Vyhľadávanie zájazdu

Zámky na Loire leteckyTermíny a ceny

Zámky na Loire letecky

Úvod - 5-dňový letecký zájazd

Perex - Vydajte sa s nami na romantickú prehliadku najkrajších zámkov Francúzska, do regiónu v povodí rieky Loiry, ktorý je už od minulosti ospevovaný mnohými básnikmi ako „záhrada Francúzska“. Tento kraj tvoria prekrásne mestá, renesančné zámky, prekrásne lány kvetov a vinohrady, kde sa pestuje kvalitná vínna réva.

Ubytovanie - 3* hotely

Stravovanie - raňajky

Doprava - Letecky.

1. deň - Odlet do Paríža. Po prílete si priblížime historické súvislosti. Pešia prehliadka mesta zahŕňajúca hlavné pamätihodnosti ako Notre Dame, Sainte Chapelle, Eiffelova veža, či Champs Elysées. Presun na ubytovanie.

2. deň - Raňajky. Odchod z Paríža smerom k údoliu rieky Loiry, ktorá je pozdĺž svojho toku lemované mnohými hradmi, zámkami a malebnými miestami. Návšteva renesančného zámku Amboise, ktorý je názorným dokladom premien francúzskej architektúry. Tento zámok sa zapísal do dejín ako dejisko tzv. Amboisského sprisahania, počas ktorého sa francúzski hugenoti spolčili s rodom Bourbonovcov a pokúsili sa prevziať moc vo Francúzsku, ale najmä ako miesto, kde v rokoch 1516 – 1519 žil a zomrel Leonardo da Vinci. O tajomstvami opradenom Leonardovi da Vincim sa porozprávame aj na zámku Clos Lucé. V parku pri zámku si vyskúšame, na akom princípe fungovali stroje z Leonardovej dielne, ktoré predbehli svoju dobu. V záhradách zámku Chenonceau si pripomenieme Dianu de Poitiers, milenku Henricha II. a jej pomstychtivú sokyňu Katarínu Medicejskú. Keďže dejiny tohto zámku, ktorý stojí na mieste pôvodného vodného mlyna písala šestica dám, nazýva sa Chenonceau aj „Zámok šiestich žien“. V 60 metrovej galérii tohto sídla sa posunieme v čase do obdobia druhej svetovej vojny, keď práve tieto miesta tvorili hranice medzi okupovaným a vichistickým Francúzskom. Ubytovanie.

3. deň - Raňajky. Návšteva zámku Azay-le-Rideau, romanticky postavenom na jazere. Na konci 11. storočia tu rytier Ridel d‘Azay, feudálny pán, ktorý kvôli svojej ukrutnosti získal pochybnú povesť, vybudoval pevnosť a dal meno tomuto mestu i zámku. Pokračovanie na prehliadku zámku Ussé, ktorý je stelesnením romantického rozprávkového zámku a nachádza sa asi 10 km severovýchodne od Chinon, na južnom brehu Indre, prítoku Loiry. Ako posledný navštívime jeden z najkrajších zámkov vo Francúzsku Villandry, ktorý je známy svojimi nádhernými terasovými záhradami. Pri pohľade z okien zámku si porozprávame o tvaroch týchto záhrad, ich symbolike a posolstve. Návrat na ubytovanie.

4. deň - Raňajky. Odchod z hotela, presun do mestečka Blois a prehliadka miestneho renesančného zámku. Zámok pozostáva z niekoľkých budov postavených od 13. do 17. storočia okolo centrálneho nádvoria. Najznámejším architektonickým prvkom zámku je špirálovité schodište v krídle Františka I. V roku 1429 tu remešský arcibiskup požehnal Johanke z Arku, ktorá potom na čele vojska zamierila smerom k Orléans, aby ho vyslobodila z anglických rúk. Pokračujeme návštevou Cheverny, zámku presláveného interiérmi a anglickým parkom. V areáli parku môžu milovníci psov obdivovať vyše sto poľovníckych psíkov. Nenecháme si ujsť ani najväčší renesančný zámok na rieke Loire – Chambord. Chambord patrí k vrcholným stavbám renesančnej architektúry. Jeho fasáda má šírku 128 metrov, v zámku je 440 miestností, viac než 80 schodíšť, 365 komínov a 800 tesaných hlavíc stĺpov. Meno architekta stavby nie je známe, analýzy však ukazujú, že na plány vplýval Leonardo da Vinci, v tej dobe architekt na dvore Františka I., ktorý však zomrel krátko pred začatím stavebných prác. Presun na ubytovanie v Paríži.

5. deň - Raňajky, presun do Versailles. Zámok Versailles je totiž neodmysliteľne spojený so zásadnými historickými medzníkmi – obdobím baroka, absolutizmom a panovaním Ľudovíta XIV. Zámok býval často napodobňovaný, no kópie nikdy nedosiahli kvalitu originálu. Je symbolom vlády a moci muža, ktorý sa sám nazýval Kráľ Slnko. Transfer z Versailles na letisko v popoludňajších hodinách, odlet do Viedne a po prílete transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. 4x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami. Autokarovú dopravu počas pobytu. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Prepravu počas pobytu v Paríži okrem uvedenej. Vstup do Versailles (je potrebné zakúpiť vopred). Ostatné vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -