Vyhľadávanie zájazdu

Z Monte Carla do Cinque TerreTermíny a ceny

Z Monte Carla do Cinque Terre

Úvod
6-dňový letecký zájazd

Perex
Z oslňujúceho Monte Carla vedie úchvatná trasa pozdĺž ligúrskeho pobrežia až do talianskeho Cinque Terre, farebných stredomorských miest vytesaných do skál. Spoznajte francúzsku eleganciu v Nice, taliansku vášnivosť cez historický Janov, stredoveké vinárske mestečko Dolceaqua, botanickú záhradu Hanbury, spievajúce Sanremo, a užite si plavbu loďou pozdĺž Portofino a kúpanie v známom letovisku Santa Margherita di Ligure. 

Ubytovanie
5 x v hoteli 3*.

Stravovanie
5 x raňajky.

Doprava
Letecká, autokarová počas pobytu.

1. deň
Transfer z Bratislavy na letisko Viedeň, odlet do Nice, krátka prehliadka, presun do Monte Carla, prehliadka, odchod na ubytovanie. Fakultatívne večera.

2. deň
Raňajky, začiatok prehliadky očarujúcej Ligúrie na južných svahoch horského oblúka okolo Janovského zálivu. Začneme prehliadkou svetoznámej botanickej záhrady Hanbury na myse Mortola. Exotická záhrada s viac ako 3 000 tropických rastlín je jednou z najväčších v Taliansku a ponúka tiež panoramatický výhľad na more.  Pokračovanie do stredovekého vinárskeho mestečka Dolceacqua, nad ktorou sa týči hrad Doria z 12. stor. Mesto charakterizuje most, známy z Monetovho obrazu. Ochutnávka známeho vína Rossese. Odchod do Sanrema, mesta, v ktorom sa koná známy hudobný festival. Po krátkej prehliadke historického centra presun do malebného prímorského mestečka Cervo s úzkymi uličkami a kostolom San Giovanni Battista, týčiaceho sa nad morom. Odchod na ubytovanie. Fakultatívne večera.

3. deň
Po raňajkách presun do Janova, krásneho mesta s mnohými historickými pamiatkami: Perlou je určite katedrála San Lorenzo z 12 stor., nemenej zaujímavé sú Piazza della Vittoria s impozantným víťazným oblúkom, Piazza de Ferrari, divadlo Teatro Carlo Felice, Piazza Dante s rodným domom Krištofa Kolumba, palác San Giorgio, kráľovský Palazzo Reale a obísť sa nedá ani starý prístav. Zachoval si mnoho budov z minulosti a hlavnou atrakciou je veľké akvárium (druhé najväčšie v Európe) a Morské múzeum. Odchod na ubytovanie. Fakultatívne večera.

4. deň
Raňajky. Odchod do romantického prímorského mestečka Camogli, pre ktoré sú typické farebné domy na terasách, pomaľované pestrými farbami. Plavba loďou pozdĺž divokého pobrežia Portofínskeho mysu k románskemu kláštoru San Fruttuoso z 8. stor., odrezaného od sveta. Pokračovanie loďou do malebného Portofina, ktoré je obľúbeným miestom fotografov, aj talianskej smotánky. Na záver sa zastavíme v známom letovisku Santa Margherita di Ligura s krásnou promenádou a plážami. Možnosť kúpania. Návrat na ubytovanie. Fakultatívne večera.

5. deň
Raňajky. Dnes sa presunieme na krásne ligúrske pobrežie. Deň strávime v chránenej divokej oblasti Cinque Terre (UNESCO), s päticou dediniek, ktoré boli až donedávna takmer neprístupné po súši a skoro neznáme pre turistov.  Z mesta La Spezia absolvujeme plavbu výletnou loďou so zastávkami v pobrežných dedinkách Vernazza a Manarola. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

6. deň
Raňajky. Presun na letisko do Florencie, odlet do Viedne, následne transfer do Batislavy.


Celková cena zahŕňa
Leteckú dopravu Viedeň – Nice, Florencia/Bologna – Viedeň. Transfer BA – letisko – BA. Miestnu dopravu počas výletov. 5 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*. Ochutnávku vína.  2 x plavbu loďou. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za 5 večerí. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -