Vyhľadávanie zájazdu

Za krásami Francúzskej riviéry BUSTermíny a ceny

Za krásami Francúzskej riviéry BUS

Úvod
5-dňový letecký zájazd

Úvod
Francúzska riviéra patrí medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie miesta v celom Francúzsku a bezpochyby si získa každého, kto túto lokalitu navštívi. Jej jedinečné čaro tkvie v azúrovej vode, podľa ktorej je pomenované aj jej pobrežie ako Azúrové. Navštívime perlu francúzskej riviéry Nice, luxusné Monako, Cannes preslávené filmovým festivalom, Saint Tropez preslávené žandárom Louisom de Funésom aj francúzske „Benátky“ v podobe mestečka Port Grimaud.

Ubytovanie
3* hotel

Stravovanie
raňajky

Poznámka
Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Doprava
Letecky.

1. deň
Priletíme do nádherného mesta Nice, vstupnej brány Azúrového pobrežia. Už z lietadla uvidíme nádhernú azúrovú farbu mora. Poprechádzame sa Starým mestom, kde uvidíme jedno z najznámejších námestí Massena sfontánou. Na známom trhu ochutnáme gurmánske špeciality miestnej kuchyne a presunieme sa na Promenade des Anglais. Nevynecháme slávny hotel Negresco aOperu so sochou Slobody. Na konci promenády vystúpime na Colline du Chateau, odkiaľ sa nám naskytne výhľad na celú promenádu s plážou alebo hlavný prístav Port Olympia. V meste nájdeme množstvo zákutí, ktoré prajú prechádzkam a umelecké pamiatky budú striedať subtropické záhrady.

2. deň
Vyberieme sa na celodenný výlet vlakom do mesta presláveného Grace Kelly, do Monaka. Mestský štát je známy závodmi Formuly 1, ale aj svojou históriou a noblesou. Uvidíme kniežací palác, katedrálu a oceánografické múzeum. Mesto spoznáme aj vďaka jazde turistickým vláčikom. Vstúpime do Monte Carla, miesta, kde sa natáčali filmy o Jamesovi Bondovi. Najbohatšia časť Monackého kniežatstva očarí známym hotelom Paris, Kasínom a luxusnými butikmi.

3. deň
Dnešný deň venujeme návšteve legendárneho jachtárskeho raja, Saint Tropez. Z prístavu St. Maxime sa sem dostaneme vodným taxíkom. Prejdeme sa historickými uličkami, kde budeme obdivovať luxusné butiky. Z Citadely sa nám naskytne nádherný výhľad na záliv. Nezabudneme sa zastaviť pred známym Žandárskym múzeom, kde má svoju sochu najznámejší žandár Francúzska, a to Louis de Funés. Saint Tropez preslávila aj známa herečka a speváčka Brigitte Bardott.

4. deň
Panoramatickou Napoleonovou cestou sa presunieme do horského mestečka vôní Grasse. Navštívime tu výrobňu parfumov s možnosťou nákupu. Neobídeme ani typickú stredovekú pevnosť na skale Saint Paul de Vence. Popoludní sa pristavíme v ďalšom prímorskom luxusnom letovisku, v Cannes. Mesto preslávené každoročným filmovým festivalom s autentickým provensálskym šarmom. Prejdeme sa mestom k Palais des Festivals aj po Boulevard de la Croisette. Neskôr sa vlakom vrátime do Nice.

5. deň
Pred odletom do Viedne navštívime malebné historické mesto Menton, ktoré je nazývané aj mestom citrónovníkov. Mesto má nádherné historické centrum a je známe krásne rozkvitnutými záhradami.


Celková cena zahŕňa
Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov.  Transfer BA - letisko - BA. Vybrané miestne transfery uvedené v programe. Ubytovanie v hoteli Monsigny Nice 3* s raňajkami. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Dopravu mimo uvedenej. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -