Vyhľadávanie zájazdu

Dobytie severného póluTermíny a ceny

Dobytie severného pólu

deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ)– LONGYEARBYEN: Odlet cez Oslo na Špicbergy. Neskorý prílet do Longyearbyen, transfer do hotela, nocľah.

deň 2 - LONGYEARBYEN: Raňajky. Voľno. Popoludní informačná schôdzka pred expedíciou, kde sa dozviete informácie k odletu na základňu Barneo a aktuálne podmienky na základni. Vyzdvihnutie zapožičaného vybavenia a ošatenia. Voľno. Nocľah v Longyearbyen.

deň 3 - LONGYEARBYEN – BARNEO: Raňajky. Transfer na letisko a odlet lietadlom AN 74 na základňu Barneo (let trvá cca 2,5 h). Po prílete na základňu na 89° severnej šírky obed a briefing k zajtrajšiemu programu výpravy. Popoludní voľno. Možnosť zoznámiť sa s chodom základne a prác vedeckej posádky, prípadne prieskum okolia základne. Nocľah na základni.

deň 4 - BARNEO – SEVERNÝ PÓL – LONGYEARBYEN: Po raňajkách a poslednej kontrole poveternostných podmienok odlet vrtuľníkom MI-8 (cca 40 minút) na severný pól. Oslava dobytia pólu. Budete mať príležitosť prekročiť všetkých 180 poludníkov a teda "obísť svet". K dispozícii bude aj satelitný telefón, aby ste sa mohli spojiť so svojimi blízkymi z najsevernejšieho bodu planéty (max. 2 minúty). Po 1 - 2 hodinách návrat na základňu Barneo a následný odlet na Špicbergy. Nocľah v Longyearbyen.

deň 5 - LONGYEARBYEN: Raňajky. Slávnostný ceremoniál a odovzdanie polárnych certifikátov. Miesto a čas odovzdania certifikátov budú upresnené v priebehu expedície, po dohovore so všetkými účastníkmi. Voľno na fakultatívne aktivity (výlet psím záprahom, výlet do Barentsburg, či Pyramiden, ľadovcové túry). Nocľah v Longyearbyen.

deň 6 - LONGYEARBYEN – OSLO: Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Osla. Nocľah v letiskovom hoteli v Osle.

deň 7 - OSLO – PRAHA (VIEDEŇ): Po raňajkách odlet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -