Vyhľadávanie zájazdu

Andalúzia s pobytom pri moriTermíny a ceny

Andalúzia s pobytom pri mori

Rýchly popis:
Hlavnými lákadlami Andalúzie sú  ikonické pamiatky ako Sevilla s palácom Alcázar, Alhambra v Granade, Mezquita v Córdobe a Gibraltár. Tiež nádherné pláže Stredozemného mora, tradičná kuchyňa a hudba Flamenco.

Ubytovanie: 7x v hoteli
Stravovanie: 7x polpenzia

Malaga - Ronda - Gibraltár - Cádiz - Jeréz de la Frontera - Sevilla - Córdoba - Granada

Španielsko: PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Gibraltár: PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY


Doprava:
letecká

Program:

1. deň – prílet do Malagy, transfer do hotela, ubytovanie na pobreží Costa del Sol, večera.

2. deň – raňajky, transfer do Malagy, prehliadka preslávenej promenády mesta, ktorá pripomína subtropickú záhradu, historického centra mesta – rímske divadlo, pevnosť Alcazaba. Individuálne voľno s možnosťou kúpania, návštevy múzea Pabla Picassa, či katedrály La Manquita. Návrat do hotela, oddych na pláži, večera, nocľah.

3. deň – raňajky, prejazd pohorím Sierra de Ronda do mestečka Ronda, jedného z najromantickejších miest Španielska, kolísky koridy a mesta Ernesta Hemingwaya. Prechádzka mestom, panoramatické výhľady na kaňon Tajo, návšteva býčej arény s múzeom. Popoludní návšteva britskej kolónie Gibraltáru – najjužnejšieho miesta európskeho kontinentu, vyhliadka z gibraltárskej skaly na prieliv oddeľujúci európsky kontinent od afrického. Návšteva Jaskyne sv. Michala a všadeprítomné gibraltárske opičky. Ubytovanie v hoteli, večera.

4. deň – raňajky, prehliadka Cádizu, najstaršieho európskeho mesta založeného v roku 1100 pred. n. l. Feničanmi s krásnymi barokovými kostolmi, malebnými fasádami domov s typickými ozdobnými balkónmi, veža Tavira, katedrála. Individuálne voľno s možnosťou kratšieho kúpania, občerstvenia, či nákupov. Pokračovanie do mesta Jérez de la Frontera, presláveného typickým sherry, vínom a vínnymi produktmi, ale aj slávnou španielskou jazdeckou školou. Prehliadka presláveného vinárstva Tio Pepe s ochutnávkou. Ubytovanie v okolí Sevilly, večera.

5. deň – raňajky, presun do Sevilly, hlavného mesta Andalúzie. Návšteva jedného z najznámejších námestí Európy – Španielskeho námestia, prehliadka rozprávkového kráľovského Alcázaru, sídla maurských emirov, kastílskych a neskôr španielskych kráľov – dokonalá ukážka mudejárskej architektúry, majstrovská kombinácia maurských stavebných techník a katolíckych symbolov. V prípade záujmu návšteva sevillskej katedrály, ktorá vo svojich rozľahlých priestoroch ukrýva hrob Krištofa Kolumba a nádherné oltáre zo striebra a zlata. Pohľad na celé mesto z mohutnej katedrálnej veže La Giralda. Individuálne voľno a plavba loďou. Presun do hotela v okolí Córdoby, večera. 

6. deň – raňajky, prehliadka Córdoby, križovatky arabskej, židovskej a katolíckej kultúry. Prechádzka starým mostom cez rieku Guadalquivir, návšteva najznámejšej pamiatky mesta - mešity La Mezquita, ktorá sa zachovala zo španielskeho stredoveku a patrí k najväčším na svete. Prechádzka uličkami židovského mesta so synagógou. Individuálne voľno, možnosť vychutnať si kulinárske špeciality. Transfer do hotela v okolí Granady, ubytovanie, večera. Fakultatívne možnosť návštevy tradičného predstavenia flamenca.

7. deň – raňajky, prehliadka Granady, goticko – renesančná katedrála s kráľovskou kaplnkou, kde sú pochovaní najslávnejší španielski katolícki králi, Isabela Kastilská a Fernando Aragonský. Štvrť Albaicín, kostol San Nicolás. Návšteva veľkolepého komplexu palácov Alhambra s pevnosťou Alcazába, záhradami Generalife a maurskými palácmi. Večer ubytovanie v hoteli na pobreží Costa del Sol, večera.

8. deň – raňajky, individuálne voľno (podľa odletu), odlet z Malagy.

UPOZORNENIE: v prípade záujmu o lístky do Alhambry je potrebné informovať sa v CK hneď pri objednaní zájazdu.V cene je zahrnuté:
7x ubytovanie v 3* hoteli s polpenziou, letecká doprava Viedeň - Malaga - Viedeň, 1x podpalubná batožina 20 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/ os./noc). Odporúčaný doplatok:  komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, vstup do Alhambry 40 EUR/os. (objednaný vopred), orientačná cena ostatných vstupov 100 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 270 EUR/7 nocí. Upozornenie: Ceny vopred objednaných vstupov sa môžu meniť. CK Turancar si vyhradzuje právo na ich doúčtovanie. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Typ stravy:
polpenzia

Dni:
8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Malaga | Gibraltár | Sevilla | Córdoba | Granada


 

V cene je zahrnuté: autobusová alebo letecká doprava, ubytovanie v hoteli na uvedený počet nocí s uvedeným rozsahom stravovania, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov. V cene nie je zahrnuté: pobytová taxa, vstupy do jednotlivých pamiatok, pri leteckých zájazdoch servisné poplatky, pri autobusových zájazdoch miestenka a príplatky za nástupné miesta. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5 EUR/os./deň. Poznámka: presný rozsah služieb ako aj cena povinných a nepovinných príplatkov sú definované cenníkom ku konkrétnemu zájazdu.

 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -