Vyhľadávanie zájazdu

Za krásami východného SlovenskaTermíny a ceny

Za krásami východného Slovenska

1.deň:
odchod z Bratislavy v ranných hodinách, príchod do Spišskej Soboty - zachovalé historické centrum, ktorého námestie krášlia gotické, renesančné i barokové meštianske domy, nádherný kostol sv. Juraja. Príchod do Spišského Štvrtku a návšteva skvostnej gotickej kaplnky európskeho významu - Zápoľského kaplnky. Peší výstup na najkrajší výhľad v Slovenskom raji – Tomášovský výhľad. Presun do starobylého mesta Levoča (UNESCO),  prehliadka mesta - budova bývalej levočskej radnice s arkádami (dnes Spišské múzeum), klietka hanby zo 16. storočia,  ako aj druhý najväčší kostol na Slovensku - Chrám sv. Jakuba - k mimoriadne cenným patrí najmä interiér kostola, ktorý je jedinečným múzeom stredovekého sakrálneho umenia. Neskorogotický drevený hlavný oltár sv. Jakuba je s výškou 18,6 m najvyšší svojho druhu na svete. Zhotovili ho z lipového dreva v dielni Majstra Pavla z Levoče. Presun na ubytovanie.

2.deň:
raňajky, návšteva Kostola sv. Ducha v Žehre, ktorý sa do dnešných dní zachoval v takmer neporušenej stredovekej podobe spolu s nástennými maľbami v jeho interiéri. Impozantný Spišský hrad (UNESCO) je svojou rozlohou jedným z najväčších zrúcaninových hradných komplexov v strednej Európe. Odchod do Prešova, prechádzka historickým centrom mesta a návšteva Solivaru – národnej kultúrnej pamiatky, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie technické pamiatky na Slovensku. Je to unikátny komplex technických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky pochádzajúci zo 17. storočia, ubytovanie.

3.deň:
raňajky, presun do Červenice a návšteva Slovenských opálových baní, ktoré sú vychytenou turistickou lokalitou a technickou pamiatkou. Návšteva druhého najväčšieho slovenského mesta Košice, ktorému dominuje gotický Dóm sv. Alžbety, ktorý je najväčším kostolom na Slovensku a zároveň najvýchodnejšie ležiacou katedrálou západného typu v Európe, ubytovanie.

4.deň:
raňajky, návšteva rozprávkového kaštieľa Betliar, ktorý predstavuje reprezentačné lovecké sídlo uprostred nádherného anglického parku s romantickými stavbami, umelou jaskyňou a vodopádom. Nachádza sa tu aj pozoruhodná knižnica. Presun ku Dobšinskej ľadovej jaskyni, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie ľadové jaskyne na svete. Zastávka v obci Telgárt pri Depo café - kaviareň s krásnym výhľadom na Chmarošský viadukt, najznámejší a najfotografovanejší most na Slovensku. Návrat do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.

FIRST MINUTE 7% do 31.01.2022

FIRST MINUTE 5% do 31.03.2022V cene:
• doprava klimatizovaným autobusom • 3 x ubytovanie s raňajkami • sprievodca • DPH.   

Možné príplatky:
• cestovné poistenie +5,20 €/os. nad 15 r./zájazd, +2,80 €/dieťa do 15 r./zájazd • nástupné miesto na autobus: BA, TT, PN, NM +10,- €, TN, PB, ZA, MT, RK bez príplatku • miestenka +8,- € • jednolôžková izba +90,- €/zájazd.   

Povinné príplatky:
• pobytová taxa cca 1,50 €/osoba/noc – platba na mieste.   

Možné vstupy (na mieste):
Chrám sv. Jakuba v Levoči 3,- €, Kostol sv. Ducha v Žehre 2,- €, Spišský hrad 8,- €, Solivar 5,50 €, Slovenské opálové bane 10,- €, Dóm sv. Alžbety v Košiciach + krypta Rákocziho + dvojité špirálové schody + kaplnka sv. Michala + veža kráľa Žigmunda 5,- €, kaštieľ Betliar 8,- €, Dobšinská ľadová jaskyňa 9,- €.

Ceny vstupov sú orientačné, počas roka sa menia.


 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -