Vyhľadávanie zájazdu

Z Machu Picchu do Ria Termíny a ceny

Z Machu Picchu do Ria

deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) – LIMA: Odlet z Prahy (Viedne), prílet do Lima. Po vybavení pasových formalít nasleduje transfer do hotela. Ubytovanie a nocľah.

deň 2 - LIMA: Celodenná prehliadka hlavného peruánskeho mesta Lima (UNESCO), kedysi najbohatšieho mesta sveta, ktoré v roku 1535 založil španielsky dobyvateľ Francisco Pizarro na brehoch rieky Rimac. Prejdete sa cez námestie Plaza de Armas s prezidentským palácom, aj po štvrti Miraflores. Popri koloniálnej architektúre tu nájdete aj moderné budovy, nákupné galérie, luxusné obchody a reštaurácie s vybranými lahôdkami bohatej peruánskej kuchyne. Prezriete si katedrálu, kostol s kláštorom Santo Domingo, múzeum Larco a tiež pyramídu Huaca Pucllana z nepálených tehál. Návrat do hotela, nocľah v Lima.

deň 3 - LIMA – CUSCO – POSVÄTNÉ ÚDOLIE: Ráno transfer na letisko a prelet do mesta Cusco (UNESCO). Nasleduje cesta do Posvätného údolia s výhľadmi na zasnežené vrcholky Ánd. Návšteva indiánskej dedinky Chinchero, ktorá je známa pestrofarebným trhom a nádhernými textíliami. Popoludní potom chrámový komplex Ollantaytambo s pôvodnou dedinou Inkov neďaleko rieky Urubamba. Po prehliadke sa presuniete vlakom pod Machu Picchu do dediny Machu Picchu Pueblo (predtým Aquas Calientes). Ubytovanie a nocľah.

deň 4 - MACHU PICCHU – CUSCO: Skoro ráno transfer autobusom k bránam Machu Picchu (UNESCO). Čaká Vás nezabudnuteľná prehliadka najkrajšej pamiatky Južnej Ameriky a posvätného miesta Inkov uprostred hôr a džungle. Spoločne so sprievodcom navštívite námestie, všetky svätyne, observatória, terasy aj obytné budovy. Zdatnejší môžu vyšplhať na vrchol Huayna Picchu (fakultatívne), odkiaľ sa ponúka nezabudnuteľný pohľad na obrovské rozvaliny tohto záhadného mesta Inkov. Návrat autobusom do Machu Picchu Pueblo a ďalej vlakom pozdĺž rieky Urubamba do Cusco. Nocľah v Cusco.

deň 5 - CUSCO: Prehliadka najkrajšieho peruánskeho mesta. Meno mesta bolo symbolom jeho významu - Cusco (alebo tiež Qosqo) znamená v kečuánčine pupok, stred. Cusco leží vo výške 3.400 metrov nad morom. Obdivovať tu budete najmä bohato zdobené koloniálne domy a kostoly s kamennými stenami okolo námestia Plaza de Armas, chrámový komplex Coricancha - kedysi pokrytý ťažkými plátmi zlata, spletité uličky a trhovisko. Ďalej navštívite aj mohutnú pevnosť Sacsayhuaman a sochu bieleho Krista, odkiaľ je krásny pohľad na celé mesto. Nocľah v Cusco.

deň 6 - CUSCO - RIO DEJANEIRO: Transfer na letisko, odlet do Rio de Janeiro. Transfer do hotela v Rio de Janeiro, nocľah.

deň 7 - RIO DE JANEIRO: Doobeda výlet k jednému zo symbolov Ria - svetoznámej Cukrovej homoli. Začnete prechádzkou okolo preslávených pláží Ria. Následne prvou kabínkovou lanovkou vyjdete najskôr na horu Urca a ďalšou kabínkovou lanovkou prídete na Cukrovú homoľu (Pao de Acúcar), odkiaľ sa môžete kochať nádherným pohľadom na najkrajšie mesto sveta. Poobede voľno, nocľah v Rio de Janeiro.

deň 8 - RIO DE JANEIRO: Doobedňajší výlet k soche Krista Vykupiteľa, ďalšiemu symbolu mesta Rio de Janeiro. Po jazde autokarom okolo jazera Rodrigo de Freitas prídete na úpätie hory Corcovado, odkiaľ pôjdete pohodlnou pozemnou lanovkou tropickým pralesom Tijuca až tesne pod vrchol Corcovado. Po absolvovaní záverečných schodov k soche Krita Vykupiteľa (Cristo Redentor) na vrchole Corocovado sa Vám naskytne fantastický pohľad na Rio de Janeiro. Ďalej prehliadka centra mesta. Poobede voľný program, možnosť relaxovať na jednej z pláží (Copacabana alebo Ipanema). Nocľah v Rio de Janeiro.

deň 9 - VODOPÁDY IGUAZU Z BRAZÍLSKEJ STRANY - PRIEHRADA ITAIPÚ: Doobeda transfer na letisko a prelet k vodopádom Iguazu. Poobede prehliadka vodopádov Iguazu z brazílskej strany. Širšie než Viktóriine vodopády a vyššie než Niagara ponúkajú nezabudnuteľný pohľad na 275 vodopádov a kaskád padajúcich do hĺbky až 80 m. Fakultatívne vyhliadkový let hellikoptérou nad vodopádmi, alebo tiež jazda terénnym vozom s následnou plavbou tryskovým motorovým člnom pod vodopádmi Iguazu. Podľa časových možností výlet k jednému z technických divov sveta, priehrade Itaipu, ktorou sa pri maximálnom vyťažení prevalí 40x viac vody ako cez vodopády Iguazu. Návrat do hotela a nocľah vo Foz do Iguacu.

deň 10 - VODOPÁDY IGUAZU Z ARGENTÍNSKEJ STRANY - SÚTOK RIEK PARANÁ A IGUAZU: Prehliadka vodopádov Iguazu z argentínskej strany. Cesta vláčikom k najväčším vodopádom - k "Diablovej tlame", kde sa do hlbín valí ohromná masa vody. Pod baldachýnom vodnej triešte si môžete vychutnať a zachytiť dychberúce kúzlo majestátnych vodopádov. Prechádzka pokračuje k ďalším vyhliadkam, odkiaľ si môžete prezrieť vodopády zo spodnej i vrchnej časti. Pôvabná dúha klenúca sa nad vodopádmi len umocní ich kúzlo. Po neskorom obede sa presunieme k sútoku riek Paraná a Iguazu na hraniciach Brazílie, Argentíny a Paraguaya. Návrat do hotela, nocľah.

deň 11 - RIO DE JANEIRO - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Doobeda odbavenie na letisku vo Foz a prelet do Rio de Janeiro. Následne odbavenie a odlet s prestupom do Prahy (Viedne).

deň 12 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -