Vyhľadávanie zájazdu

Zadná IndiaTermíny a ceny

Zadná India

Thajsko láka turistov nádhernými plážami, no vy chcete vidieť viac. Trojdňový dobrodružný pobyt v severnom Thajsku s trekom k horským kmeňom Zlatého trojuholníka. Kúpanie slonov, splavovanie rieky na bambusových pltiach, noc v karenskej dedine, neuveriteľné nočné trhy. A potom krásny okruh juhovýchodnou Áziou.

deň 1 - 1 -

Odlet z Viedne. Tešíte sa už teraz na Thajsko?  Let moderným lietadlom s inovovanou business class triedou. Zapnite si najlepšiu online zábavu na palube = ICE, pustite svoj obľúbený film či hudbu a dajte si trebárs Campari Orange. Dovolenka, perfektná dovolenka sa akurát začína a vy si čoskoro vychutnáte legendárnu krajinu úsmevov. 

deň 2 - 2 -

Po prílete do Bangkoku naša cesta pokračuje ďalej na sever. Na letisku Suvarnabhumi prestúpime na domáci let Bangkok - Chiang Mai a po 1 hodine a 30 minútach pristávame v úplne inom Thajsku, aké ste doteraz nepoznali. Dnešný deň je aklimatizačný a stvorený na oddychovú večernú prechádzku po okolí. Zameníme si peniaze, posedíme na prvom thajskom pivku a ochutnáme prvý Pad Thai alebo Tom Yum. Užívame si Thajsko od prvých momentov! Chiang Mai je pokojné a prívetivé mesto, ktoré vás očarí hneď prvým dojmom.

 

deň 3 - 3 -

Oddýchnutí sa prebúdzame v CHIANG MAI, kde strávime celý dnešný deň aj noc. Po thajských raňajkách v domácom prostredí sa vyberieme spoznávať krásu tohto mesta s jeho príťažlivým okolím. Bangkok bude rušnou metropolou plnou áut a tuktukov, ale tu pocítite pokoj a príjemnú atmosféru. Niet divu, že je Chiang Mai tak obľúbený medzi digitálnymi nomádmi. Smerujeme k najkrajšiemu chrámu na okolí, no aj cestou pohľadáme unikátne zážitky typické pre severné Thajsko. Vedeli ste, že Thajsko je krajinou hodvábu? V Bangkoku dokonca o ňom nájdete aj múzeum, ale tu poznáme miesto, kde sa s výrobou hodvábu stretnete naživo. Uvidíte nielen priadky morušové, ale aj celý proces výroby od namotávania tenučkých, takmer neviditeľných nitiek až po jeho farbenie. Toto ste v Thajsku nečakali! Zastavíme sa na farme plnej orchideí, kde budete žasnúť nad ich pestrosťou. Koľko druhov orchideí nájdete v Thajsku? Vedeli ste, že všade v okolí Chiang Mai rastú ako „burina“ ? Zajtra začína náš trek a určite nejaké pohľadáme aj v divočine. Typickým remeslom severu je tradičná výroba slnečníkov. Poznáme tie najkvalitnejšie fabriky a miestni remeselníci nám ukážu celý proces výroby. Severné Thajsko patrí medzi etnologicky najrozmanitejšiu časť kráľovstva a preto sa zastavíme aj v malom skanzene uprostred ryžových políčok, kde nájdeme tradičné domy a mnohé lokálne kmene. Ich tradičný spôsob života sa vytráca, no tu ešte viete vnímať ich rozdiely, krásne kroje či typické výrobky, ktoré predávajú. Prečo nosia karenské ženy na krkoch obruče? Aké sú ťažké a môžu si ich vôbec niekedy dať dole? Dozviete sa tu viac! Vrcholom nášho dnešného dňa bude návšteva nádherného chrámového komplexu Doi Suthep Wat Phra That, ktorý leží v kopcoch niekoľko kilometrov od centra Chiang Maiu. Podľa mnohých je najkrajším chrámom celého Thajska. Dáte im za pravdu potom ako o niekoľko dní uvidíte fantastické chrámy Wat Pho či Wat Arun v Bangkoku? Rozhodne vám ukážeme to najkrajšie, pretože CK chodí sem na sever Thajska už viac než dve desaťročia. Zlatá veža, desiatky sôch Budhov v najrôznejších polohách, modliaci sa Thajčania, lotosové kvety a atmosféra svätého miesta. Užijeme si aj výhľad na okolité zelené kopce a pred odchodom sa posilníme exotickým ovocím alebo skvelou thajskou kávou, ktorá sa pestuje neďaleko odtiaľto. Návrat do Chiang Mai. Budete sa večer len tak potulovať centrom mesta a sadnete si do podniku s cieľom vychutnať si atmosféru? Alebo si poviete, že zažijete jeden z najlepších nočných trhov Thajska? Vyberte si trhovisko a budete nadšení exotikou v ktorej sa ocitnete. Výrobky z Mjanmarska, Laosu, čínskeho Yunnanu, z Thajska, to všetko tu čaká na svojich návštevníkov a rýchlo tomuto miestu podľahnete. Na večeru skúste Khao Soi, lokálnu špecialitu, ktorú vám sprievodca rád odporučí. Noc v Chiang Mai.

deň 4 - 4 -

Po raňajkách vyrážame za dokonalým severothajským dobrodružstvom! Pred nami je kvalitný 3-dňový trek v okolí mesta Chiang Mai v najkrajšej prírode, ktorú tieto končiny ponúkajú. Nasadneme do nášho tradičného songthaew akými sa tu ľudia prepravujú dodnes a ideme na to! O tom ako sa zbaliť na trek si prečítajte v našich informáciách k zájazdu, no sprievodca vás pripraví aj na mieste. Cestou k miestu, kde budeme začínať trek sa zastavíme v lokálnom mestečku s trhoviskom, kde si môžete čo to dokúpiť, ochutnať skvelé banány alebo si dať rannú kávu. Našou prvou zastávkou bude miesto, kde sa zoznámime so slonmi. Slon patrí v Thajsku medzi výrazné symboly a nevidieť ich počas cesty Thajskom by bolo veľmi zvláštne. Nechodíme na slony jazdiť, ale chodíme sa s nimi stretnúť, aby sme spoločne ulovili zážitky. Ak ste ešte nikdy nekŕmili slony, tu to zažijete a potom na nás čaká unikátne kúpanie slonov. Najprv sa s nimi vybláznime v malom jazierku a napokon sa ponoríme do rieky. Toto bude niečo na to nikdy nezabudnete. Budete v absolútnom kontakte s fascinujúcou prírodou a slonmi. Priamo v kempe si dáme jednoduchý obed. Naservírujú nám ho na banánový list? Po rozlúčke so slonmi sa vydáme do prírody a začíname trekovať! Našim lokálnym sprievodcom bude Karen, ktorý patrí k miestnym kmeňom. Práve u nich sa budeme nasledujúce dni pohybovať a tak sme v najlepších rukách. Ponoríme sa do lesa a čaká nás zopár prvých kilometrov. Uvidíme divú orchideu, banánové plantáže alebo cukrovú trstinu? Počas treku pohľadáme aj niekoľko krásnych vodopádov a tak sa pripravte na to, že sa v teplom počasí dokonalo osviežime. Cez ryžové políčka kráčame až do maličkej dedinky s drevenými domami. Sme na konci sveta a presne tu budeme tráviť našu karenskú noc. Bez signálu na telefóne, bez wifi, no pri ohni s hviezdami nad hlavou. Sem ešte turizmus nedorazil a neskutočne si to užijete. Prespíme v jednoduchých karenských domoch, ktoré budú našim ďalším zážitkom.

deň 5 - 5 -

Dnešný deň strávime v exotickej prírode severného Thajska a našim cieľom je prejsť to najkrajšie, čo naša trasa ponúka. Raňajky si dáme ešte u domácich v našej karenskej dedinke a keď sa s nimi rozlúčime, vykročíme k rozprávkovým ryžovým políčkam. Tu si uvedomíte ich dômyselnosť, ktorá tu pretrváva desiatky generácií. Budeme mať šťastie na zber ryže? Ochutnáte miestnu ryžovú pálenku?  Všade okolo nás vidíme odtiene zelenej farby od krikľavo zelených políčok až po tmavo zelené koruny vysokých stromov nad ktorými poletujú vtáci. Kráčame k vodopádom ukrytým v lese. Veci si necháme na brehu rieky a naskáčeme do nej, aby sme sa osviežili. Kým sa budeme kúpať, náš domorodý sprievodca nám z bambusu vystrúha tenké paličky na jedenie a priamo tu s výhľadom na vodopád si dáme obed z balíčka v banánových listov. Však sa vám z tohto krásneho miesta nechce odchádzať? Ideme však ďalej, pretože ešte máme v zálohe niekoľko tromfov. Nazrieme do malých dediniek, ktoré sú na mapách len anonymnými bodkami. Videli ste už na vlastné oči rásť karambolu, pomelo alebo tamarind? Stačí sa pozerať okolo seba a táto exotika vás očarí. Podvečer prichádzame do našej dedinky, kde sa zložíme a budete mať čas na to, ísť sa prejsť okolím, stretnúť sa s domácimi a zažiť niečo nové. Cítite ten pokoj a ticho v okolitých horách? Večer nám domáci uvaria priamo na ohni a spoločne sa najeme. Koľko zážitkov ste počas dvoch dní nazbierali? Vysedávanie do noci a druhá noc v jednoduchom karenskom dome.

deň 6 - 6 -

Po prebudení u Karenov sa najeme, dáme si svoju rannú kávu alebo čaj, zbalíme veci a vydáme sa na poslednú etapu nášho thajského treku. Vzduch je ešte príjemne čerstvý, ráno sa údolím prevaľuje hmla a táto pokojná krása sa dostáva do nás. Dáme si dnes ešte jeden vodopád pred odchodom do civilizácie? Na záver nášho treku sme si pre vás pripravili zážitkovú plavbu na bambusovej plti. Každá z nich má svojho pltníka a vy si len sadnite a nechajte sa unášať neveľkými perejami. Tomu sa povie finále! Vychutnáme si Pad Thai, posledný krát sa pozrieme na zelenú krajinu posiatu kopcami a odchádzame do Chiang Mai. Po príchode do mesta si oddýchnite v niektorom z barov alebo sa prejdite mestom a objavte ďalšie chrámy, ktorými je Chiang Mai známe. Ak ste prvý alebo druhý deň nestihli nakúpiť, tak sa určite vráťte na nočné trhy a nakúpte tie najlacnejšie suveníry na našej ceste naprieč Thajskom. Večerný oddych a pobalenie sa. Zajtra odlietame naspäť do Bangkoku. Noc v Chiang Mai.

deň 7 - 7 -

Ráno sa zobudíme v Chiang Mai a po skorých raňajkách vyrážame na letisko. Počas krátkeho letu si ešte trocha pospíme a ocitneme sa v BANGKOKU! Ubytovanie v slušnom hoteli s bazénom v centre mesta iba 650 metrov od Kráľovského paláca. Prémiová lokalita a prechádzka k najznámejšej ulici Bangkoku. Len kúsok od hotela totiž leží známa ulica Khao San. Ak máte chuť na skvelý pouličný Pad Thai, čerstvý ananás alebo hľadáte suveníry od výmyslu sveta, tu nájdete úplne všetko. Miestami máte pocit, že kráčate trhoviskom, inokedy zase, že vás obklopia bary alebo reštaurácie a všetci vás vítajú v Thajsku. Odoláte ponuke nechať si spraviť tetovanie? Zlákajú vás predavačky hmyzu na bizarnú ochutnávku alebo vyskúšate pražené múčne červy? Ponorte sa do ruchu ulice a zažite pravú atmosféru Bangkoku. Keď začne na mesto sadať tma, všetko tu ožíva. 

deň 8 - 8 -

Uzučkými klongami, uličkami dediniek na vode, poletíme na rýchlych motorových člnoch k plávajúcim trhom, kde si exotické ovocie budeme môcť kúpiť priamo z loďky. Pri moste cez rieku Kwai, len pár kilometrov od barmských hraníc si budeme rozprávať o železnici smrti, ale aj krajine, kde muži nosia sukne. Nakhon Pathom je najvyššou budhistickou stavbou sveta. Tu si objasníme budhistickú terminológiu, históriu a rozdiely v jednotlivých vetvách budhizmu: hinajána, mahajána a tibetský budhizmus.

deň 9 - 9 -

Pre záujemcov fakultatívny celodenný výlet do mesta AYUTTHAYA, ktoré bolo 400 rokov hlavným mestom Thajska. Čaká nás tu silný zážitok z prechádzok medzi ruinami starých chrámov a pagod. Odporúčame! Ostatní si zatiaľ pozrú moderný Bangkok, čínsku štvrť, alebo zelené pľúca mesta park Lumpini. Skočíme večer na thajský jazz?

deň 10 - 10 -

Prehliadka chrámu Wat Pho s najväčším zlatým ležiacim Budhom Thajska a tradičnou školou masáže. Kráľovský palác thajských kráľov, budovaný 150 rokov, patrí k najpríťažlivejším pamiatkam Ázie. Odchod do AoNangu na Krabi. Nočný presun klimatizovaným autobusom na juh, alebo možnosť preletu.

deň 11 - 11 -

KRABI je právom považované za miesto s najkrajšími plážami Thajska. Thajsko svojimi plážami láka. Kokosovníkové palmy sa skláňajú nad belostnými plážami a z tyrkysového mora trčia ostrovčeky v podobe dračích zubov. Ubytovanie 2 minúty od pláže.

Fakultatívne môžete navštíviť záchrannú stanice pre slony, ktoré slúžili ako ťažné zvieratá na zvážanie dreva z plantáží alebo na vozenie turistov. Na tomto mieste sa dozvieme viac o starostlivosti o tieto majestátne zvieratá, nakŕmime ich čerstvým ovocím a napokon sa s nimi môžeme okúpať a ponatierať ich blatom v jazierku. Pre bezpečnosť sú po celý čas prítomní opatrovatelia, ktorí však nepoužívajú žiadne háky ani reťaze. Ak sa na výlet nevyberiete, už dnes môžete oddychovať na plážach Andamanského mora, alebo sa vybrať na iný výlet. Váš sprievodca Vám poradí.

deň 12 - 12 -

Výlet loďou na okolité pláže a ostrovy. Šnorchlovanie a romantický oddych. Postupne navštívime pláže Phra Nang, ostrovček Tup a Chicken a oddýchneme si na krásnej pláži ostrova Poda.

Prečítajte si, ako vyzerajú najkrajšie ostrovy Andamanského mora

deň 13 - 13 -

Vydajte sa na plavbu k najznámejším ostrovom v tejto oblasti. Súostrovie PhiPhi sa skladá z dvoch hlavných ostrovov. Veľké PhiPhi sa neslávne dostalo do povedomia po tsunami 2004. Dnes je ostrov znova vybudovaný. Malé PhiPhi zas preslávila pláž Maya, kde bol natáčaný film Pláž s Leonardom DiCapriom. Okúpeme sa v zátoke bez pláže, budeme šnorchlovať na ostrove Bamboo a chutne sa najeme na Phi Phi Don.

Prečítajte si, ako vyzerajú exotické ostrovy Phi Phi

deň 14 - 14 -

Ak ste naladení na zážitky, tento si nenechajte ujsť. Fyzicky nie príliš náročná aktivita, počas ktorej sa na dvoj-kajaku budeme plaviť popod nádherné skaly, cez zátoku kde sa natáčal James Bond - Muž so zlatou zbraňou, až do neskutočného lesa tvoreného porastom mangrovníkov. So šťastím uvidíme makaky a varany. Táto aktivita je závislá na prílive a odlive a čas bude upresnený na mieste. Plaviť sa v takomto prostredí je jedinečný zážitok.

deň 15 - 15 -

Záverečný deň na Krabi je určený na oddych. Ak nemáte chuť ležať na pláži, môžete ísť potápať, liezť po skalách, alebo ísť na rafting na neďalekú rieku. Každý si tu na tento voľný deň nájde aktivitu a určite si užije deň po svojom.

deň 16 - 16 -

Poznávanie Thajska zo severu na juh pokračuje. Autobusom sa cez moslimský juh presunieme do Malajzie, plavba na ostrov Penang, ktorý je typickou ukážkou multikultúrnej spoločnosti Malajzie (UNESCO). Po príchode ochutnáme prvé malajské jedlá ako Nasi goreng, alebo si pochutnáme na raji, alebo pečenej kačici na čínsky spôsob. Po večeri sa prevezieme na rikšiach po nočnom George Towne a uvidíme romanticky nasvietené mesto. Po jazde ochutnáme prvé pivko Tiger.

deň 17 - 17 -

Mešita, hinduistický aj čínsky konfuciánsky chrám a kresťanský kostol. Tvár Malajzie, ktorá inde už rýchlo mizne. Zoznámenie sa s malajskými zvyklosťami. George Town na Penangu ukazuje túto multikultúrnu zmesku v najlepšom svetle. Mesto chránené UNESCO každého očarí. Z Penangu sa presunieme kvalitnou diaľnicou k jaskyniam Batu, kde je jeden z najdôležitejších hinduistických chrámov mimo Indie. Každoročne sa tu odohráva „masochistický“ festival Thaipusam. Večer v Kuala Lumpur navštívime vysvietené dvojičky Petronas Towers, ktoré sú doteraz najvyššími dvojičkami na svete.

deň 18 - 18 -

Kvalitná prehliadka hlavného mesta Malajzie pokračuje. Mešita Masjid Jamek na mieste sútoku (Kuala Lumpur = bahenný sútok), námestie Merdeka s najvyšším vlajkovým stožiarom sveta (95m). Na mesto a hlavne na fotogenické dvojičky Petronas sa pozrieme z vtáčej perspektívy, z televíznej veže Menara KL. Následne si urobíme selfie vo fialových háboch v modernej národnej mešite Masjid Negara a vysvetlíme si prečo je islam v Malajzii taký usmievavý. Nevynecháme ani krásne koloniálne historické budovy v Mogulskom (Indo – saracénskom) štýle ako nádhernú budovu vlakovej stanice na Jalan Sultan Hishamuddin či Sultan Abdul Samad Building s medenými kupolami. Exkluzívne pôsobí taktiež kráľovský kriketový klub Selangor. Od tropických horúčav si oddýchneme v klimatizovanom anglikánskom kostole St. Mary. V Petronas towers si dáme obed (sprievodca odporučí jednu z 15 reštaurácii, aby sadla presne vám) a uvidíme túto prekrásnu budovu –symbol mesta - aj cez deň. Po exotickej kávičke vyrážame na juh do Singapuru. No určite sa nebudete nudiť. V našom klimatizovanom autobuse s nami ide domorodý malajský profesionálny sprievodca a váš CK sprievodca. Svoje know how v tejto oblasti si budujeme 25 rokov, sme každoročne najväčším organizátorom zájazdov do Malajzie, Singapuru a máme mnoho diplomov aj z ambasády Indonézie. Pripravte si otázky a skúste svojich sprievodcov nachytať! No zrejme sa vám to nepodarí. Každopádne sa dozviete viac, to čo iným ostane skryté. Prejdeme náročnú hranicu a sme na ostrove SINGAPUR! Aj tu ubytovanie v hoteli v centre mesta. Už z diaľky budete vidieť ikonu mesta, hotel Marina bay Sands. Zlepšite si úroveň ubytovania a vyberte si práve tento hotel, ktorý je jedným z najlepších hotelov na svete. Spáva v ňom mnoho klientov CK. Presný popis hotela nájdete v Doplnkových službách či Kalkulácii. Prehliadka vysvieteného singapurského Manhattanu počas plavby po rieke Singapur. Pre záujemcov vysvietené Superstromy v Gardens by the Bay.

deň 19 - 19 -

V Singapure si každý nájde to svoje. Skúsený slovenský sprievodca pozná mesto dokonale a poradí vám. Po chutných raňajkách začíname prehliadku luxusným klimatizovaným autobusom s domorodým sprievodcom. Prezrieme si koloniálnu štvrť, Chinatown, Gardens by the Bay a Merlion Park. Vstúpime do čínskeho aj indického chrámu a vám sa bude zdať, že za jediný deň preletíme celý svet. Zaručene si urobíte fotografiu pri symbole mesta - striekajúcom levovi v pozadí s hotelom Martina Bay Sands, ktorý následne aj všetci navštívime. Práve tu neďaleko pristál Sir Raffles. Následne sa môžete okúpať na najjužnejšom bode juhovýchodnej Ázie, nakupovať na najluxusnejších miestach planéty, či si pozrieť úžasné podmorské akvárium. Tu sa určite naše záujmy rozdelia, no Singapur je bezpečný a my vám radi poradíme. Vstúpite do jedinečných skleníkov v Gardens by the Bay? Alebo sa najete v najlacnejšej Michelinovskej reštaurácii na svete? Pre tých čo oslavujú odporúčame reštauráciu Spago vedenú celebritným kuchárom Wolfgangom Puckom na 57 poschodí druhej veže v Maríne. Prevádzkovým šéfom je Slovák Tomáš. Neskoro v noci odlietame z najmodernejšieho letiska sveta opálení a s množstvom darčekov domov.

deň 20 - 20 - Prílet do Európy.


Cena zahŕňa

domáci prelet Bangkok - Chiang Mai a Chiang Mai - Bangkok

ubytovanie v penzióne, 3* a 4* hoteloch (od 7. dňa), zážitkové jednoduché ubytovanie na severe Viac o ubytovaní - tu.

6 x raňajky

prenajatú dopravu

sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby

množstvo prehliadok a výletov

celodenný výlet do okolia Bangkoku

plavbu na bambusových pltiach

prehliadku štvrti Rattanakosin a vstupy do kráľovského palácu, Wat Pho a Wat Arun

všetky vstupy do pamiatok podľa programu

asistenčné služby

najlepšie poistenie proti insolventnosti

vládny poplatok za poistenie v Bangkoku

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, stravu (okrem uvedenej), poistné, ostatné vstupné


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -