Vyhľadávanie zájazdu

Českosaské Švajčiarsko a DrážďanyTermíny a ceny

Českosaské Švajčiarsko a Drážďany

Úvod - 4-dňový autokarový zájazd

Perex - Preneste sa do sveta neutíchajúcej nádhery, na zámok Děčín z 13. storočia, do srdca národného parku České Švajčiarsko - Hřensko s fascinujúcou Pravčickou bránou, ako i do Drážďan s návštevou katedrály a barokového paláca Zwinger, na romantický zámok Moritzburg zo slávneho filmu Tri oriešky pre Popolušku, či na pevnosť Königstein a unikátny skalný most Bastei s výhľadom na majestátne skalné útvary.

Ubytovanie - 2*/3* hotely.

Stravovanie - Raňajky.

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokar.

1. deň - Odchod z Bratislavy v ranných hodinách (cca o 06:00 h), tranzit cez Českú republiku do Děčína –prezývaného mesto mostov. Prehliadka jednej z najvýznamnejších historických pamiatok tejto oblasti – zámku Děčín z 13. stor. Počas storočí slúžil ako oporný bod českého kniežatstva, vojenská pevnosť, či sídlo významných rodov. Frederic Chopin tu skomponoval známy valčík As-dur, nazývaný Děčínský. Po prehliadke odchod na ubytovanie.

2. deň - Po raňajkách presun k zámku Benešov nad Ploučnicí. Zámocký komplex sa radí medzi najvýznamnejšie zachované pamiatky Českej republiky. V interiéroch troch sprístupnených zámkov sa nachádza bohatá dobová expozícia. Po prehliadke presun do najmladšieho národného parku Českej republiky – Českého ŠvajčiarskaHřenska. Nachádza sa tu aj najnižšie položené miesto v Čechách. Tichá (Edmundova) a Divoká roklina.V úsekoch, kde sa skaly priamo vnárajú do vody absolvujeme fakultatívne výlet loďkou po malebnej riečke Kamenice s nádhernou prírodou všade okolo. Pre tých, ktorý sa neboja, je možná turistika za fascinujúcou Pravčickou bránou. Večer odchod na ubytovaniev okolí Drážďan.

3. deň - Raňajky. Odchod k neďalekému barokovému zámku Moritzburg, kde sa natáčala legendárna rozprávka Tri oriešky pre Popolušku. Po prehliadke zámku presun k pevnosti Königsteins najstaršími dochovanými nemeckými kasárňami zo 16. stor. Dnes je označovaná aj ako najväčšia pevnosť Európy. Pokračovanie k unikátnemu skalnému mostu Bastein. Po kamennom moste Basteibrücke, (najstaršia turistická atrakcia v Sasku), prekonáme 195 m hlbokú priepasť na okraji labského kaňonu. Návrat na ubytovanie.

4. deň - Raňajky. Odchod do Drážďan –jedného z „najzelenších“ miest Európy, ležiacom na brehoch rieky Labe. Mesto bolo po 2. svetovej vojne takmer kompletne zničené bombardovaním.Vystavané bolo do pôvodnej krásy a dostalo prívlastok „Polabská Florencia“. Pešia prehliadka mesta (katedrála Panny Márie, barokový palác Zwinger a iné). Individuálne voľno.V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko s príchodom do Bratislavy vo večerných hodinách.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli/ penzióne 2*/3*, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa - Doplatky: za 1/1, za 3 večere, za miesto v prednej polovici autokaru.

Vstupy, výlet loďkou, cestovné poistenie a pobytovú taxu.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -