucku.

2. deň - Raňajky, prehliadka Innsbrucku, sídla tirolskej vetvy Habsburgovcov a hlavného mesta Tirolska – mesta v srdci Álp, kde si podáva ruku minulosť s budúcnosťou. Svetoznáme pamiatky Innsbrucku - ako svedkovia jeho veľkej histórie – stoja bok po boku s budovami postmodernej medzinárodnej špičkovej architektúry a vytvárajú spoločne zaujímavý mix. Vládne sídlo Hofburg, hrad Ottoburg, Bazilika Wilten a impozantný stredoveký zámok Ambras rozprávajú o pohnutých dejinách Innsbrucku, spojených s menom takých hrdinov, ako Philippina Welser alebo Andreas Hofer. Cisár Maximilian I. bol snáď najznámejšou osobnosťou, ktorý prispel k jeho výstavbe: jeho zásluhou môžeme napríklad obdivovať Goldenes Dachl (strecha s 2 567 zlatými škridlami) alebo jeho pomník v kostole v Hofburgu. Innsbruck však boduje i svojou priam ohromujúcou kulisou veľhôr, objímajúcich mesto. Fakultatívne výjazd lanovkou na Nordkette. Odchod na Berg Isel – dejiska Zimných Olympijských hier v rokoch 1964 a 1976, odkiaľ sa ponúka úžasný výhľad na celý Innsbruck, výjazd lanovkou ku skokanskému mostíku ZOH. Návrat do hotela.

3. deň - Raňajky, odchod do unikátneho múzea Krištáľový svet Swarovski, v ktorom môžete obdivovať najväčší brúsený krištáľ na svete (300 tisíc karátov), ako aj 11 m vysokú krištáľovú stenu vytvorenú z niekoľkých ton blyštiacich sa polodrahokamov. Pokračujeme údolím rieky Inn do jedného z najmalebnejších mestečiek Rakúska Rattenbergu. Prejdeme si historické centrum, farský gotický kostol s barokovou výzdobou. Zaujímavosťou je, že niektoré budovy sú vytesané do skaly.  Na záver nás očarí výhľad zo zrúcaniny hradu nad mestečkom na údolie rieky Inn. Návrat na Slovensko v neskorých večerných hodinách (cca o 21:30 hod.).


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, pobytovú taxu, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa - Doplatky: za 1/1 izbu, za miesto v prednej polovici autokaru.

Vstupy, lanovky, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -