Vyhľadávanie zájazdu

Antarktída loďouTermíny a ceny

Antarktída loďou

Antarktída patrí k najkrajším a najmenej prebádaným miestam planéty. Už viac ako dve storočia láka svojimi prírodnými krásami vedcov, lovcov a cestovateľov. Dnes táto čarovná zamrznutá krajina otvorila svoje dvere aj vám a ponúka majestátne ľadovce, krásnu scenériu, výlety na pevninu, ostrovy k tučniakom a tuleňom. na Antarktídu chodí pravidelne už osem rokov a vďaka našim skúsenostiam vieme ponúknuť rozdiel medzi všedným a unikátnym zážitkom.

deň 1 - 1 -

Vítajte v Ohňovej zemi! Najjužnejšie mesto na svete. Máte čas na aklimatizáciu a prechádzku v meste. V hoteli sa večer uskutoční povinný briefing (18:00), na ktorý musíte prísť. CK Vám zabezpečuje ubytovanie v Ushuaia z dnešného na zajtrajší deň. Zajtra sa nalodíme na plavbu a dnes večer sa na povinnom briefingu dozviete ako to bude prebiehať.

deň 2 - 2 -

Nastal deň D. Posledné prípravy na plavbu. Prejdeme do prístavu (pred hotelom Albatros) a čaká Vás nalodenie, zoznámenie sa s posádkou, spolucestujúcimi a cez kanál Beagle sa vydáte na objavnú cestu. Všetkým srší radosť z očí a neskutočne sa tešia na zážitky! Drakeov prieliv. Aké to bude? Plavba sa začína! Vítajte na palube lovci zážitkov!

Dostávame sa z teplých vôd Atlantického oceána do chladných oblastí Južného oceána. Za loďou nám naposledy leteli albatrosy - obrovské vtáky s rozpätím krídel viac ako 3 metre, čo je viac než kondor. Poctia nás aj teraz? Morská púť, ktorou sa práve plavíme, sa nazýva aj „Drake passage“, Drakeov prieliv, a nikdy nevieme, čo si na nás pripraví. Niekedy je to Drake Shake, kde nás ako správnych námorníkov vytrasie, a niekedy to je Drake Lake – kedy sú vody pokojné ako jazero. Pokojnú plavbu rozhodne nemal známy kapitán Shackleton. Zo začiatku išiel rovnakou trasou, akou sa plavíme my, a jeho loď Endurance dostávala zabrať už v týchto miestach. Naša loď je oproti jeho lodi luxus. On k tomu išiel naslepo, do absolútneho neznáma. Napriek tomu sa cítime príchodom prvých vĺn ako skutoční námorníci a padáme do rúk nevydanému dobrodružstvu.

deň 3 - 3 -

Po prieplave objavenom Angličanmi nás budú sprevádzať kŕdle albatrosov a okolo lode budú plávať možno aj veľryby. Drakeov prieliv je miestom, kde sa stretáva studená voda prichádzajúca od pólu s teplejšími severnými vodami. Toto je príčinou rôznorodosti druhov v oblasti. Prieliv je tiež najsevernejším miestom výskytu viacerých antarktických vtákov.

deň 4 - 4 -

Počas celej plavby budú s Vami na palube odborníci, ktorí vám pomôžu spoznať jednotlivé druhy. Ak budú vhodné podmienky, budete mať možnosť zoznámiť sa s navigáciou lode na otvorenom kapitánskom mostíku. Rozhodne budete striehnuť na veľryby alebo si len tak vychutnať božský výhľad z paluby. Pohľad na plávajúce ľadovce a snehom pokryté vrcholy vám prezradí, že ste dosiahli JUŽNÉ SHETLANDSKÉ OSTROVY, skupinu dvadsiatich ostrovov, ktoré sú známe kolóniami rozkošných tučniakov a tuleňov.

deň 5 - 5 -

Vyloďujete sa dvakrát denne, aby sme sledovali nádheru bieleho ticha. Dáte si do whisky antarktický ľad?

deň 6 - 6 -

Dych vyrážajúce ľadové scenérie, množstvo tuleňov, tučniakov, vtáctva a veľrýb. Ostrov kráľa Juraja je najväčším z Južných Shetlandských ostrovov a je rajom pre rôzne druhy tučniakov, kormoránov a ďalších zvierat, vďaka čomu sa stal miestom vedeckých základní pre viaceré krajiny.

deň 7 - 7 -

ANTARKTICKÝ POLOSTROV: počas plavby sa preplavíte cez najkrajšie vodné cesty na svete Neymayer a Lemaire, čo sú uzučké cesty popod ľadovce.

deň 8 - 8 -

Záliv Paradise je miestom, kde Nordenskjöldova expedícia v roku 1904 postavila kamennú chatu. Dnes jej ruiny obývajú tučniaky.

deň 9 - 9 -

Dve vylodenia každý deň, medzitým pozorovanie nezabudnuteľnej prírody a antarktickej fauny z kapitánskeho mostíka. Tieto dni si budete pamätať do smrti.

deň 10 - 10 -

Zoznámite sa s veľrybami, s kolóniami tučniakov, možno sa aj vykúpete v studených antarktických vodách.

deň 11 - 11 -

Cez Drakeov prieliv sa pomaly vraciame späť a vylodíme sa v Ushuaia. Rozlučíme sa so spolucestujúcimi a kapitánom. Ak si chcete zabezpečiť odlet z Ushuaia hneď tento deň, zvoľte až poobedňajšie hodiny. Verte, že to, čo ste zažili Vy, zažil pred Vami iba zlomok obyvateľov planéty Zem.


Cena zahŕňa

ubytovanie v Ushuaia 1 noc pred nalodením sa na plavbu

letiskové transfery v Ushuaia

raňajky v hoteli na pevnine

vlastná kúpeľňa v kajute

program a prednášky na palube

vynikajúca plná penzia počas plavby s nealko nápojmi

pivo a výber bielych a červených vín počas večere

pozorovanie prírody na zodiacoch

vylodenie sa a prechádzky po vybraných miestach 

vlastná parka s fleece bundou

zapožičanie gumákov

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

Medzinárodnú letenku a miestne prelety. Máte flexibilitu v plánovaní si cesty do Argentíny. Povinné cestovné poistenie kryjúce náklady do 100 000 USD platné aj pre oblasť Antarktída (v vieme sprostredkovať) Internet na lodi. Odporúčame však odpojiť sa od online sveta a napojiť sa na prírodu.  Aktivity ako kajakovanie a paddle boarding.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -