Vyhľadávanie zájazdu

Zanzibar - nezabudnuteľné safari dobrodružstvoTermíny a ceny

Zanzibar - nezabudnuteľné safari dobrodružstvo

Úvod - 11 - dňový letecký zájazd

Perex - Dobrodružné safari v Tanzánii, presne tento zážitok Vám ponúkame na tomto poznávacom zájazde. NP Tarangire, kráter Ngorongoro, NP Manyara, množstvo zvierat a ubytovanie v kempe. Oddych na krásnych zanzibarských plážach, historické mesto Stone Town, záhadný Prison Island a koreninové plantáže. Pozývame Vás prežiť zážitok na celý život.

Ubytovanie - 4* hotel, kemp

Stravovanie - all inclusive a plná penzia

Doprava - letecká

1. deň - Odlet z Bratislavy, prílet na nádherný ostrov Zanzibar. So sprievodcom sa stretneme po prílete pri východe z letiska a začneme sa zoznamovať s krajinou. Transfer do hotela, ubytovanie.

2. deň - Ubytovanie v plážovom rezorte. Čaká nás prvá prechádzka po nádhernej pláži, vynikajúce domáce jedlo, či skutočne dych berúci západ slnka.

3. deň - Dnes sa presunieme do Kamenného mesta (UNESCO). Na mieste, kde sa mimochodom 5. septembra 1946 narodil svetoznámy Freddie Mercury, určite navštívime aj krásnu katedrálu Sv. Jozefa, ktorú postavili francúzski misionári a miestni stavitelia v románskom slohu. Nevynecháme ani starú pevnosť na pobreží, ktorá tu stojí už viac než 300 rokov. Neskôr sa preplavíme na Prison Island. Pochmúrna história ostrova, ktorý bol najprv domovom pre otrokov a neskôr pre chorých obyvateľov je už dávno preč a teraz predstavuje domov pre nádherné veľké korytnačky. Návrat do rezortu.

4. deň - Dnešný deň nás čaká opäť skvelý celodenný poznávací program. Vydáme sa preskúmať nádhernú prírodnú rezerváciu Jozani. Hneď pri vstupe nás očarí krásny mahagónový les. Počas prehliadky budeme môcť pozorovať rôzne druhy vtáctva, ale hlavne vzácny endemit, Guerézu červenú zanzibarskú. Čaká nás tradičný Svahilský obed a zastávka na koreninových a ovocných plantážach. Návrat do rezortu.

5. deň - Voľný deň na pláži.

6. deň - V skorých ranných hodinách odchod na letisko, prelet do mesta Arusha. Vydáme sa na cestu do NP Tarangire na safari game drive – pozorovanie zveri. Okolo obeda je piknik obed v parku. Pred západom slnka sa presunieme na ubytovanie, kde bude večera, oddych. NP Tarangire je šiesty najväčší národný park v Tanzánii. Sú tu baobabové lesy a tiež nespočetné stáda slonov a mnoho ďalších iných zvierat. Zo všetkých tanzánskych národných parkov tu žije najviac druhov vtákov, celkom 550 druhov vrátane 50 dravcov. Názov parku je odvodený od rieky Tarangire, ktorá preteká cez park a vlieva sa do jazera Burung, ktoré v období sucha vyschne. V Tarangire nájdeme trávnaté pláne, akáciové lesy, lesné porasty s mnohými baobabmi a tiež napríklad v južnej časti močiare, ktoré sú počas obdobia dažďov neprístupné.

7. deň - Po raňajkách sa vydáme na safari game drive v kráteri Ngorongoro. Piknik obed v kráteri. Kráter je v skutočnosti 19 km široká kaldera, čiže kráter, ktorý vznikol explóziou sopky a jej následným zrútením pod vlastnou váhou. Je to najväčšia neporušená a nezatopená kaldera na svete. Pôvodná sopka mohla mať výšku približne 4000 až 5700 m. Kráter je súčasťou rozsiahlej Ngorongoro Conservation Area, prírodnej rezervácie UNESCO, s rozlohou 8000 km2, a do tohto patrí tiež Crater Highlinds (hory tvorené sopkami) a tiež napríklad aj roklina Olduvai (slávne archeologické nálezisko predchodcov človeka). Kráter Ngorongoro je domovom takmer 25 000 zvierat a je tu reálna šanca spozorovať veľkú päťku: lev, slon, ohrozený nosorožec čierny, byvol a leopard, a tiež nespočetné množstvo ďalších druhov afrických cicavcov.

8. deň - Po raňajkách máme pred sebou posledné safari game drive v NP Lake Manyara. Piknik obed v parku. Po ukončení safari sa odchádza na letisko do mesta Arusha, alebo na medzinárodné letisko Kilimanjaro, odlet je v závislosti od ukončenia programu cca okolo 16:30 alebo 19:40. Po návrate na Zanzibar transfer do hotela. Lake Manyara je siedme najväčšie jazero Tanzánie s rozlohou 470 km2. Je to plytké alkalické jazero v Natron – Manyara – Balangida v regióne Manyara v Tanzánii. Táto oblasť sa od dvadsiatych rokov 20. storočia využívala na športový lov a neskôr v roku 1957 bola vyhlásená prírodnou rezerváciou. Od roku 1960 je Národným parkom. Keď je jazero plné, je hlboké maximálne 3 metre a pokrýva dve tretiny parku. Toto jazero nemá žiadny odtok, je však napájané podzemnými prameňmi a niekoľkými stálymi tokmi, ktoré odtekajú. Na západnom brehu jazera Manyara sa nachádza horúci prameň nazývaný „horúce pramene – Maji Moto“, s teplotou 60 stupňov a je tvorený podzemnou vodou, ktorá prechádza horúcimi vulkanickými magmatickými horninami veľkého priekopového údolia.

9. deň - Voľný deň na pláži.

10. deň - Voľný deň na pláži.

11. deň - Transfer na letisko, odlet do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Bratislavy s technickým medzipristátím. Letiskové a servisné poplatky. 7x ubytovanie v 4* plážovom rezorte s all inclusive (len v hoteli, nie počas výletov). Celodenný výlet do rezervácie Jozani a na koreninové plantáže. Celodenný výlet do Stone Townu a na Prison Island. Obed počas celodenného výletu. 2x ubytovanie v kempe počas safari s plnou penziou. Transfer z hotela na letisko a späť pri safari. Miestne prelety. 3-dňové safari. Balenú pitnú vodu počas safari. Sprievodcu CK SATUR a miestnych sprievodcov počas safari.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1, doplatok za upgrade izby, pobytovú taxu cca 10 USD (platí sa v hoteli), vstupné víza Zanzibar 50 USD (platí sa pri vstupe), povinné prepitné pre miestnych sprievodcov 70 USD (vyzbiera sprievodca po prílete), vstup do masajskej dediny 20 USD (platí sa na mieste), PCR test pred odletom do a z destinácie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -