Vyhľadávanie zájazdu

Západná AustráliaTermíny a ceny

Západná Austrália

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO LIMY: Odbavenie 2 hodiny pred odletom a odlet do Darwinu.

deň 2 - NA TRASE: Let na trase s medzipristátím v Ázii.

deň 3 - DARWIN: Po prílete do Darwinu transfer do hotela, ubytovanie, voľný program, nocľah.

deň 4 - KATHERINE GORGE: Návšteva NP Litchfield s vodopádmi, jazierkami a termitišťami. Cesta do Katherine. Plavba medzi pieskovcovými skalami Katherine Gorge.

deň 5 - LAKE ARGYLE – KUNUNURRA: Návšteva drsnej oblasti Kimberley a najväčšieho diamantového dolu sveta. Popoludní cesta do El Questro Station s tradičnými dobytčími farmami s rozlohou milionov akrov pôdy.

deň 6 - BUNGLE BUNGLE DAY : Návšteva drsnej oblasti Kimberley a najväčšieho diamantového dolu sveta. Popoludní cesta do El Questro Station s tradičnými dobytčími farmami s rozlohou milionov akrov pôdy.

deň 7 - FITZROY CROSSING : Návšteva Halls Creek – miesta, kde v 19. storočí vrela zlatá horúčka. Popoludnie strávime v povodí rieky Fitzroy River.

deň 8 - GEIKIE GORGE – BROOME: Plavba strhujúcou roklinou Geikie Gore. Ďalej návšteva Derbyjského Boab Prison Tree. Za vzhliadnutie stojí tyrkysová modrá zátoky Roebuck Bay. V podvečer návšteva Pearl Lugger Musea a expozície o pestovaní perál.

deň 9 - BROOME: Voľný program v Broome s nabraním síl pre ďaľšie poznávanie Západnej Austrálie. Fakultatívne možnosť jazdy na ťavách.

deň 10 - PORT HEDLAND : Prejazd odľahlou krajinou Great Sandy Desert, ktorá sa tiahne k prístavu Port Hedland. Návšteva Iron Ore Port s výkladom o histórii prístavu. Pozrieme sa tiež na obrovské dolové zariadenie využívané při ťažbe.

deň 11 - KARIJINI NATIONAL PARK: Cesta do Národného parku NP Karijini, ktorý je známy velkolepými vodopádmi a roklinami. Zastávka pri vodopáde Fortescue Falls. Nocľah.

deň 12 - TOM PRICE MINE NORTH: Návšteva fascinujúceho banského komplexu Mt. Tom Price Mine. Popoludní cesta do Karratha a Dampier. Návšteva North-West Project Visitors Centre – najväčšieho výskumného projektu v Austrálii. Potom sa vydáme na juh krajinou pokrytou kobercom trávy spinifex až k pobrežnému mestu Exmouth.

deň 13 - CORAL BAY – NINGALOO REEF : Cesta do malebnej zátoky Coral Bay s rozprávkovo modrou vodou a bielym pieskom. Vyhliadková plavba po Ningaloo Reef – k videniu je na 500 druhov rýb v okolí pestrofarebných koralov. V rezervácii Cape Range zastavíme v prekrásnej zátoke Turquoise Bay. Program zakončíme v majáku Vlaming Head Lighthouse s neopakovateľnými výhľadmi na pobrežie.

deň 14 - SHARK BAY: Návšteva rybárského mesta Carnarvon, kde se pestuje tropické ovocie. Cesta do Shark Bay a NP Francois Peron, ktorého plytké a teplé vody sú domovom delfínov, korytnačiek a veľrýb.

deň 15 - MONKEY MIA DOLPHINS: Prehliadka Monkey Mia, neobvyklého miesta, kde divokí delfíni priplúvajú k brehom.

deň 16 - NP KALBARRI : Návšteva Hamelin Pool sa starovekými skamenelín. Po dojazde do NP Kalbarri sa naskytne ohromujúci pohľad na rieku Murchison River, ktorá si pred dvoma miliónmi prerazila cestu k pobrežiu cez pieskovec a nechala za sebou 80 km pitorestních meandrov a strží. Cesta do rybárskeho mesta Geraldton.

deň 17 - THE PINNACLES: Po návšteve historickej dedinky Greenough nás pohltí NP Nambung s ohromujúcim pohľadom na púšť, z ktorej vystupujú tisíce pieskovcových pilierov (Pinnacles).

deň 18 - PERTH : Prehliadka hlavného mesta Západnej Austrálie. Navštívime Fremantle a ďaľšie zaujímavosti mesta vrátane výletov na ostrov Rottnest Island.

deň 19 - ODLET DO PRAHY : Transfer na letisko a odlet do Prahy.

deň 20 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -