Vyhľadávanie zájazdu

Zámky PetrohraduTermíny a ceny


Úvod - 6-dňový letecký zájazd

Perex - Kultúrne stredisko celého Ruska s mnohými pamiatkami UNESCO a tiež jeden z najdôležitejších ruských prístavov v Baltskom mori. Prehliadka hlavných historických a umeleckých skvostov zo zameraním na návštevu najkrajších zámkov – Zimného paláca s galériou Ermitáž, Nevského prospektu s chrámami a palácmi, Konštantinovského zámku v Strelne, Čínskeho paláca v Lomonosove,, malebného mestečka Puškin pôvodne Carskoje Selo, Petrodvorca – letnej rezidencie Petra Veľkého nad Fínskym zálivom,

Ubytovanie - 5x v 4* hoteli

Stravovanie - 5x raňajky

Poznámka - Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava - Letecká

1. deň - Transfer z Bratislavy do Viedne. Odlet do Petrohradu, druhého najväčšieho mesta Ruska (UNESCO), ktoré sa rozprestiera na 40 ostrovoch spojených 300 mostami. Autobusová okružná prehliadka mesta (Mikulášsky chrám, Admiralita, Máriinské divadlo, Vasiljevsky ostrov a iné). Ubytovanie.  

2. deň - Po raňajkách možnosť plavby po kanáloch a ramenách rieky Nevy, odkiaľ sa naskytá neopakovateľný pohľad na paláce a väčšinu známych pamiatok. Prehliadka Zimného paláca, bývalého sídla ruských cárov so svetoznámou galériou Ermitáž. Presunieme sa do Strelny, čaká nás Konštantinovský zámok - oficiálna rezidencia prezidentov. Návrat na ubytovanie. 

3. deň - Po raňajkách navštívime pompéznu Gatchinu, ktorá sa nachádza mimo centra. Navštívime mesto Pavlovsk, kde môžeme obdivovať miestny zámok s nádhernými záhradami. Presunieme sa do Cárskeho Sela. Navštívime Katarínsky palác s Jantárovou izbou a park. Návrat do Petrohradu, ubytovanie.

4. deň - Po raňajkách sa presunieme do Petrodvorca, letnej rezidencie Petra Veľkého so záhradami, kúpeľmi, ďalšími budovami na ploche 800 hektárov. Navštívime Hlavný palác a park. V Lomonosove si pozrieme Čínsky palác. Návrat na ubytovanie.

5. deň - Po raňajkách si pozrieme Kazaňskú katedrálu. Pokračujeme do Paláca princa Vladimíra. Deň ukončíme v múzeu Fabergé, kde budeme obdivovať vajíčka nevyčísliteľnej hodnoty. Návrat na ubytovanie.

6. deň - Program ukončíme v Jusupovom paláci. Transfer na letisko, odlet do Viedne, transfer do Bratislavy. 


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne (priamy let), servisné poplatky, administratívny poplatok za vybavenie online žiadosti o vízum 20 EUR, transfer Bratislava – letisko – Bratislava, miestne transfery, 5x ubytovanie v 4* hoteli s raňajkami, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1 izbu 342 EUR (23.05. - 28.05.), 190 EUR (08.08. - 13.08.), prehliadku Ermitáže 22 EUR (nutné zakúpiť pri kúpe zájazdu), vstupné do Cárskeho Sela a do Petrodvorca (paláca a parku) 84 EUR (nutné zakúpiť pri kúpe zájazdu), ostatné vstupy, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -