Vyhľadávanie zájazdu

Z Monte Carla do Cinque TerreTermíny a ceny

Z Monte Carla do Cinque Terre

Úvod - 6-dňový letecký zájazd

Perex - Z oslňujúceho Monte Carla vedie úchvatná trasa pozdĺž ligúrskeho pobrežia až do talianskeho Cinque Terre, farebných stredomorských miest vytesaných do skál. Spoznajte francúzsku eleganciu v Nice, taliansku vášnivosť cez historický Janov, stredoveké vinárske mestečko Dolceaqua, botanickú záhradu Hanbury, spievajúce Sanremo, a užite si plavbu loďou pozdĺž Portofino a kúpanie v známom letovisku Santa Margherita di Ligure. 

Ubytovanie - 5 x v hoteli 3*.

Stravovanie - 5 x raňajky.

Doprava - Letecká, autokarová počas pobytu.

1. deň - Transfer z Bratislavy na letisko Viedeň, odlet do Nice, krátka prehliadka, presun do Monte Carla, prehliadka, odchod na ubytovanie. Fakultatívne večera.

2. deň - Raňajky, začiatok prehliadky očarujúcej Ligúrie na južných svahoch horského oblúka okolo Janovského zálivu. Začneme prehliadkou svetoznámej botanickej záhrady Hanbury na myse Mortola. Exotická záhrada s viac ako 3 000 tropických rastlín je jednou z najväčších v Taliansku a ponúka tiež panoramatický výhľad na more.  Pokračovanie do stredovekého vinárskeho mestečka Dolceacqua, nad ktorou sa týči hrad Doria z 12. stor. Mesto charakterizuje most, známy z Monetovho obrazu. Ochutnávka známeho vína Rossese. Odchod do Sanrema, mesta, v ktorom sa koná známy hudobný festival. Po krátkej prehliadke historického centra presun do malebného prímorského mestečka Cervo s úzkymi uličkami a kostolom San Giovanni Battista, týčiaceho sa nad morom. Odchod na ubytovanie. Fakultatívne večera.

3. deň - Po raňajkách presun do Janova, krásneho mesta s mnohými historickými pamiatkami: Perlou je určite katedrála San Lorenzo z 12 stor., nemenej zaujímavé sú Piazza della Vittoria s impozantným víťazným oblúkom, Piazza de Ferrari, divadlo Teatro Carlo Felice, Piazza Dante s rodným domom Krištofa Kolumba, palác San Giorgio, kráľovský Palazzo Reale a obísť sa nedá ani starý prístav. Zachoval si mnoho budov z minulosti a hlavnou atrakciou je veľké akvárium (druhé najväčšie v Európe) a Morské múzeum. Odchod na ubytovanie. Fakultatívne večera.

4. deň - Raňajky. Odchod do romantického prímorského mestečka Camogli, pre ktoré sú typické farebné domy na terasách, pomaľované pestrými farbami. Plavba loďou pozdĺž divokého pobrežia Portofínskeho mysu k románskemu kláštoru San Fruttuoso z 8. stor., odrezaného od sveta. Pokračovanie loďou do malebného Portofina, ktoré je obľúbeným miestom fotografov, aj talianskej smotánky. Na záver sa zastavíme v známom letovisku Santa Margherita di Ligura s krásnou promenádou a plážami. Možnosť kúpania. Návrat na ubytovanie. Fakultatívne večera.

5. deň - Raňajky. Dnes sa presunieme na krásne ligúrske pobrežie. Deň strávime v chránenej divokej oblasti Cinque Terre (UNESCO), s päticou dediniek, ktoré boli až donedávna takmer neprístupné po súši a skoro neznáme pre turistov.  Z mesta La Spezia absolvujeme plavbu výletnou loďou so zastávkami v pobrežných dedinkách Vernazza a Manarola. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

6. deň - Raňajky. Presun na letisko do Florencie, odlet do Viedne, následne transfer do Batislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu Viedeň – Nice, Florencia – Viedeň, transfer Bratislava – letisko Viedeň – Bratislava, servisné poplatky, miestnu dopravu počas výletov, 5 x ubytovanie s raňajkami v hoteli kat 3*, ochutnávku vína,  2 x plavbu loďou, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa - Doplatky: za 1/1 izbu, za 5 večerí. Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -