Vyhľadávanie zájazdu

El Clásico - Madrid a BarcelonaTermíny a ceny

El Clásico - Madrid a Barcelona

Kastílsky Madrid a katalánska Barcelona. Futbalové derby týchto dvoch klubov je rovnako vzrušujúce ako objavovanie oboch miest. Otvorenejší a priateľskejší Madrid a odmeraná a striktná Barcelona.

deň 1 - 1 - Odlet na Pyrenejský polostrov. MADRID: srdce Španielska a metropola Kastílie. Palacio Real: sídlo španielskeho kráľa a najstaršia budova v meste. La Puerta del Sol a Plaza Mayor, centrum celého Španielska a symbolický stred krajiny. Nádherná katedrála de Santa María la Real de la Almudena, námestie La Plaza de Cibeles s fontánou, kde sa oslavujú všetky triumfy a víťazstvá bieleho baletu. Nezabudneme vyskúšať legendárne tapas bary a lokálnu kuchyňu.

deň 2 - 2 -

Po raňajkách odporúčame zamieriť do vynikajúcich madridských galérií a vybrať si niečo spomedzi Prada, Reiny Sofie či Thyssen Bornemisza. Náš tip je Prado, kde nájdete úžasné obrazy Raphaela, Goyu, Velásqueza, Boscha, Rubensa, Durera. Alebo sa prejdeme po parku Retiro, nakúpime niečo na ulici Gran Vía a muži si možno pôjdu prezrieť futbalový štadión Santiaga Bernabeu, sídlo pusiniek.

Voľné popoludnie v Madride na strávenie času podľa vašich predstáv. Ak máte záujem o návštevu kráľovského paláca, odporúčame kúpiť si lístky vopred na tento (druhý) deň zájazdu na cca 15:00. Lístky kúpite na tejto stránke.

deň 3 - 3 - Rozlúčka s Madridom. El Clasico je aj o Barcelone. Presunieme sa do Katalánska. BARCELONA – metropola hrdého Katalánska. Živé mesto, odkaz Picassa aj Gaudího, kilometre pieskových pláží, FCB aj Woody Allen robia z neho jedno z najpríťažlivejších miest našej planéty. Program pre Vás osobne pripravil náš sprievodca, ktorý v Barcelone niekoľko rokov žil. Mesto uvidíte inak. Vrátime sa do tridsiatych a štyridsiatych rokov minulého storočia kedy sa odohráva príbeh Šarlatáni, ktorý napísal Robin Cook.

deň 4 - 4 -

Celodenná prehliadka Barcelony. V Barcelone sa nachádza viacero zaujímavých miest ako Picassovo múzeum, slávna Sagrada Familia a Parc Guell. My sa prejdeme po centre mesta a začneme miestom menom La Rambla, ktorou denne prejde 150 000 ľudí. Pouliční umelci, predajcovia kvetov a zlodeji. Pomník Krištofa Kolumba a Gaudího fenomenálne stavby. Monumentálne Plaza Espagna. Olympijský komplex a hrdí Katalánci, Camp Nou a Barca. Akú si dáte paellu? Odporučíme vám reštauráciu, ktorá nie je pascou na turistov. Pozrite si film Vicky Cristina Barcelona a poďte s nami po stopách jeho hrdiniek. Najlepšie tapas a bary, ktoré vám vyrazia dych. Mnohí považujú Barcelonu za jedno z najkrajších miest Európy. Pridáte sa k nim?

deň 5 - 5 -

Čas na návštevu katedrály, akvária či múzeí.

Dnes je voľný deň na prehliadku mesta a návštevy vami preferovaných miest a zaujímavostí. Barcelona ponúka množstvo miest. Ak máte záuajem o návštevu baziliky Sagrada Familia, odporúčame si zakúpiť lístky vopred na tento deň vo vami preferovanom čase. Lístky kúpite na tejto oficiálnej stránke baziliky. Ďalšou z pamiatok, kde odporúčame kúpiť lístky vopred je aj Park Güell, v tomto odkaze nájdete stránku parku.

Transfer na letisko a odlet domov.


Cena zahŕňa

4 x ubytovanie v 3* hoteloch v  izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

raňajky

pešia prehliadka Madridu a Bercelony podľa programu 

dopravu

sprievodcu

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby 

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -