Vyhľadávanie zájazdu

Antarktída loďouTermíny a ceny

Antarktída loďou

Antarktída patrí k najkrajším a najmenej prebádaným miestam planéty. Už viac ako dve storočia láka svojimi prírodnými krásami vedcov, lovcov a cestovateľov. Dnes táto čarovná zamrznutá krajina otvorila svoje dvere aj vám a ponúka majestátne ľadovce, krásnu scenériu, výlety na pevninu, ostrovy k tučniakom a tuleňom. na Antarktídu chodí pravidelne už osem rokov a vďaka našim skúsenostiam vieme ponúknuť rozdiel medzi všedným a unikátnym zážitkom.

deň 1 - 1 -

Odporúčame Vám odletieť do Argentíny, dva dni pred začiatkom plavby. Na vyžiadanie Vám medzinárodnú letenku a mieste prelety zabezpečí CK, kontaktujte nás na ck@ck.sk

deň 2 - 2 -

Príchod do mesta USHUAIA v Ohňovej zemi: najjužnejšie mesto na svete, čas na aklimatizáciu a príprava na plavbu, povinný briefing vo večerných hodinách (18:00). Prichádzate deň pred plavbou a minimalizujte riziká spojené s meškaním lietadla. CK Vám zabezpečuje ubytovanie v Ushuaia 1 noc. 

deň 3 - 3 -

Nastal deň D. Posledné prípravy na plavbu. Prejdete do prístavu (pred hotelom Albatros) a čaká Vás nalodenie, zoznámenie sa s posádkou a cez kanál Beagle sa vydáte na objavnú cestu. Drakeov prieliv, plavba sa začína!

Odporúčame byť v prístave 15:30, o 16:00 je boarding, o 18:00 sa odchádza. Tieto informácie nie sú záväzné, môžu sa vo Vašom termíne líšiť. Skontrolujete si svoj lodný lístok alebo sa opýtajte v CK.

deň 4 - 4 -

Po prieplave objavenom Angličanmi Vás budú sprevádzať kŕdle albatrosov a okolo lode budú plávať veľryby. Drakeov prieliv je miestom, kde sa stretáva studená voda prichádzajúca od pólu s teplejšími severnými vodami. Toto je príčinou rôznorodosti druhov v oblasti. Prieliv je tiež najsevernejším miestom výskytu viacerých antarktických vtákov.

deň 5 - 5 -

Počas celej plavby budú s Vami na palube odborníci, ktorí vám pomôžu spoznať jednotlivé druhy. Tiež budete mať možnosť zoznámiť sa s navigáciou lode na otvorenom kapitánskom mostíku, striehnuť na veľryby alebo si len tak vychutnať božský výhľad. Pohľad na plávajúce ľadovce a snehom pokryté vrcholy vám prezradí, že ste dosiahli JUŽNÉ SHETLANDSKÉ OSTROVY, skupinu dvadsiatich ostrovov, ktoré sú známe kolóniami rozkošných tučniakov a tuleňov.

deň 6 - 6 -

Vyloďujete sa dvakrát denne, aby sme sledovali nádheru bieleho ticha. Dáte si do whisky antarktický ľad?

deň 7 - 7 -

Dych vyrážajúce ľadové scenérie, množstvo tuleňov, tučniakov, vtáctva a veľrýb. Ostrov kráľa Juraja je najväčším z Južných Shetlandských ostrovov a je rajom pre rôzne druhy tučniakov, kormoránov a ďalších zvierat, vďaka čomu sa stal miestom vedeckých základní pre viaceré krajiny.

deň 8 - 8 -

ANTARKTICKÝ POLOSTROV: počas plavby sa preplavíte cez najkrajšie vodné cesty na svete Neymayer a Lemaire, čo sú uzučké cesty popod ľadovce.

deň 9 - 9 -

Záliv Paradise je miestom, kde Nordenskjöldova expedícia v roku 1904 postavila kamennú chatu. Dnes jej ruiny obývajú tučniaky.

deň 10 - 10 -

Dve vylodenia každý deň, medzitým pozorovanie nezabudnuteľnej prírody a antarktickej fauny z kapitánskeho mostíka. Tieto dni si budete pamätať do smrti.

deň 11 - 11 -

Zoznámite sa s veľrybami, s kolóniami tučniakov, možno sa aj vykúpete v studených antarktických vodách.

deň 12 - 12 -

Cez Drakeov prieliv sa pomaly vraciate späť a vylodíme sa v Ushuaia. Večerný prelet do Buenos Aires.

deň 13 - 13 -

Rozlúčka s Argentínou.

deň 14 - 14 -

Prílet do Viedne. Verte, že to, čo ste zažili Vy, zažil pred Vami iba zlomok obyvateľov planéty Zem.


Cena zahŕňa

plnú penziu počas plavby

ubytovanie a raňajky v hoteloch na pevnine

program vrátane vylodení

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

Medzinárodnú letenku a miestne prelety (na vyžiadanie), povinné cestovné poistenie kryjúce náklady do 100 000 USD platné aj pre oblasť Antarktída (v vieme sprostredkovať), internet na lodi. V prípade, že v termíne Vašej cesty je nutné pred plavbou mať platný COVID-test PCR/antigen/selftest, na vyžiadanie Vám vieme sprostredkovať testovanie v Ushuaia.  Hľadáte túto cestu ale v inom termíne? Napíšte nám na @.sk a radi poradíme.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -