Vyhľadávanie zájazdu

Zadná IndiaTermíny a ceny

Zadná India

Thajsko láka turistov nádhernými plážami, no vy chcete vidieť viac. Trojdňový dobrodružný pobyt v severnom Thajsku s trekom k horským kmeňom Zlatého trojuholníka. Kúpanie slonov, splavovanie rieky na bambusových pltiach, noc v karenskej dedine, neuveriteľné nočné trhy. A potom krásny okruh juhovýchodnou Áziou.

deň 1 - 1 -

Odlet z Viedne. Tešíte sa už teraz na Thajsko?  Let moderným lietadlom s inovovanou business class triedou. Zapnite si najlepšiu online zábavu na palube = ICE, pustite svoj obľúbený film či hudbu a dajte si trebárs Campari Orange. Dovolenka, perfektná dovolenka sa akurát začína a vy si čoskoro vychutnáte legendárnu krajinu úsmevov. 

deň 2 - 2 -

Prílet do Bangkoku, prvý dotyk s Mestom anjelov. Krátky oddych a náročný nočný presun klimatizovaným autobusom na sever do CHIANG MAI.

deň 3 - 3 -

CHIANG MAI je kultúrnym centrom severu s úplne inou atmosférou, ako má zvyšok Thajska. My sa na pick-upoch vypravíme k vraj najkrajšiemu thajskému chrámu (Doi Suthep Wat Phra That), ležiacemu v 16 km vzdialených vrchoch. Večer sa budeme prehŕňať na najbohatšie zásobenom trhu Thajska. Nájdete tu prekrásne výrobky z Barmy, Laosu a čínskeho Yunnanu. Skvelá atmosféra, na ktorú budete počas Vašej cesty Thajskom stále spomínať.

deň 4 - 4 -

Vydáme sa na kvalitný trojdňový treking k horským kmeňom Zlatého trojuholníka. Našimi sprievodcami budú skúsení Kareni. Cez ryžové polia k domorodým horským osadám neskazeným turizmom, nezabudnuteľná noc v karenskej dedine.

deň 5 - 5 -

Plávanie pod vodopádom, rafting na bambusových pltiach a kúpanie slonov nám ostanú v spomienkach na celý život.

deň 6 - 6 -

Návrat do Chiang Mai, rozlúčka so severom a nočný presun do Bangkoku.

deň 7 - 7 -

BANGKOK – Ubytovanie v kvalitnom hoteli v centre mesta iba 200 metrov od Kráľovského paláca. Divoká zábava v nočných baroch Patpongu, tak vzdialená pokojným večerom na severe.

deň 8 - 8 -

Uzučkými klongami, uličkami dediniek na vode, poletíme na rýchlych motorových člnoch k plávajúcim trhom, kde si exotické ovocie budeme môcť kúpiť priamo z loďky. Pri moste cez rieku Kwai, len pár kilometrov od barmských hraníc si budeme rozprávať o železnici smrti, ale aj krajine, kde muži nosia sukne. Nakhon Pathom je najvyššou budhistickou stavbou sveta. Tu si objasníme budhistickú terminológiu, históriu a rozdiely v jednotlivých vetvách budhizmu: hinajána, mahajána a tibetský budhizmus.

deň 9 - 9 -

Pre záujemcov fakultatívny celodenný výlet do mesta AYUTTHAYA, ktoré bolo 400 rokov hlavným mestom Thajska. Čaká nás tu silný zážitok z prechádzok medzi ruinami starých chrámov a pagod. Odporúčame! Ostatní si zatiaľ pozrú moderný Bangkok, čínsku štvrť, alebo zelené pľúca mesta park Lumpini. Skočíme večer na thajský jazz?

deň 10 - 10 -

Prehliadka chrámu Wat Pho s najväčším zlatým ležiacim Budhom Thajska a tradičnou školou masáže. Kráľovský palác thajských kráľov, budovaný 150 rokov, patrí k najpríťažlivejším pamiatkam Ázie. Odchod do AoNangu na Krabi. Nočný presun klimatizovaným autobusom na juh, alebo možnosť preletu.

deň 11 - 11 -

KRABI je právom považované za miesto s najkrajšími plážami Thajska. Thajsko svojimi plážami láka. Kokosovníkové palmy sa skláňajú nad belostnými plážami a z tyrkysového mora trčia ostrovčeky v podobe dračích zubov. Ubytovanie 2 minúty od pláže.

Fakultatívne môžete návštíviť záchrannú stanice pre slony, ktoré slúžili ako ťažné zvieratá na zvážanie dreva z plantáží alebo na vozenie turistov. Na tomto mieste sa dozvieme viac o starostlivosti o tieto majestátne zvieratá, nakŕmime ich čerstým ovocím a napokon sa s nimi môžeme okúpať a ponatierať ich blatom v jazierku. Pre bezpečnosť sú po celý čas prítomní opatrovatelia, ktorí však nepoužívajú žiadne háky ani reťaze. Ak sa na výlet nevyberiete, už dnes môžete oddychovať na plážach Andamanského mora, alebo sa vybrať na iný výlet. Váš sprievodca Vám poradí.

deň 12 - 12 -

Výlet loďou na okolité pláže a ostrovy. Šnorchlovanie a romantický oddych. Postupne navštívime pláže Phranang, ostrovček Tup a Chicken a oddýchneme si na krásnej pláži ostrova Poda.

deň 13 - 13 -

Vydajte sa na plavbu k najznámejším ostrovom v tejto oblasti. Súostrovie PhiPhi sa skladá z dvoch hlavných ostrovov. Veľké PhiPhi sa neslávne dostalo do povedomia po tsunami 2004. Dnes je ostrov znova vybudovaný. Malé PhiPhi zas preslávila pláž Maya, kde bol natáčaný film Pláž s Leonardom DiCapriom. Okúpeme sa v zátoke bez pláže, budeme šnorchlovať na ostrove Bamboo a chutne sa najeme na Veľkom PhiPhi.

deň 14 - 14 -

Ak ste naladení na zážitky, tento si nenechajte ujsť. Fyzicky nie príliš náročná aktivita, počas ktorej sa na dvoj-kajaku budeme plaviť popod nádherné skaly, cez zátoku kde sa natáčal James Bond - Muž so zlatou zbraňou, až do neskutočného lesa tvoreného porastom mangrovníkov. So šťastím uvidíme makaky a varany. Táto aktivita je závislá na prílive a odlive a čas bude upresnený na mieste. Plaviť sa v takomto prostredí je jedinečný zážitok.

deň 15 - 15 -

Záverečný deň na Krabi je určený na oddych. Ak nemáte chuť ležať na pláži, môžete ísť potápať, liezť po skalách, alebo ísť na rafting na neďalekú rieku. Každý si tu na tento voľný deň nájde aktivitu a určite si užije deň po svojom.

deň 16 - 16 -

Poznávanie Thajska zo severu na juh pokračuje. Autobusom sa cez moslimský juh presunieme do Malajzie, plavba na ostrov Penang, ktorý je typickou ukážkou multikultúrnej spoločnosti Malajzie (UNESCO). Po príchode ochutnáme prvé malajské jedlá ako Nasi goreng, alebo si pochutnáme na raji, alebo pečenej kačici na čínsky spôsob. Po večeri sa prevezieme na rikšiach po nočnom George Towne a uvidíme romanticky nasvietené mesto. Po jazde ochutnáme prvé pivko Tiger.

deň 17 - 17 -

Mešita, hinduistický aj čínsky konfuciánsky chrám a kresťanský kostol. Tvár Malajzie, ktorá inde už rýchlo mizne. Zoznámenie sa s malajskými zvyklosťami. George Town na Penangu ukazuje túto multikultúrnu zmesku v najlepšom svetle. Mesto chránené UNESCOm každého očarí. Z Penangu sa presunieme kvalitnou diaľnicou k jaskyniam Batu, kde je jeden z najdôležitejších hinduistických chrámov mimo Indie. Každoročne sa tu odohráva „masochistický“ festival Thaipusam. Večer v Kuala Lumpur navštívime vysvietené dvojičky Petronas Towers, ktoré sú doteraz najvyššími dvojičkami na svete.

deň 18 - 18 -

Kvalitná prehliadka hlavného mesta Malajzie pokračuje. Mešita Masjid Jamek na mieste sútoku (Kuala Lumpur = bahenný sútok), námestie Merdeka s najvyšším vlajkovým stožiarom sveta (95m). Na mesto a hlavne na fotogenické dvojičky Petronas sa pozrieme z vtáčej perspektívy, z televíznej veže Menara KL. Následne si urobíme selfie vo fialových háboch v modernej národnej mešite Masjid Negara a vysvetlíme si prečo je islam v Malajzii taký usmievavý. Nevynecháme ani krásne koloniálne historické budovy v Mogulskom (Indo – saracénskom) štýle ako nádhernú budovu vlakovej stanice na Jalan Sultan Hishamuddin či Sultan Abdul Samad Building s medenými kupolami. Exkluzívne pôsobí taktiež kráľovský kriketový klub Selangor. Od tropických horúčav si oddýchneme v klimatizovanom anglikánskom kostole St. Mary. V Petronas towers si dáme obed (sprieodca odporučí jednu z 15 reštaurácii, aby sadla presne vám) a uvidíme túto prekrásnu budovu –symbol mesta - aj cez deň. Po exotickej kávičke vyrážame na juh do Singapuru. No určite sa nebudete nudiť. V našom klimatizovanom autobuse s nami ide domorodý malajský profesionálny sprievodca a váš CK sprievodca. Svoje know how v tejto oblasti si budujeme 25 rokov, sme každoročne najväčším organizátorom zájazdov do Malajzie, Singapuru a máme mnoho diplomov aj z ambasády Indonézie. Pripravte si otázky a skúste svojich sprievodcov nachytať! No zrejme sa vám to nepodarí. Každopádne sa dozviete viac, to čo iným ostane skryté. Prejdeme náročnú hranicu a sme na ostrove SINGAPUR! Aj tu ubytovanie v hoteli v centre mesta. Už zdiaľky budete vidieť ikonu mesta, hotel Marina bay Sands. Zlepšite si úroveň ubytovania a vyberte si práve tento hotel, ktorý je jedným z najlepších hotelov na svete. Spáva v ňom mnoho klientov CK. Presný popis hotela nájdete v Doplnkových službách či Kalkulácii. Prehliadka vysvieteného singapurského Manhattanu počas plavby po rieke Singapur. Pre záujemcov vysvietené Superstromy v Gardens by the Bay.

deň 19 - 19 -

V Singapure si každý nájde to svoje. Skúsený slovenský sprievodca pozná mesto dokonale a poradí vám. Po chutných raňajkách začíname prehliadku luxusným klimatizovaným autobusom s domorodým sprievodcom. Prezrieme si koloniálnu štvrť, Chinatown, Gardens by the Bay a Merlion Park. Vstúpime do čínskeho aj indického chrámu a vám sa bude zdať, že za jediný deň preletíme celý svet. Zaručene si urobíte fotografiu pri symbole mesta - striekajúcom levovi v pozadí s hotelom Martina Bay Sands, ktorý následne aj všetci navštívime. Práve tu neďaleko pristál Sir Raffles. Následne sa môžete okúpať na najjužnejšom bode juhovýchodnej Ázie, nakupovať na najluxusnejších miestach planéty, či si pozrieť úžasné podmorské akvárium. Tu sa určite naše záujmy rozdelia, no Singapur je bezpečný a my vám radi poradíme. Vstúpite do jedinečných skleníkov v Gardens by the Bay? Alebo sa najete v najlacnejšej Michelinovskej reštaurácii na svete? Pre tých čo oslavujú odporúčame reštauráciu Spago vedenú celebritným kuchárom Wolfgangom Puckom na 57 poschodí druhej veže v Maríne. Prevádzkovým šéfom je Slovák Tomáš. Neskoro v noci odlietame z najmodernejšieho letiska sveta opálení a s množstvom darčekov domov.

deň 20 - 20 - Prílet do Európy.


Cena zahŕňa

ubytovanie v penzióne, 3* a 4* hoteloch (od 7. dňa), zážitkové jednoduché ubytovanie na severe Viac o ubytovaní - tu.

6 x raňajky

prenajatú dopravu ale aj linkové autobusy

sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby

množstvo prehliadok a výletov

celodenný výlet do okolia Bangkoku

plavbu na bambusových pltiach

všetky vstupy do pamiatok podľa programu

asistenčné služby

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, stravu (okrem uvedenej), poistné, ostatné vstupné


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -