Vyhľadávanie zájazdu

Edinburgh Ateny severuTermíny a ceny


Úvod - 4-dňový letecký zájazd.

Perex - Unikátna škótska atmosféra v hlavnom meste Edinburghu, kombinácia staroveku so súčasnosťou, typickí škóti v kilte s gajdami, kráľovská jachta Britania, mnohé fakultatívne ponuky podľa záujmu, po stopách Da Vinciho kódu Dana Browna, to všetko sa spojí do pestrého kultúrneho zážitku.

Ubytovanie - 3x v 3* hotely

Stravovanie - 3x raňajky.

Poznámka - Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Doprava -

Letecká.

1. deň - Odlet do Edinburghu, po prílete transfer do hotela. Fascinujúce hlavné mesto Škótska si vás získa schopnosťou skombinovať staroveké a moderné v unikátnej škótskej atmosfére. Pešiu prehliadku mesta začneme prechádzkou cez Princes Street Gardens, krásna panoráma kamenného mesta vybudovaného na vyhasnutej sopke, Scott Monument, hlavná tepna mesta Princess Street, luxusný Hotel Balmoral. Inšpiratívny pohľad pre mnohých fotografov a maliarov sa nám naskytne z Calton Hill, ďalej nevynecháme St. Andrews house - sídlo škótskej vlády a deň zakončíme na Rose Street, kde sa nachádza množstvo reštaurácií a tradičných pubov. Ochutnáte tradičné Haggis? Ubytovanie.

2. deň - Raňajky. Navštívime palác Holyroodhouse, ktorý slúži ako oficiálna kráľovská rezidencia počas kráľovninej návštevy mesta. Vydáme sa po Kráľovskej míli - Royal Mile, na ktorej sa vám určite podarí stretnúť typického Škóta v károvanom kilte ako hrá na gajdy, prehliadka Katedrály St. Giles a Grassmarket obľúbeného miesta turistov s výhľadom na Edinburghský hrad. Práve tam pokračuje naša prehliadka. Edinburghský hrad po stáročia menil svoju funkciu – od pevnosti cez kráľovský palác až po štátnu väznicu. Popoludní voľno na návštevu „Mary Kings Close“ – svet tajomných podzemných ulíc, prípadne návšteva Scotch Whiskey Heritage Centre, kde sa dozvieme o výrobe pravej škótskej whisky. Ubytovanie.

3. deň - Raňajky. V prístave Leith sa nachádza jedna z najnavštevovanejších škótskych atrakcií – Kráľovská jachta Britania. Prehliadka kráľovninej izby a kajuty viac než 200 člennej posádky, jedálne či strojovne. Možnosť nákupov v Ocean Terminal. Pre záujemcov možnosť výstupu na Arturovo sedlo, odkiaľ sa nám naskytne nezabudnuteľný výhľad na mesto. Fakultatívne možnosť navštíviť projekt Our dynamic Earth – interaktívna prehliadka o vzniku našej planéty alebo monumentálnu Rosslyn Chapel, dejisko poslednej kapitoly knihy Dana Browna – Da Vinciho kód. Pre milovníkov histórie a umenia možnosť zadarmo návštevy Národnej škótskej galérie a Národného škótskeho múzea.

4. deň - Skoré raňajky. Transfer na letisko a odlet z Edinburghu.


Celková cena zahŕňa - Spiatočnú leteckú dopravu do Edinburghu, servisné poplatky, transfer letisko – hotel – letisko, 3 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK SATUR.  

Celková cena nezahŕňa - Prepravu počas pobytu v Edinburghu, vstupy, cestovné poistenie. Doplatok za 1/1 izbu 240 EUR.  


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -