Vyhľadávanie zájazdu

Západná AustráliaTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom a odlet do Darwinu.

deň 2 - NA CESTE: Let na trase s medzipristátím v Ázii.

deň 3 - DARWIN: Po prílete do Darwinu transfer do hotela, ubytovanie, voľný program, nocľah.

deň 4 - KATHERINE GORGE: Návšteva NP Litchfield s vodopádmi, jazierkami a termitišťami. Cesta do Katherine. Plavba medzi pieskovcovými skalami Katherine Gorge.

deň 5 - LAKE ARGYLE – KUNUNURRA: Cesta cez Victoria River a Timber Creek, kde uvidíte okúzľujíci Lake Argyle. Ďalej plavba po Old River do Kununurry.

deň 6 - BUNGLE BUNGLE DAY: Návšteva drsnej oblasti Kimberley a najväčšieho diamantového dolu sveta. Popoludní cesta do El Questro Station s tradičnými dobytčími farmami s rozlohou milionov akrov pôdy.

deň 7 - FITZROY CROSSING: Návšteva Halls Creek – miesta, kde v 19. storočí vrela zlatá horúčka. Popoludnie strávime v povodí rieky Fitzroy River.

deň 8 - GEIKIE GORGE – BROOME: Plavba strhujúcou roklinou Geikie Gore. Ďalej návšteva Derbyjského Boab Prison Tree. Za vzhliadnutie stojí tyrkysová modrá zátoky Roebuck Bay. V podvečer návšteva Pearl Lugger Musea a expozície o pestovaní perál.

deň 9 - BROOME: Voľný program v Broome s nabraním síl pre ďaľšie poznávanie Západnej Austrálie. Fakultatívne možnosť jazdy na ťavách.

deň 10 - PORT HEDLAND: Prejazd odľahlou krajinou Great Sandy Desert, ktorá sa tiahne k prístavu Port Hedland. Návšteva Iron Ore Port s výkladom o histórii prístavu. Pozrieme sa tiež na obrovské dolové zariadenie využívané při ťažbe.

deň 11 - KARIJINI NATIONAL PARK: Cesta do Národného parku NP Karijini, ktorý je známy velkolepými vodopádmi a roklinami. Zastávka pri vodopáde Fortescue Falls. Nocľah.

deň 12 - TOM PRICE MINE NORTH: Návšteva fascinujúceho banského komplexu Mt. Tom Price Mine. Popoludní cesta do Karratha a Dampier. Návšteva North-West Project Visitors Centre – najväčšieho výskumného projektu v Austrálii. Potom sa vydáme na juh krajinou pokrytou kobercom trávy spinifex až k pobrežnému mestu Exmouth.

deň 13 - CORAL BAY – NINGALOO REEF: Cesta do malebnej zátoky Coral Bay s rozprávkovo modrou vodou a bielym pieskom. Vyhliadková plavba po Ningaloo Reef – k videniu je na 500 druhov rýb v okolí pestrofarebných koralov. V rezervácii Cape Range zastavíme v prekrásnej zátoke Turquoise Bay. Program zakončíme v majáku Vlaming Head Lighthouse s neopakovateľnými výhľadmi na pobrežie.

deň 14 - SHARK BAY: Návšteva rybárského mesta Carnarvon, kde se pestuje tropické ovocie. Cesta do Shark Bay a NP Francois Peron, ktorého plytké a teplé vody sú domovom delfínov, korytnačiek a veľrýb.

deň 15 - MONKEY MIA DOLPHINS: Prehliadka Monkey Mia, neobvyklého miesta, kde divokí delfíni priplúvajú k brehom.

deň 16 - NP KALBARRI: Návšteva Hamelin Pool sa starovekými skamenelín. Po dojazde do NP Kalbarri sa naskytne ohromujúci pohľad na rieku Murchison River, ktorá si pred dvoma miliónmi prerazila cestu k pobrežiu cez pieskovec a nechala za sebou 80 km pitorestních meandrov a strží. Cesta do rybárskeho mesta Geraldton.

deň 17 - THE PINNACLES: Po návšteve historickej dedinky Greenough nás pohltí NP Nambung s ohromujúcim pohľadom na púšť, z ktorej vystupujú tisíce pieskovcových pilierov (Pinnacles).

deň 18 - PERTH: Prehliadka hlavného mesta Západnej Austrálie. Navštívime Fremantle a ďaľšie zaujímavosti mesta vrátane výletov na ostrov Rottnest Island.

deň 19 - ODLET DO PRAHY: Transfer na letisko a odlet do Prahy.


PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 16x nocľah kategórie 3* s raňajkami, dopravu autobusom, minibusom či vozom, vstupy do národných parkov, služby českého sprievodcu,

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové taxy 449,- EUR, fakultatívne vstupy a výlety, sprepitné a stravovanie mimo raňajok, vízum do Austrálie (zaistí CK za 20,- Eur), cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň,

MOŽNOSŤ PREDĹŽENIA

AYERS ROCK - navštívte najväčší a najslávnejší monolit sveta Viac informácií tu.

CAIRNS - aktívny odpočinok na plážach tropického severu pri Veľkom bariérovom útese Viac informácií tu.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -