Vyhľadávanie zájazdu

Zo špičky Talianskej čižmy na SicíliuTermíny a ceny

Zo špičky Talianskej čižmy na Sicíliu

Úvod - 8-dňový letecký zájazd

Perex - Pokocháme sa výhľadom z mysu Capo Vaticano, ochutnáme slávnu zmrzlinu tartufo v mestečku Pizzo, prezrieme si čarokrásne mestá Tropea, Taormina, Syrakúzy, Katániu, Reggio di Calabria,  prípadne absolvujeme fakultatívny výlet na Liparské ostrovy. Samozrejme nevynecháme ani celodenný výlet do oblasti Etny, najvyššej a najaktívnejšej sopy Európy.

Ubytovanie - 7x v hoteli 4*

Stravovanie - 7x polpenzia

Poznámka - Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava - Letecky a počas pobytu autobusom.

1. deň - Transfer na letisko Schwechat do Viedne, odlet do Kalábrie na letisko Lamezia Terme. Po prílete transfer na ubytovanie, individuálne voľno, večera.

2. deň - Raňajky, individuálne voľno, alebo fakultatívny výlet na Liparské ostrovy. Najprv sa preplavíme na ostrov Vulcano, možnosť pobytu na pláži, alebo fakultatívne návšteva prírodných kúpeľov zo sírnym bahnom, ktorý je vraj „lekárom“ pre celé telo. Pokračovať budeme na hlavný spomedzi Liparských ostrovov – ostrov Lipari. Prezrieme si rovnomenné malebné mestečko Lipari, niekdajšie biskupské sídlo. Výlet zakončíme na ostrove Stromboli, so stále činnou sopkou, ktorá má pravidelné erupcie v 15 až 30 minútových intervaloch. Na ostrove si urobíme aj krátku prestávku na kúpanie. Návrat na ubytovanie, večera.

3. deň - Raňajky. Predpoludním si vychutnáme voľno a oddych na pláži. Popoludní začneme spoznávať okolie. Najprv sa pokocháme výhľadom z mysu Capo Vaticano. Ďalej sa presunieme do mestečka Pizzo, kde ochutnáme slávnu zmrzlinu tartufo. Ide o orieškovú zmrzlinu, obalenú kakaom, s tekutou tmavou čokoládou vo vnútri. Jej názov je odvodený od vzácnej huby hľuzovky, na ktorú sa vzhľadom podobá. Okrem zmrzliny ponúka Pizzo aj ďalšie lákadlá. Nájdeme tu hrad z 15. storočia, kde bol väznený neapolský kráľ Joachim Murat a odkiaľ je prekrásny výhľad na celý záliv, omývaný Tyrrhenským morom. Pri prehliadke nevynecháme ani kostolík Chiesetta di Piedigrotta, ktorý v 17. storočí vytesali do skaly neapolskí námorníci po tom, čo sa zachránili z nebezpečnej búrky. Deň zakončíme v Tropei, starobylom meste, zavesenom na strmom úbočí útesu. Návrat na ubytovanie, večera.

4. deň - Po raňajkách sa presunieme do mesta Villa San Giovanni, kde sa nalodíme na trajekt na Sicíliu. Na Sicílii si spravíme krátku zastávku v Messine, kde navštívime katedrálu s najväčším orlojom na svete. Pokračovať budeme do Taorminy, jedného z najkrajšie položených miest na Sicílii. Z gréckeho divadla si vychutnáme nádherný pohľad na stále činnú sopku Etnu, ktorú si na nasledujúci deň budeme môcť pozrieť celkom zblízka. Po prehliadke odchod na ubytovanie v okolí Taorminy, večera.

5. deň - Po raňajkách sa vyberieme na celodenný výlet do oblasti Etny, najvyššej a najaktívnejšej sopky Európy, ktorá bola Rimanmi považovaná za kováčsku dielňu boha Vulkána. Autobusom sa dopravíme do nadmorskej výšky 1900 m. n.m., odkiaľ možno lanovkou a následne terénnymi autami pokračovať až do výšky 2900 m. n.m. do oblasti lávových polí (fakultatívne). Miestny sprievodca nás potom peši prevedie až k poslednému kráteru. Popoludní sa prejdeme po botanickom a geologickom parku Golle dell´Alcantara pozdĺž kaňonu, vyhĺbenom riečkou Alcantara vo vulkanickej hornine. Návrat na ubytovanie, večera.

6. deň - Raňajky. Dnes spoznáme Syrakúzy, podľa rímskeho konzula Cicera najkrajšie grécke mesto (3.–5. storočie p.n.l.). Prezrieme si Katakomby San Giovanni, archeologický park Neapolis so slávnym Dionýzovým uchom a prekrásnym gréckym divadlom a ďalšie zaujímavosti. Prejdeme sa historickým centrom na ostrove Ortigia s Apolónovým chrámom a katedrálou. Našou ďalšou zastávkou bude Katánia. Pri prehliadke určite nevynecháme Dómske námestie s krásnou katedrálou, kostol San Benedetto, záhradu Giardino Bellini, archeologický park a zastavíme sa aj na známom trhu. Návrat na ubytovanie, večera.

7. deň - Raňajky. Presun trajektom späť do Kalábrie, po ceste zastávka v Reggio di Calabria – meste s krásnou pobrežnou promenádou, lemovanou palmami a magnóliami. Za návštevu stojí dóm na triede Corso Garibaldi, ktorý bol po zemetrasení v roku 1908 prestavaný v románskom štýle a najmä archeologické múzeum Museo Nazionale, v ktorom sú sústredené najvýznamnejšie zbierky archeologických nálezov z oblasti Kalábrie. Jeho najznámejším exponátom sú „Hrdinovia z Riace“, dve antické bronzové sochy bojovníkov z 5.stor. p. n. l., náhodne objavené v mori neďaleko mestečka Riace až v roku 1972. Presun do hotela, večera.

8. deň - Raňajky, podľa časových možností voľno na oddych pri mori. Transfer na letisko a odlet do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu na trase Bratislava - Lamezia Terme - Bratislava, servisné poplatky, autokarovú dopravu počas pobytu, 7x ubytovanie v hoteli 4* s polpenziou, sprievodcu CK SATUR. 

Celková cena nezahŕňa - Za 1/1 izbu 128 EUR, za výlet na Liparské ostrovy 58 EUR.Vstupy, fakultatívne výlety, pobytovú taxu a cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -