Vyhľadávanie zájazdu

Zanzibar - La Gemma dell’Est *****Termíny a ceny

Zanzibar - La Gemma dell’Est *****

Exoticky a lákavo znejúci názov tropického ostrova. Raj v Indickom oceáne, ktorý priťahuje množstvo dovolenkárov na odpočinok na dokonale bielych plážach. Tyrkysová voda, biely piesok a vôňa klinčekov, to sú hlavné lákadlá tohto ostrova. Okrem pohodlia rezortu sa vydajte aj na prieskum. Zanzibar ponúka veľa zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu. Historické centrum Stone Town zapísané na zozname UNESCO, koreninové farmy, tradičné dediny s pôvodnou kultúrou, pralesy s opicami zvyknutými na prítomnosť ľudí a nádherná voda Indického oceánu s koralovými útesmi. Čo viac si želať?

deň 1 - 1 -

Check in a let do Afriky. Odlet vo večerných hodinách po 20:00.

deň 2 - 2 -

Prílet na ostrov klinčekov, horúci, tropický ZANZIBAR. Po prílete na Vás čaká náš miestny partner, ktorý sa o Vás postará a ak budete mať záujem, zabezpečí Vám výlety po ostrove, alebo čokoľvek, čo by ste na ostrove chceli robiť. Náš hotel sa nachádza na východnom pobreží približne 60 minút jazdy z letiska. Na bráne hotela Vás privíta masajský strážca a na recepcii dostanete od usmievavej recepčnej kľúč od izby, osviežujúci uteráčik a chladný džús. Tento rajský ostrov Vás  očarí a Vy si ho užijete.

deň 3 - 3 -

Oddych v rezorte na ostrove klinčekov so službami all inclusive.

deň 4 - 4 -

Relax na nádherných plážach Zanzibaru.

Ak nechcete iba odpočívať a chcete niečo zažiť, ostrov ponúka množstvo možností. Najpopulárnejší je deň strávený spoznávaním. Začneme na farme, kde pestujú exotické koreniny, ktoré poznáme už iba v spracovanej podobe. Viete ako rastie kardamon, alebo čierne korenie? Privoňajte si ku kvetu ylang-ylang a ochutnajte zázvor priamo zo zeme. Sezónne ovocie bude pripravené priamo zo stromov a kríkov a vynikajúci obed Vám priblíži miestnu tradičnú stravu. Po obede sa vydáme na prehliadku Stone Town, kde uvidíme tie najzaujímavejšie miesta tohto nádherného svahilského mesta. Jednu dobu bolo hlavným mestom Ománskej ríše. Prejdeme sa tržnicou s ovocím, mäsom a rybami, nahliadneme do anglikánskej katedrály, ktorá stojí na mieste posledného trhu s otrokmi vo východnej Afrike a Pozrieme sa na pevnosť a sultánsky palác neďaleko prístavu. Neďaleko sa nachádza dom, v ktorom býval aj Farrokh Bulsara, neskôr známy ako leader hudobnej skupiny Queen - Freddie Mercury. Narodil sa v nemocnici v Stone Town a detstvo strávil na týchto uliciach. V roku 2018 bol natočený film Bohemian Rapsody, ktorý v roku 2019 získal 4 Oscarov, vrátane najlepšieho hereckého výkonu herca Rami Maleka. My vieme, kde to všetko začalo.

Ďalším výletom je návšteva posledného pôvodného kusu zanzibarského pralesa - JOZANI. Okrem nádherného lesa mahagónovníkov tu nájdete aj opice - guerézy červené, zanzibarský poddruh. Tieto opice nenájdete nikde inde na svete, ani v žiadnej ZOO alebo súkromnej zbierke. Prejdete sa po chodníkoch v mangrovovom poraste a v kanáloch budete hľadať kraby fidliare s jedným veľkým klepetom a rôzne ryby, ktoré tento ekosystém využívajú na rozmnožovanie a mladé rybky ako útočisko pred predátormi. Tento výlet môžete spojiť s návštevou tradičnej miestnej dediny, navštíviť šamana a pozrieť sa na projekt chovu lokálnych druhov motýľov.

Zanzibar je koralové súostrovie a v okolí sa nachádza množstvo miest na potápanie a šnorchľovanie. Ideálnym miestom je ostrov Mnemba, kde je na mnohých miestach útes pekne zachovalý a živý.

Ak ešte stále nemáte dosť, odvezte sa loďkou zo Stone Town na ostrov Changuu, známy aj ako Prison Island. Na ostrove je okrem budovy, ktorá nikdy svojmu účelu neslúžila aj záchranná stanica korytnačiek obrovských, pôvodom zo Seychelských ostrovov. Odrastené mláďatá posielajú späť na Seychely a vypúšťajú do národných parkov. Okrem tohto je tu aj pekná pláž s výhľadom na Stone Town.

So všetkými výletmi Vám pomôže náš sprievodca počas poznávacej časti a postará sa o Vás náš partner na Zanzibare.

deň 5 - 5 -

Oddych v rezorte na ostrove klinčekov so službami all inclusive.

deň 6 - 6 -

Oddych v rezorte na ostrove klinčekov so službami all inclusive.

deň 7 - 7 -

Oddych v rezorte na ostrove klinčekov so službami all inclusive.

deň 8 - 8 -

Oddych v rezorte na ostrove klinčekov so službami all inclusive.

deň 9 - 9 -

Oddych v rezorte na ostrove klinčekov so službami all inclusive.

deň 10 - 10 -

Oddych v rezorte na ostrove klinčekov so službami all inclusive.

deň 11 - 11 -

Doobedňajšie kúpanie, poobede transfer na letisko a odlet domov.

deň 12 - 12 -

Prílet.


Cena zahŕňa

8 x ubytovanie v 4* - 5* hoteli v izbe pre dve osoby, typu garden view Viac o ubytovaní - tu.

all inclusive v hoteli na Zanzibare 

letiskové transfery v Afrike

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

víza do Tanzánie, prepitné, letiskové poplatky, sprievodcu, fakultatívne aktivity, výdaje osobného charakteru a nad rámec all inclusive, "kúpeľný poplatok" v hoteli na Zanzibare vo výške 5 USD na osobu/noc


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -