Vyhľadávanie zájazdu

Zlatý indický trojuholník a relax v GoaTermíny a ceny

Zlatý indický trojuholník a relax v Goa

Najfarebnejšia krajina na svete nebola nikdy ľahšie dostupná. Intenzívna poznávacia časť, kde zažijete všetko od jazdy rikšou, cez vtáčiu nemocnicu až po novodobý div sveta. Deň po dni nabitý energiou a na záver opustíme huriavk a prídeme na najkrajšie pláže Indie a do jedinej časti, ktorú kontrolovali Portugalci, do Goa. Táto cesta má všetko a je ideálna na prvú cestu Indiou.

deň 1 - 1 -

Odlet do neuveriteľnej Indie.

deň 2 - 2 -

DILLÍ – prílet do hlavného mesta krajiny. Atmosféra Dillí Vás dostane. Kvalitná prehliadka starého Dillí – prvé dotyky s hinduizmom. V sikskom chráme Vám porozprávame o histórii tohto náboženstva, ktoré mnohí pokladajú za agresívne, no dnes z jeho radov pochádza aj indický premiér. Uvidíme aj najväčšiu a najkrajšiu mešitu miliardovej Indie Jama Masjid zo 17. storočia. Korenia od výmyslu sveta, pestrofarebné šatky a neskutočná tlačenica. India Gate – symbol nového Dillí. Prvá indická večera. Máte chuť na kura Tandoori? Alebo Vám viac chutí Palak Paneer? Sprievodca Vás zasvätí do tajov indickej kuchyne. Qutab Minar (UNESCO) – najstaršia moslimská pamiatka Dillí so železným stĺpom, ktorý preslávil Däniken. Najvyšší tehlový minaret na svete a prvý vrchol našej cesty.

deň 3 - 3 -

JAIPUR – hlavné mesto púštneho a najpestrofarebnejšieho miesta celej Indie, štátu Rajastan. Jaipur je iný ako všetky ostatné mestá so širokými ulicami a ružovými fasádami domov, ťavy križujú ulice a ženy nosia najpestrofarebnejšie sárí. Symbol mesta Palác vetrov, trhy látok a drahokamov.

deň 4 - 4 -

FATEHPUR SIKRI – (UNESCO): nádherné mesto Akbara (najväčší panovník Indie pred britskou nadvládou), ktorým budeme prechádzať ako veľkým múzeom. Mestu pár rokov po vystavaní došla pitná voda a ostalo perfektne zachované. Uvidíme aj hrobku veštca s tajomným mramorovým oknom vypracovaným z obrovskej mramorovej dosky. Príchod do Agry.

deň 5 - 5 -

Tádž Mahál! Kvôli nemu sme sem prišli. Najkrajšia stavba postavená z čistej lásky umocnená mramorom a dotvorená polodrahokamami. Do Taj Mahalu vstúpime ako prví a práve teraz ráno urobíte tie najlepšie fotografie. Naplno si vychutnáme prechádzky záhradami, nafotíme si túto geniálnu stavbu takmer z každej strany a na stenách vychutnáme majstrovstvo ľudí, ktorí takéto niečo dokázali v 17. storočí vytvoriť. Neuveriteľný pohľad. Šáh Jahan a jeho milovaná Mumtáz. Samotná stavba vyzerá dokonale z 5 centimetrov či z 5  kilometrov. Návrat do Dillí.

deň 6 - 6 -

Zanecháme za chrbtom fascinujúce Delhi so svojim virvarom, hlukom, krásou, rikšami, palácmi a z moderného letiska DEL odletíme do Goa. Krátky priamy let, ktorý trvá necelé 2,5 hodiny a vystúpime neďaleko Vasco da Gama. Transfer do nášho krásneho rezortu a relax na pláži Arabského mora, v najmenšom zväzovom štáte Indie.

deň 7 - 7 -

Relax na slnkom zaliatej pláži.

deň 8 - 8 -

Relax na pláži Arabského mora.

deň 9 - 9 -

Relax na pláži Arabského mora.

deň 10 - 10 -

Rozlúčka s exotickou plážou, transfer na letisko a odlet domov. Po návšteve Indie budete vedieť a vidieť aká nádherne farebná je naša planéta a v škále farieb jednoznačne India vyhráva.

deň 11 - 11 -

Prílet domov a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.


Cena zahŕňa

prelet Delhi - Goa v economy class

ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami v izbách pre dve osoby počas poznávacej časti

4 noci v 5* hoteli Zuri White Sands Resort s raňajkami Viac o ubytovaní - tu.

sprievodcu počas poznávacej časti

bohatý poznávací program

kompletnú dopravu počas celého pobytu

letiskové transfery v Indii

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, vstupné, víza, vstupné do pamiatok a atrakcií


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -