Vyhľadávanie zájazdu

AntarktídaTermíny a ceny

Antarktída

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) : Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Ushuaia cez Buenos Aires.

deň 2 - BUENOS AIRES – USHUAIA: Prílet do Buenos Aires, odlet do Ushuaii. Nocľah v Ushuaia.

deň 3 - USHUAIA: Raňajky. Možnosť návštevy národného parku Tierra del Fuego, nalodenie na expedičný ľadoborec a plavba prielivom Beagle smerom na juh.

deň 4 - DRAKOV PRIELIV: Preplávanie Drakovým prielivom. Počas celej plavby prebieha na lodi populárny odborný program s polárnou tematikou (prednášky, filmy, videoprojekcie, odborné komentáre k navštíveným lokalitám, história). Možno tiež pozorovať morské vtáctvo – niekoľko druhov albatrosov (medzi nimi aj najväčší lietajúci vták na svete albatros sťahovavý).

deň 6 - ANTARKTÍDA: Plavba pozdĺž Antarktického polostrova k hranici ľadového príkrovu. Antarktický polostrov je najdostupnejšou, ale taktiež najscénickejšou časťou Antarktídy s hojnou faunou a horskými scenériami s ľadovcov. Návštevy lokalít Cuverville Island, Paradise Bay s plavbou na člnoch zodiac medzi bizarnými ľadovými kryhami a ostro vyrezanými fjordami, Neko Harbour, ostrov Danco Island, ktorý bol tiež v hľadáčiku pre českú výskumnú stanicu, ktorá nakoniec stojí na Rossovom ostrove. Počas výsadku možno uvidieť tučniaky uzdičkové, tuleňa krabožravého a Wedellova. Jedinečným zážitkom je Port Lockroy s kolóniami tučniakov a britskou výskumnou stanicou. Pôvodne veľrybárska základňa, neskôr vojenský strategický bod a nakoniec vedecká stanica bola v roku 1962 opustená a slúži dnes ako autentická ukážka života na bielom kontinente. Jej minulosť pripomínajú vybielené veľrybie kosti i predmety každodennej potreby. Nachádza sa tu tiež poštový úrad Jej Veličenstva, ktorý ako jediný ponúka možnosť zaslania pohľadnice so známkou Antarktídy. Plavba pokračuje cez úchvatný prieliv Lemaire s výsadkom na ostrovoch Petermann Island a Pleneau Island, kde žijú kolónie tučniakov krúžkových a kormoránov modrookých. Dramatický prieliv Neumayer nás privedie k ostrovom Melchior Islands s mohutnými ľadovcami a výskytom tuleňov krabožravých a leopardích. V celej oblasti sa samozrejme hojne vyskytujú rôzne druhy veľrýb.

deň 11 - DRAKOV PRIELIV: Plavba na sever Drakovým prielivom.

deň 13 - USHUAIA - BUENOS AIRES : Vylodenie v Ushuaii, prelet do Buenos Aires. Nocľah v Buenos Aires.

deň 14 - BUENOS AIRES: Prehliadka mesta, kde sa zrodilo svetoznáme tango, vrátane ústredného námestia Plaza de Mayo s katedrálou a prezidentským palácom, ktorý vďaka svojej ružovkastej farbe dostal prezývku Casa Rosada. Uvidíte i najširšiu ulicu sveta Avenidy de 9 Julio s Obeliskom republiky, budovu Opery a luxusnú pešiu nákupnú zónu Avenidy de Florida. Nocľah v Buenos Aires.

deň 15 - BUENOS AIRES: Raňajky. Voľný deň v Buenos Aires, večer predstavenie argentínskeho tanga s večerou v národnom štýle.

deň 16 - ODLET Z BUENOS AIRES DO PRAHY(VIEDNE):

deň 17 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -