Vyhľadávanie zájazdu

Antarktída loďouTermíny a ceny


Antarktída patrí k najkrajším a najmenej prebádaným miestam planéty. Už viac ako dve storočia láka svojimi prírodnými krásami vedcov, lovcov a cestovateľov. Dnes táto čarovná zamrznutá krajina otvorila svoje dvere aj vám a ponúka majestátne ľadovce, krásnu scenériu, výlety na pevninu, ostrovy k tučniakom a tuleňom. na Antarktídu chodí pravidelne už osem rokov a vďaka našim skúsenostiam vieme ponúknuť rozdiel medzi všedným a unikátnym zážitkom.

deň 1 - 1 - Odlet z Viedne.

deň 2 - 2 -

Prelet do južnej Argentíny do mesta USHUAIA v Ohňovej zemi: najjužnejšie mesto na svete, čas na aklimatizáciu a príprava na plavbu. Prvý nekonečný deň.

deň 3 - 3 - Posledné prípravy na plavbu, nalodenie, zoznámenie sa s posádkou a cez kanál Beagle sa vydáte na Vašu objavnú cestu. Drakeov prieliv, plavba sa začína!

deň 4 - 4 -

Po prieplave objavenom Angličanmi Vás budú sprevádzať kŕdle albatrosov a okolo lode budú plávať veľryby. Drakeov prieliv je miestom, kde sa stretáva studená voda prichádzajúca od pólu s teplejšími severnými vodami. Toto je príčinou rôznorodosti druhov v oblasti. Prieliv je tiež najsevernejším miestom výskytu viacerých antarktických vtákov.

deň 5 - 5 -

Počas celej plavby budú s Vami na palube odborníci, ktorí vám pomôžu spoznať jednotlivé druhy. Tiež budete mať možnosť zoznámiť sa s navigáciou lode na otvorenom kapitánskom mostíku, striehnuť na veľryby alebo si len tak vychutnať božský výhľad. Pohľad na plávajúce ľadovce a snehom pokryté vrcholy vám prezradí, že ste dosiahli JUŽNÉ SHETLANDSKÉ OSTROVY, skupinu dvadsiatich ostrovov, ktoré sú známe kolóniami rozkošných tučniakov a tuleňov.

deň 6 - 6 -

Vyloďujete sa dvakrát denne, aby sme sledovali nádheru bieleho ticha. Dáte si do whisky antarktický ľad?

deň 7 - 7 -

Dych vyrážajúce ľadové scenérie, množstvo tuleňov, tučniakov, vtáctva a veľrýb. Ostrov kráľa Juraja je najväčším z Južných Shetlandských ostrovov a je rajom pre rôzne druhy tučniakov, kormoránov a ďalších zvierat, vďaka čomu sa stal miestom vedeckých základní pre viaceré krajiny.

deň 8 - 8 -

ANTARKTICKÝ POLOSTROV: počas plavby sa preplavíte cez najkrajšie vodné cesty na svete Neymayer a Lemaire, čo sú uzučké cesty popod ľadovce.

deň 9 - 9 -

Záliv Paradise je miestom, kde Nordenskjöldova expedícia v roku 1904 postavila kamennú chatu. Dnes jej ruiny obývajú tučniaky.

deň 10 - 10 -

Dve vylodenia každý deň, medzitým pozorovanie nezabudnuteľnej prírody a antarktickej fauny z kapitánskeho mostíka. Tieto dni si budete pamätať do smrti.

deň 11 - 11 -

Zoznámite sa s veľrybami, s kolóniami tučniakov, možno sa aj vykúpete v studených antarktických vodách.

deň 12 - 12 -

Cez Drakeov prieliv sa pomaly vraciate späť a vylodíme sa v Ushuaia. Večerný prelet do Buenos Aires.

deň 13 - 13 -

Rozlúčka s Argentínou a Antarktídou a odlet domov.

deň 14 - 14 - Prílet domov. Verte, že to, čo ste zažili Vy, zažil pred Vami iba zlomok obyvateľov planéty Zem.


Cena zahŕňa

ubytovanie v kajute počas celej plavby Viac o ubytovaní - tu.

plnú penziu počas plavby

raňajky v hoteloch na pevnine

celý program vrátane vylodení

ubytovanie

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové a palivové poplatky, suveníry


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -