Vyhľadávanie zájazdu

Z Floridy do New YorkuTermíny a ceny

Z Floridy do New Yorku

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO MIAMI : Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a let do Miami. Transfer do hotela, voľný program. Nocľah v Miami.

deň 2 - OVERSEAS HIGHWAY – KEY WEST: Výpravná cesta po ceste Overseas Highway cez ostrovčeky Keys prepojené 50 mostami. Keys ponúkajú všetko, čo Američania milujú a turisti obdivujú: fajnové rezidencie, víkendové chatrče, rybolov a azúrové more. Cesta končí v najjužnejšom bode USA - Key West. Toto živé miesto s príchuťou Karibiku preslávil uvoľnený spôsob života a atmosféra nočného života, nocľah.

deň 3 - KEY WEST – EVERGLADES: Cestou späť na pevninu návšteva krokodílej farmy u NP Everglades. Do rezervácie nepreniknuteľných mangrovových močiarov, utajených jazierok a plytkých riečok, sa za aligátormi vydáme na špeciálnom vznášadle. Nocľah v Miami.

deň 4 - MIAMI : Prehliadka mesta pláží a slnka s návštevou najznámejších štvrtí Miami ako South Beach, Little Havana, modernej Coconut Grove, či Coral Gables s luxusnými domami vybudovanými v 20. rokoch minulého storočia. Nocľah v Miami.

deň 5 - MIAMI – NASA CENTER: Cestou do Orlanda návšteva Kennedyho vesmírneho strediska na myse Cape Canaveral (fakultatívne) s centrom vesmírneho programu agentúry NASA. Pri prechádzke kozmodrómu navštívite gigantické hangáre, navštívite kino IMAX a hlavne si prehliadnete unikátnu expozíciu raketoplánu Atlantis za 150 miliónov dolárov. Presun do Orlanda, nocľah.

deň 6 - ORLANDO: Dnes sa môžeme zoznámiť s niektorým zo zábavných parkov Orlanda: Disney World, alebo Universal Studios s atrakciami inšpirovanými hollywoodskými filmami. Veľmi dobrou voľbou sa javí morský svet Sea World s delfínmi, tuleňmi a kosatkami vystupujúcimi v pôsobivých show (vstupy fakultatívne). Nocľah v Orlande.

deň 7 - ORLANDO – ST. AUGUSTINE : Návšteva najstaršieho mesta USA, prístavu St. Augustine. Prejazd do Savannah, voľný program, nocľah.

deň 8 - PYŠNÝ JUH: SAVANNAH : Prehliadka kedysi bohatého otrokárskeho prístavu Savannah. Cestou do Charlestonu zastávka pri plantáži Drayton Hall, ktorá pochádza z roku 1738. Príchod do Charlestonu, voľný program, nocľah.

deň 9 - CHARLESTON – MYRTLE BEACH : Prehliadka historického centra Charlestonu s panskými domami bohatých Južanov. Neporazený duch južanskej kultúry je tu cítiť na každom kroku, nocľah na trase.

deň 10 - OCRACOKE ISLAND – HATTERAS : Krajinou močiarov a lodným trajektom prejazd na ostrov Ocracoke - pôvabný raj rybárov a cieľ mnohých romantikov. Ďalším trajektom prejazd na Cape Hatteras s pôsobivým majákom. Cesta pokračuje po úzkom páse pevniny a opustených pláží Outerbanks do Kity Hawk, miesta, kde bratia Wrightovci uskutočnili v roku 1903 prvý let v histórii ľudstva. Prejazd do letoviska Virginia Beach, nocľah.

deň 11 - TUNNEL BRIDGE – ANNAPOLIS : Hneď skoro ráno opustíme pevninu a podmorským tunelom/mostom prejdeme na polostrov Chesapeake. Zátoka, ktorá ho delí od pevniny, je vzácnym ekosystémom so stovkami druhov vtákov a rýb. Presun do Annapolis, prekrásneho mestečka prímorského rázu, v ktorom sídli námorná akadémia. Nocľah v Annapolise.

deň 12 - WASHINGTON D.C. : Cez veľkolepý most Chesapeake Bay Bridge sa vydáme do Washingtonu D.C. Prehliadka mesta, počas ktorej uvidíme Biely dom, budovu Kapitolu, monument prezidenta G. Washingtona, či Abrahama Lincolna. Taktiež navštívime Arlingtonský cintorín, pamätník vietnamskej a kórejskej vojny a ďalšie zaujímavé miesta vrátane možnosti návštevy niektorého z múzeí na triede The Mall. Nocľah v Annapolis.

deň 13 - PHILADELPHIA : Prejazd do Philadelphie a návšteva Independence Hall a Liberty Bell - zvonu, ktorý je symbolom americkej slobody. Voľný program, nocľah.

deň 14 - NEW YORK : Prehliadku mesta zahájime plavbou na Liberty Island so sochou Slobody a na ostrov Ellis Island s múzeom emigrácie. Potom, suchou nohou, prejdeme južný Manhattan a jeho najznámejšie miesta ako Wall Street, Trinity Church, rušnú Čínsku a Taliansku štvrť, či SoHo. Z terasy Empire State Building si v podvečer vychutnáme zvoľna sa rozsvecujúce mesto, nocľah.

deň 15 - NEW YORK - PRAHA (VIEDEŇ): Dopoludnia voľný program. Nasleduje transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

deň 16 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -