Vyhľadávanie zájazdu

Andalúzia s pobytom pri mori Termíny a ceny

Andalúzia s pobytom pri mori

Úvod - 8-dňový letecký zájazd

Perex - Andalúzia opradená legendami, vášňou zo života, tancom, vínom a jedlom si vás celkom podmaní už pri návšteve najromantickejšieho mesta Ronda, ktorému neodolali ani slávni spisovatelia. Malaga vás zas vtiahne do víru kamennej histórie a Picassovho umenia, Granada ležiaca pod úbočím Sierry Nevady vám ukáže svoj maurský poklad jedinečnosťou Alhambry, letovisko Marbella vám predstaví luxus plážového života, pričom si užijete more a slnko pobrežia Costa del Sol. 

Ubytovanie - 4* hotel

Stravovanie - polpenzia s nápojmi

Doprava - letecká

1. deň - Odlet z Viedne do Malagy, transfer do hotela na pobreží Costa del Sol.

2. deň - Prvou zastávkou bude Ronda – jedno z najkrajších a najromantickejších miest Andalúzie, o ktorom Španieli hovoria, že je dušou ich krajiny. Určite by s tým súhlasili aj mnohí slávni spisovatelia, najmä Ernest Hemingway a Orson Welles, ktorí v tomto mestečku prežili kus života. Ronda sa vyznačuje unikátnou polohou - leží v hornatej oblasti asi 750 metrov nad morom a pretína ho kaňon „El Tajo“, ktorý oddeľuje historické centrum od novej štvrte. Niektoré z domov v „starom meste“ ležia tesne nad priepasťou a vytvárajú fantastické scenérie. Dominantou je mohutný kamenný most, ktorý spája mesto ponad hlbokú roklinu vo výške takmer 100 metrov. Návrat na ubytovanie, večera.

3. deň - Dnes nás čaká Malaga, mesta voňajúceho vínom a rodiska slávneho maliara Pabla Picassa. Malaga, založená Feničanmi, je jedným z najstarších stredomorských prístavov a bohatá história sa odráža v architektúre historického centra, kde možno nájsť unikátne budovy z rôznych období. Pre mesto je typická predovšetkým takzvaná “jednoruká” katedrála ,,La Manquita“, ďalšou zaujímavou stavbou je pevnosť Alcazaba, postavená v 8. až 11. storočí. Okrem historických pamiatok vás očarí aj stará mestská tržnica, kde nájdete všetko: čerstvé ryby a morské plody, zeleninu, ovocie, čerstvý chlieb, zákusky. Malaga priniesla svetu ešte jeden unikát - Pabla Picassa a v meste preto nemôže chýbať jeho múzeum, ktoré je unikátnou prehliadkou umelcovej práce od jeho prvotín až po diela zrelého maliara svetového mena. Po prehliadke mesta zostane čas aj na príjemné posedenie v niektorom z miestnych barov a na nákupy. Deň zakončíme ochutnávkou vína v Bodegas Quintapenas. Návrat do hotela na Costa del Sol. Večera.

4. deň - Výlet do poslednej bašty arabského panstva na Pyrenejskom polostrove – Granady. Pochopíme, prečo mesto tak často ospevovali, a prečo o ňom nadšene písali mnohí cestovatelia. Katedrála, uličky Albaicínu a vykúkajúce vrcholky Sierry Nevady (najmladší národný park Španielska), ktoré sú väčšinu roka pokryté snehovou prikrývkou. Čaká nás aj perla maurskej architektúry – Alhambra, palácový a pevnostný komplex s úžasnými záhradami Generalife, ktorý bol sídlom maurských vládcov Granady (prehliadka). Vďaka svojej nádhere a historickej hodnote sa prepracoval aj medzi finalistov nových sedem divov sveta. Návrat na ubytovanie, večera.

5. deň - Dnes navštívime mondénne prímorské letovisko Marbella a luxusný jachtový prístav Puerto Banús. Letovisko s prestížnym Marbella Club, ktorý sa stal miestom stretávania aristokratov, filmových hviezd a ďalších bohatých návštevníkov. Poprechádzame sa po bulvári Avenida del Mar, ktoré zdobí 10 sôch Salvadora Dalího. V prípade dobrej viditeľnosti uvidíme oba brehy Gibraltárskeho prielivu. Milovníci nákupov ocenia čas na návštevu prestížnych butikov, ostatní posedenie na kávu s výhľadom na more. Návrat na ubytovanie, večera.

6. deň - Raňajky, voľný deň na pobyt pri mori alebo nákupy, večera.

7. deň - Raňajky, voľný deň na pobyt pri mori alebo nákupy, večera.

8. deň - Hlboký nádych, aby v nás čo najdlhšie zostala andalúzska vôňa, transfer na letisko, prílet do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfery BA - letisko - BA. Miestna doprava počas výletov. 7 x ubytovanie v hoteli 4* s polpenziou a nápojmi. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za prehliadku Alhambry s miestnym sprievodcom (odporúčame objednať pri kúpe zájazdu). Možnosť zakúpenia fakultatívneho výletu na Gibraltar podľa podmienok vstupu. Vstupy. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -