Vyhľadávanie zájazdu

5-dňový letecký zájazd do PetrohraduTermíny a ceny

5-dňový letecký zájazd do Petrohradu

Popis -

Letenka leteckej spoločnosti WizzAir z Bratislavy, 5-dňová prehliadka najkrajších pamiatok Petrohradu so sprievodcom a 4 noci v hoteli s raňajkami.

V cene je zahrnuté:
• spiatočná letenka leteckej spoločnosti WizzAir: Bratislava - Petrohrad - Bratislava vrátane všetkých poplatkov
• 1x príručná batožina do 10 kg s rozmermi maximálne 40 × 30 × 20 cm
• 4x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením a sprchou
• 4x kontinentálne raňajky (posledný deň balíček)
• prehliadka Petrohradu so sprievodcom
• prehliadky podľa programu bez vstupov
• zákonné poistenie v znení zákona č. 170/2018 Z. z.

Program zájazdu:

1. deň
:
Po prílete do Petrohradu sa pôjdete ubytovať do hotela a vydáte sa na pešiu prehliadka mesta. Uvidíte Nevskyj prospekt – petrohradské Champs Elyseés a Kazanský chrám. Vo večerných hodinách budete mať možnosť fakultatívne absolvovať komentovanú tradičnú večeru s miestnymi špecialitami so slovenským sprievodcom (pelmene, boršč, vodka... ).

2. deň
:
Po raňajkách pôjdete do galérie Ermitáž, jedného z najstarších múzeí na svete, založené v roku 1764 Katarínou Veľkou. Je to jedna z najúchvatnejších historicko-kultúrnych výstav na svete. Prejsť ju celú, by jednotlivcovi trvalo 11 rokov! Najvzácnejšie exponáty sú od Rafaela a Leonarda da Vinciho.

Navštívite Katedrálu sv. Izáka, postavenú v rokoch 1818-1858. Je to najväčší chrám v Petrohrade a tretí najväčší dómový chrám na svete, s výškou 101,5 m. Presuniete sa k Palácu Jusupovovcov presláveného vraždou tajomného Rasputina. Budete mať možnosť stráviť večer v tradičnej ruskej krčme, zabegalovke.

3. deň:
Po raňajkách absolvujete celodenný výlet loďou do sídiel cárov, úžasného paláca Petrodvoreca a krásneho parku. Uvidíte aj Carskoje selo s preslávenou Jantárovou komnatou, jedného z najväčších pokladov na území Ruska. Tu budete mať možnosť návštevy ruskej reštaurácie s tradičnou hudbou.

4. deň:
Po raňajkách sa vyberiete na Vasilievsky ostrov do Petropavlovskej pevnosti. V minulosti slúžila ako väznica pre politických väzňov. Uvidíte krížnik Aurora, Petropavlovskú katedrálu, miesto posledného odpočinku ruských cárov. Neuniknú vám ani ďalšie pamätihodnosti Petrohradu, budova Admirality, Marsovo pole a Chrám Spasiteľa krvi, kde bol 1. marca 1881 zavraždený cár Alexander II. Vo večerných hodinách uvidíte atrakciu Benátok severu, zdvíhanie mostov.

5. deň:
V ranných hodinách sa presuniete na letisko a odletíte do Bratislavy.UPOZORNENIE: Pri leteckých zájazdoch sú letenky kupované na konkrétne meno. Letecké spoločnosti nepovolujú dodatočnú zmenu mena. Po zadaní objednávky na www.ckdaka.sk už nie je možná zmena mena, alebo osoby za inú. Zákazník je tiež zodpovedný za zadanie správneho mena, presne tak ako ho má uvedené na cestovnom doklade.Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -