Vyhľadávanie zájazdu

Zanzibar - Baraza Resort and Spa *****Termíny a ceny

Zanzibar - Baraza Resort and Spa *****

Exoticky a lákavo znejúci názov tropického ostrova. Raj v Indickom oceáne, ktorý priťahuje množstvo turistov na odpočinok na dokonale bielych plážach. Hotel v štýle rozprávok 1000 a jednej noci, tyrkysová voda, biely piesok a vôňa klinčekov, to sú hlavné lákadlá tohto ostrova. Okrem pohodlia rezortu sa vydajte aj na prieskum. Zanzibar ponúka veľa zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu. Historické centrum Stone Town zapísané na zozname UNESCO, koreninové farmy, tradičné dediny s pôvodnou kultúrou, pralesy s opicami zvyknutými na prítomnosť ľudí a nádherná voda Indického oceánu s koralovými útesmi. Čo viac si želať?

deň 1 - 1 -

Check in a let do Afriky. Odlet v poobedňajších hodinách.

deň 2 - 2 -

Prílet na ostrov klinčekov, horúci, tropický ZANZIBAR. Po prílete na Vás čaká náš miestny partner, ktorý sa o Vás postará. Nastúpite do miestneho minibusu a vyrazíte na cestu ostrovom. Kultúrny, ale príjemný šok Vám spôsobí exotický vzhľad krajiny aj ľudí. 98% muslimov má vlastnú, benevolentnejšiu formu viery. Všade popri ceste rastú kokosové palmy, papáje, mangovníky a na asfalte sa sušia klinčeky, ktoré rozvoniavajú po celom ostrove. Bujnou vegetáciou, po úzkych cestách a za zvuku pesničky Jambo bwana prídeme na bránu nášho rezortu. Vráta nám otvorí a úsmevom privíta masajský strážca a na recepcii dostanete od milej recepčnej kľúč od izby, osviežujúci uteráčik a chladný džús. Tento rajský ostrov Vás  očarí a Vy si ho užijete.

deň 3 - 3 -

Ako si predstavujete prvý deň na dovolenke? Vyberte si lehátko, ktoré Vám najviac vyhovuje a začnite s relaxom na brehu Indického oceánu. Nakoniec, máte k dispozícii vlastný bazénik a relaxovať môžete aj v súkromí Vašej vilky. Nikdy to k baru nebudete mať ďaleko, a nakoniec, čašník sa Vás príde spýtať, či Vám niečo môže ponúknuť. Skúste použiť svahilčinu a vypýtajte si "bia moďa" (pivo jedno - bia moja). Ak ho chcete pekne vychladené, tak dodajte "baridi sana" (studené veľmi). Ak ich chcete viac, ďalšie číslovky sú 2 = mbili; 3 = tatu; 4 = nne. Neváhajte, a ak ponúknu, doprajte si čerstvý kokosový orech. Voda je veľmi osviežujúca a mäkká dužina je nádherne sladká. Kokosové palmy, z ktorých orechy oberajú, tvoria nádhernú kulisu pobrežia a dotvárajú exotický dojem. Slnko mení svoju pozíciu a keď je priamo nad hlavou, je čas si vychutnať vynikajúci obed. Ponuka je široká. Ryby, morské plody, zelenina, exotické prílohy a tropické ovocie. Ochutnávajte, miestna kuchyňa Vás dozaista prekvapí. Poobedný relax a prípadné kúpanie, pokiaľ to príliv dovolí. Sledujte, ako sa oceán mení s prílivom a odlivom. Slnko začne zapadať a je čas sa pripraviť na večeru a večerný program. Zatancujete si v africkom rytme, alebo budete tŕpnuť pri akrobatických vystúpeniach? V každom prípade sa budú dni zdať krátke a ubehnú ako voda. Ako budete pokračovať?

deň 4 - 4 -

Ak nechcete iba odpočívať a chcete niečo zažiť, ostrov ponúka množstvo možností. Najpopulárnejší je deň strávený spoznávaním. Začeme na farme, kde pestujú exotické koreniny, ktoré poznáme už iba v spracovanej podobe. Viete ako rastie kardamon, alebo čierne korenie? Privoňajte si ku kvetu ylang-ylang a ochutnajte zázvor priamo zo zeme. Sezónne ovocie bude pripravené priamo zo stromov a kríkov a vynikajúci obed Vám priblíži miestnu tradičnú stravu. Po obede sa vydáme na prehliadku Stone Town, kde uvidíme tie najzaujímavejšie miesta tohto nádherného swahilského mesta. Jednu dobu bolo hlavným mestom Ománskej ríše. Prejdeme sa tržnicou s ovocím, masom a rybami, nahliadneme do anglikánskej katedrály, ktorá astojí na mieste posledného trhu s otrokmi vo východnej Afrike a Pozrieme sa na pevnosť a sultánsky palác neďaleko prístavu. Neďaleko sa nachádza dom, v ktorom býval aj Farrokh Bulsara, neskôr známy ako leader hudobnej skupiny Queen - Freddie Mercury. Narodil sa v nemocnici v Stone Town a detstvo strávil na týchto uliciach. V roku 2018 bol natočený film Bohemian Rapsody, ktorý v roku 2019 získal 4 Oscarov, vrátane najlepšieho hereckého výkonu herca Rami Maleka. My vieme, kde to všetko začalo.

Ďalším výletom je návšteva posledného pôvodného kusu zanzibarského pralesa - JOZANI. Okrem nádherného lesa mahagónovníkov tu nájdete aj opice - guerézy červené, zanzibarský poddruh. Tieto opice nenájdete nikde inde na svete, ani v žiadnej ZOO alebo súkromnej zbierke. Prejdete sa po chodníkoch v mangrovovom poraste a v kanáloch budete hľadať kraby fidliare s jedným veľkým klepetom a rôzne ryby, ktoré tento ekosystém využívajú na rozmnožovanie a mladé rybky ako útočisko pred predátormi. Tento výlet môžete spojiť s návštevou tradičnej miestnej dediny, navštíviť šamana a pozrieť sa na projekt chovu lokálnych druhov motýľov.

Zanzibar je koralové sústrovie a v okolí sa nachádza množstvo miest na potápanie a šnorchľovanie. Ideálnym miestom je ostrov Mnemba, kde je na mnohých miestach útes pekne zachovalý a živý.

Ak ešte stále nemáte dosť, odvezte sa loďkou zo Stone Town na ostrov Changuu, známy aj ako Prison Island. Na ostrove je okrem budovy, ktorá nikdy svojmu účelu neslúžila aj záchranná stanica korytnačiek obrovských, pôvodom zo Seychelských ostrovov. Odrastené mláďatá posielajú späť na Seyschelly a vypúšťajú do národných parkov. Okrem tohto je tu aj pekná pláž s výhľadom na Stone Town.

So všetkými výletmi Vám pomôže náš sprievodca počas poznávacej časti a postará sa o Vás náš partner na Zanzibare.

deň 5 - 5 -

Oddych v rezorte na ostrove klinčekov so službami all inclusive.

deň 6 - 6 -

Oddych v rezorte na ostrove klinčekov so službami all inclusive.

deň 7 - 7 -

Oddych v rezorte na ostrove klinčekov so službami all inclusive.

deň 8 - 8 -

Oddych v rezorte na ostrove klinčekov so službami all inclusive.

deň 9 - 9 -

Oddych v rezorte na ostrove klinčekov so službami all inclusive.

deň 10 - 10 -

Doobedňajšie kúpanie, poobede transfer na letisko a odlet domov.

deň 11 - 11 -

Prílet.


Cena zahŕňa

letiskové poplatky

8 x ubytovanie v 5* hoteli v izbe pre dve osoby, izba: garden room villa Viac o ubytovaní - tu.

all inclusive v hoteli na Zanzibare

letiskové transfery v Afrike

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Tetu Sarah

Cena nezahŕňa

víza do Tanzánie, prepitné, fakultatívne aktivity, výdaje osobného charakteru a nad rámec all inclusive, prípadný PCR test ak ho vyžaduje cieľová destinácia alebo letecká spoločnosť


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -