Vyhľadávanie zájazdu

Víkend vo Vroclave a okolíTermíny a ceny

Víkend vo Vroclave a okolí

Úvod - 3-dňový autokarový zájazd

Perex - Ak ste už boli v Krakove, je načase navštíviť ďalšie krásne poľské mesto - Vroclav. Mesto trpaslíkov, s ktorými sa stretnete všade. Kto ich nájde najviac? K tomu rozprávkovo pekné zámky Ksiaz a Brzeg a dokonalý víkendový program je na svete.

Ubytovanie - 2x v hoteli 3*

Stravovanie - 2x raňajky

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokar

1. deň - Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Na predmestí mesta Walbrzych navštívime tretí najväčší zámok v Poľsku – Ksiaz, ktorý je vystavaný na skalnom útese. Neuchváti nás len svojou veľkosťou, ale aj jeho samotnou históriou. Skalný kopec bol v hĺbke 55 metrov prevŕtaný tunelmi a tajnými chodbami. Niektoré podzemné predsiene boli dokonca spojené výťahmi. Totiž počas 2. sv. vojny to malo byť veliteľstvo Adolfa Hitlera. Niektoré jazyky tvrdia, že  práve v tuneloch hradu Ksiaz sa ukrýva stratená jantárová komnata. Popoludní prídeme do jedného z najkrajších stredoeurópskych miest s nádhernými pamiatkami. Vroclav je štvrté najväčšie mesto v Poľsku. Symbolom sú trpaslíci, roztrúsení po meste – lezú po lampách, salutujú, oddychujú na lavičke, hrajú na hudobných nástrojoch. Malí bronzoví trpaslíci vyjadrujú asi všetky ľudské vlastnosti či činnosti a prinášajú radosť a šťastie. Dominantné námestie - veľká radnica zdobená rezbárskymi sochami a ornamentmi. Soľné námestie - kvetinový trh, ktorý je nonstop otvorený. Aula Leopoldina, Ossolineum. Stare Jatki – ulica, na ktorej sú sochy domácich zvierat v životnej veľkosti – v minulosti sa pri obchodoch s mäsom konali jatky. Ubytovanie.

2. deň - Raňajky. Ostrov Tumski - najstaršia časť mesta, klenotnica sliezskej gotiky. Na tomto ostrove sa v 10. storočí usadili Slovania a v 13. storočí to bolo druhé najdôležitejšie mesto po Prahe. Katedrála sv. Jána Krstiteľa, z ktorého je pekný výhľad na mesto, ktoré nemá žiadne výškové budovy. Pri troche šťastia si vypočujeme hudbu z najväčšieho organu v krajine. V blízkosti katedrály si prezrieme botanickú záhradu. Pôjdeme do špeciálnej rotundy, kde sa nachádza pýcha mesta, Panoráma Raclawicka. Zobrazenie rusko-poľskej bitky v 18. storočí. Kruhová maľba s rozmermi 15 x 114 m vtiahne do bojov. Obrovské plátno, namaľované tak realisticky, že budeme mať dojem, že sa skutočne nachádzame uprostred vojnového chaosu. V Szczytnickom parku si pozrieme Halu Ludovu (UNESCO), prvú modernistickú železobetónovú halu na svete. Návrat do centra, individuálne voľno. Fakultatívne: večer návrat k Hale Ludovej na koncert hrajúcej a svetelnej show jednej z najväčších fontán v Európe s 300 tryskami. Ubytovanie.

3. deň -

Po raňajkách odchod do mesta Brzeg kde okrem historického centra navštívime aj zámok sliezskych Piastovcov nazývaný aj „malý Wawel“. Nájdeme tu náhrobné kamene stredovekých sliezskych Piastovcov, brnenia a odev od 13. do 17. storočia. Časť výstavy je plná archeologických zbierok a modelu Ryczyna – stredovekého obranného osídlenia, modelu mesta Brzeg zo 17. a 18. storočia a vojenskej techniky. Ďalej si môžeme pozrieť obrazy Giovanniho  Pinottiho ako aj výstavu sliezskeho umenia 15. – 18. storočia zo zbierky národného múzea vo Vroclavi. V poobedňajších hodinách odchod na Slovensko, príchod do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.


Celková cena zahŕňa -

Dopravu luxusným autokarom. 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*. Sprievodcu CK SATUR. 

Celková cena nezahŕňa -

Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za miestenku. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie. 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -