Vyhľadávanie zájazdu

Počet termínov vyhovujúcich kritériám

Poľsko - Mazúrske jazeráTermíny a ceny

Poľsko - Mazúrske jazerá

Rýchly popis:

Ubytovanie: 4 x v hoteli

Stravovanie: 4 x kontinentálne raňajky


Národný park Wigry - jazero Sniardwy - Mikolajki - Svätá Lipka - Frombork - Malbork - Gdynia - Sopot - GdanskDoprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, príchod do mesta Augustow, ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, presun do oblasti Veľkých mazurských jazier, k národnému parku Wigry, výnimočného pre svoju bohatú flóru a faunu, v ktorej je okrem iného bohato zastúpená populácia bobra európskeho. Plavba loďou cez najkrajšie zo všetkých mazurských jazier - Wigry. Prehliadka romantického  kamaldulského kláštora na brehu jazera. Pokračovanie k najväčšiemu jazeru Sniardwy až do malebnej dedinky Mikolajki. Ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, transfer k najkrajšej barokovej stavbe Poľska, ktorou je jezuitský kláštorný komplex Svätá Lipka. Jedinečný je nielen prepychovou vnútornou výzdobou, ale najmä organom z roku 1721, na ktorom sa dodnes hrajú krátke koncerty. Organ je unikátny aj tým, že pri hre sa na ňom pohybujú postavy Panny Márie a Archanjela Gabriela za zvuku zvončekov.  Zastávka v Fromborku, ktorého dominantou je nádherný katedrálny kom- plex. Ten počas 2. svetovej vojny ťažko poškodili a po jej skončení zreštau- rovali do pôvodného stavu. Súčasťou komplexu je aj múzeum jedného z najznámejších Poliakov - Mikuláša Kopernika, slávneho astronóma, ktorý tu žil a pracoval na svojich vedeckých objavoch. Pokračovanie k hradnému komplexu Malbork, ktorý je najslávnejším križiackym hradom Poľska, zároveň aj najväčšou gotickou stavbou z tehál a je zapísaný v zozname UNESCO. Ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, prehliadka mesta Gdynia, ktoré nadobudlo na význame po vybudovaní prístavu v rokoch 1923-1934. Prehliadka najcharakteristickejšej časti mesta - prístavu s kotviacim múzeom – torpédoborec Blyskawica a storočný trojsťažník Dar Pomorza, Múzeum poľského námorníctva, Oceánografické múzeum s akváriom. Zastávka na plážach Baltského mora s krásnym bielym pieskom v mestečku Sopot. Popoludní prehliadka jedného z najkrajších a najstarších miest Poľska, mesta Gdansk, kedysi nazývaného „Aurea Porta“ - Zlatá brána Poľska. Prehliadka najkrajšej časti mesta - Ulica Długa a Długy Targ, pešia zóna lemovaná historickými budovami, zakončená na oboch koncoch architektonicky zložitými mestskými bránami. Táto časť sa nazýva aj Kráľovská cesta. Nemožno minúť ani najkrajšiu ulicu starého mesta, Mariacka. Symbolom mesta je Neptúnova fontána pred budovou súdu,  ale aj 700 - ročný Žuraw. Ubytovanie a nocľah.

5. deň – raňajky, transfer na Slovensko, príchod v neskorých nočných hodinách.V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 4 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 95,- EUR/4 noci, miestenka 7,- EUR, príplatok za dvojsedadlo 75,- EUR. Nástupné miesta: BA – 8,- EUR, NR, TT – 6,- EUR, PN, NM, TN, PB, DUB, ZA, CA, Třinec – bez príplatkov.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
5- DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD


 Page created in 0.184541 seconds.