Vyhľadávanie zájazdu

Austrália a relax na exotickej pláži na FijiTermíny a ceny

Austrália a relax na exotickej pláži na Fiji

Ak už letíte na druhý koniec sveta a kamsi do Tichého oceánu tak je dobré využiť čas optimálne medzi poznávaním a relaxom. Zaujímavá tichomorskí kombinácia od spája relax na bývalých kanibalský ostrovoch, ktoré sa dnes volajú Fiji a poznávanie najmenšieho kontinentu. Najprv si prejdeme pokojné Melbourne, ktoré žije športom a ekológiou, slnkom zaliate austrálske pobrežie spoznáme počas vyhliadkovej jazdy po Great ocean road a ruch veľkomesta si dáme v Sydney. Fiji. Luxusný relax v Pacifiku v kvalitných hoteloch v destinácii, ktorá sa radí medzi skutočnú exotiku. Ďaleký Pacifik je s oveľa bližšie než ste si mysleli.

deň 1 - 1 - Odlet z Európy.

deň 2 - 2 - Prepánajána, stále sme vo vzduchu. Austrália je už však bližšie.

deň 3 - 3 - Skorý ranný prílet do Austrálie. MELBOURNE: najkultúrnejšie mesto krajiny a jedno z najväčších gréckych miest na svete. Dozviete sa prečo. Okruh mestom a prechádzky po nábreží pri rieke Yarra. New Federation Square, Queen Victoria Market, ale aj najstaršie katedrály a múzeá. Pochopíte rozdiel medzi provinciami Victoria a New South Wales. Viete, ako sa hrá austrálsky futbal? Vznikol v Melbourne, v meste, ktoré šport miluje a vo svete je známe množstvom exkluzívnych športových podujatí. Večerné pokojné až nudné mesto porovnáme o pár dní s pulzujúcim Sydney.

deň 4 - 4 - Vyhliadková jazda po pobreží po tzv. GREAT OCEAN ROAD, legendárnej ceste, postavenej v čase hospodárskej krízy, ktorá dnes patrí k najkrajším v Austrálii, s cestami vinúcimi sa pozdĺž oceánu a pieskových pláží až k Dvanástim apoštolom, monumentálnym pieskovcovým masívom, týčiacim sa z rozbúrenej vody. Táto cesta je zároveň najväčším vojenským spomienkovým miestom na svete, keďže je celá venovaná vojakom padlým v prvej svetovej vojne. Príjemný deň v príjemnom prostredí. Večer návrat do mesta a individuálny relax.

deň 5 - 5 - Preletíme 1000 km, ktoré oddeľujú dve najväčšie mestá v krajine a pristaneme v Sydney. SYDNEY rozhodne stojí za návštevu. Veľkolepá stavba Opera House, nádherné záhrady a parky s poletujúcimi papagájmi v Royal Gardens, legendárny most Harbour Bridge, nádherné Sydney Aquarium, množstvo múzeí a obchodov. Celý deň strávime prehliadkou tohto najznámejšieho austrálskeho mesta, ktoré v ničom nezaostáva za inými svetovými metropolami. Sydney je mesto, kde sa neustále čosi deje, jeho vynikajúca poloha vás vyzýva, aby ste tu strávili viac dní a presne to aj spravíme.

deň 6 - 6 - Uvoľnený deň, ktorý strávime prechádzkou v starej časti mesta The Rocks, nákupy v Queen Victoria shopping centre prípadne relax na Bondi beach.

deň 7 - 7 - Fakultatívny výlet Blue Mountains, alebo relax v Sydney prípadne Bondi Beach. Blue mountains: Celodenný výlet v trvaní cca 9 hodín. Opustíme Sydney po známom meste Anzac a po Victoria Road prejdeme do Modrých hôr. Pieskovcové hory, ktoré sú rozryté množstvom priepastí a roklín. Celá oblasť je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Z Echo Pointu si pozrieme nádhernú panorámu s výhľadom až k skalnej formácii, nazývanej Tri sestry. V tzv. Scenic World absolvujeme jazdu vláčikom po najstrmšej železnici sveta. Budeme obdivovať vzácne druhy eukalyptov, ktoré dali meno týmto horám. Poobede navštívime živú farmu, kde si pozrieme typické austrálske zvieratá a každý si tu nájde svoju kenguru, koalu či tajpana. Večer návrat do Sydney. Cena 110 eur/1 osoba ( doprava, vstupné, sprievodca)

deň 8 - 8 -

Fakultatívny výlet Ayers Rock s prenocovaním. Ayers Rock: Absolvujte letecký výlet do srdca austrálskeho outbacku, k magickým skalám Ayers Rock, ktoré sú pre pôvodných obyvateľov Austrálie posvätnými. ULURU alebo AYERS ROCK: monolit Uluru, päť kilometrov dlhý a viac než tristo metrov vysoký, leží takmer uprostred kontinentu. Skala, ktorá je dvakrát taká veľká ako centrálny Londýn, je lemovaná jaskyňami, ktoré slúžili na kmeňové ceremónie a ako pohrebné komory pôvodných obyvateľov Austrálie. Západ slnka sa tu pohrá s farbami a vychutnáme si neustále sa meniacu scenériu uprostred krajiny. 

deň 9 - 9 - Návrat do Sydney. Individuálne voľno. Nákupy? Prechádzka? Kultúra? Alebo dáte prednosť výbornej reštaurácii?

deň 10 - 10 - Odlet na tropický ostrov FIJI. Ostrov, ktorý spája Melanéziu a Polynéziu. Novoobjavená turistická destinácia na tzv. „kanibalských ostrovoch“. Dnes tropický raj so všetkým, čo k tomu patrí. Oceán, pláže, palmy, koralové útesy a oddych podľa vašich predstáv. Vyberte si svoj hotel a absolvujte plážovú dovolenku v Tichomorí. Ozaj viete, kto je to Udre? Hotel v základnej cene je zájazdu je Anchorage resort a podobný. Príjemné 3* hotely kúsok od pláže. Ak si chcete zlepšiť ubytovací štandard tak Vám odporúčame využiť služby CK prémium, kde ponúkame luxusnejšie hotely za príplatok.

deň 11 - 11 - Relax v exotickej destinácii na plážach Fiji v hoteli podľa vášho výberu.

deň 12 - 12 - Relax v exotickej destinácii na plážach Fiji v hoteli podľa Vášho výberu.

deň 13 - 13 - Relax v exotickej destinácii na plážach Fiji v hoteli podľa Vášho výberu.

deň 14 - 14 - Relax v exotickej destinácii na plážach Fiji v hoteli podľa Vášho výberu.

deň 15 - 15 - Cesta na južnú pologuľu sa končí a nás čaká už iba let domov ponad šíry oceán a celú Áziu. Ten kúsok raja necháme za sebou.

deň 16 - 16 - Prílet.


Cena zahŕňa

prelet Melbourne– Sydney

prelet Sydney Nadi 

12 x ubytovanie v 3* hoteloch v izbách pre dve osoby

6 x raňajky

privátnu dopravu počas celého programu

letiskové transfery v Austrálii a na Fiji

prehliadku Melbourne a Sydney

sprievodcu počas poznávacej časti t.j iba v Austrálii

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, ostatnú stravu, fakultatívne výlety na Ayers Rock a Blue Mountains, vstupné do pamiatok a atrakcií


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -