Vyhľadávanie zájazdu

Zimbabwe - Botswana - JARTermíny a ceny

Zimbabwe - Botswana - JAR

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do Livingstone.

deň 2 - ZAMBIA: LIVINGSTONE: Prílet do Livingstone, transfer do lodge, popoludňajšie stretnutie pred začiatkom zájazdu. Ak čas dovolí, možnosť vydať sa k rieke Zambezi a slávnym Viktóriiným vodopádom.

deň 3 - ZAMBIA: LIVINGSTONE – KAFUE RIVER: Skorý ranný odchod. V špeciálnom vozidle upravenom na cestovanie mimo hlavné cestné ťahy (safari truck) sa vydáme cez zvlnenú krajinu Miombo Hills do údolia Zambezi a následne kúsok proti prúdu jedného z prítokov - rieky Kafue. Na jej brehu si vychutnáme západ slnka. 505 km (ROV).

deň 4 - ZAMBIA: RIEKA ZAMBEZI: Nenáročný dvojdenný výlet v kanoe zákutiami dolného toku štvrtej najdlhšej africkej rieky. Z neobyčajnej perspektívy tu môžeme pozorovať prírodu, ktorej stredobodom je životodarný veľtok. Nad harmonickým spolužitím všetkého tvorstva a rastlinstva starostlivo bdie Nyami Nyami - hadí duch a riečny boh kmeňa Tonga. Pokojný tok rieky nás prirodzene zladí s tempom nedotknutej divočiny aj obyvateľov dedín na jej brehoch. Nocľah v stanoch na Ostrove sloních kostí (Elephant Bones Island). 5. deň návrat motorvým člnom do lodge. 4. deň ROV aj 5. deň RO.

deň 6 - ZAMBIA: LUSAKA A VEĽKÁ VÝCHODNÁ CESTA: Dojazd do Lusaka, metropoly Zambie, podľa časových možností nakupovanie. Popoludní opäť vyrazíme do prírody - prejazd po Veľkej východnej ceste mestečkami, dedinami a okolo pouličných trhov, kde možno často nájsť nejeden skrytý poklad v podobe autentických afrických suvenírov. Ak sa Vám na trhovisku zapáči konkrétny kúsok, neváhajte. Všetko je vyrábané ručne a každý kus je originál, druhý taký inde nezoženiete. 380 km (ROV).

deň 7 - ZAMBIA: NP SOUTH LUANGWA: Tento nebrúsený diamant medzi africkými rezerváciami je síce trochu v tieni známejších oblastí, však v ničom za nimi nezaostáva. Nájdeme tu hojnú populáciu slonov, leopardov, krokodílov či hrochov. Krajinný vzorec parku poskytuje príležitosti k pešiemu safari, tzv. stopovaniu zveri, ktorému sa tu oddáme. Mimo klasického safari v otvorenom terénnom voze nás čaká ďalší hodnotný zárez na cestovateľskej pažbe - nočné safari. Pri troche šťastia budeme svedkami lovu niektorej zo šeliem. 480 km (RO). Poznámka: pri nepriazni počasia bude pešie safari nahradené safari v terénnom voze.

deň 10 - MALAWI: KUTI: Prejazd do Malawi, krátka návšteva hlavného mesta Lilongwe a následný prejazd do rezervácie Kuti. Okrem najznámejších zástupcov africkej fauny tu nájdeme stáda pakoňa a antilopy vranej s typickými šablovitými rohmi. 390 km (ROV).

deň 11 - MALAWI: MASIV MULANJE: Deň začneme návštevou čajovej plantáže s ochutnávkou lahodných miestnych produktov, aby sme sa potom vydali podmanivou krajinou kopcovitej savany k masívu Mulanje. Najvyšší bod tohto skalného útvaru je so svojimi 3002 metrami zároveň najvyšším bodom Malawi. Na úpätí jeho svahov boli nájdené pozostatky našich predkov, ktorí v tejto oblasti hospodárili už v dobe kamennej. Nenáročné vychádzky v okolí masívu. 350 km (RO).

deň 13 - MALAWI: NP LIWONDE: Národný park Liwonde v tieni majestátnych baobabov je domovom najväčšej populácie slonov v Malawi. My sem však zavítame kvôli pozorovaniu iného druhu veľkých afrických cicavcov - kriticky ohrozeného nosorožca dvojrohého. Po dlhé desaťročia sa park tiež pokúša o presídľovanie levov a gepardov. Nevšedné stretnutie nás čaká aj v ríši vtáctva. NP Liwonde je dnes prakticky jediným miestom s početnejším výskytom pestrofarebného papagája agapornisa rúžohlavého. Aj keď ho nájdeme sporadicky aj na iných miestach juhoafrického regiónu, jeho životný priestor sa vďaka poľnohospodárskemu využitiu pôdy dramaticky zmenšuje. 190 km (ROV).

deň 15 - MALAWI: JEZERO MALAWI: Jedno z veľkých afrických jazier predstavuje zlatý klinec výpravy po krajinách bývalej Rodézie. Zhruba pred 2 miliónmi rokov časti Veľkej priekopovej prepadliny zaplnila voda a vytvorila africké Veľké jazerá. Tretie najväčšie z nich je jazero Malawi. Žije tu najviac druhov rýb zo všetkých jazier, vrátane najmenej 700 (dielom endemických) druhov vrubozubcovitých rýb. Po príchode na tropický ostrov Mumbo sa tu môžete oddať relaxácii alebo sa na kajaku zoznamovať so životom pod hladinou (zdarma na zapožičanie). Miestni obyvatelia sú veľmi priateľskí a pobyt v príjemnej lodge mimo akéhokoľvek ruchu je skvelou bodkou za naším dobrodružným výpadom do vnútra čierneho kontinentu. 190 km (ROV).

deň 17 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Raňajky, odchod na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

deň 18 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -