Vyhľadávanie zájazdu

India - Rádžasthán - Sultánové paláceTermíny a ceny

India - Rádžasthán - Sultánové paláce

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet do Dillí.

deň 2 - DILLÍ : Prílet do Dillí v ranných hodinách. Prehliadka Starého a Nového Dillí vrátane najväčšej indickej moslimskej svätyne - Piatkovej mešity, zastávka pri Červenej pevnosti, ktorá bola sídlom dvora Veľkých Mughalov, Rádž Ghátu - pamätného miesta spopolnenia Máhatmu Gándhího, prehliadka areálu Kutub mínár s povestným nehrdzavejúcim železným stĺpom zo 4. storočia a zrúcaninami mešity. Počas dňa zastávka na obed. Nocľah v Dillí.

deň 3 - ŠÉKHÁVATÍ - ALSISAR: Raňajky. Odjazd do Alsisaru, centra oblasti Šékhávatí, známe rodinnými sídlami popredných indických priemyselníkov a kupcov. Tieto rozľahlé starobylé havélí, ktoré vznikali od konca 18. do začiatku 20. storočia, sa vyznačujú bohatou freskovou výzdobou na stenách. Po obede prehliadka šékhávatskej dediny. Ubytovanie. Nocľah.

deň 4 - BÍKÁNÉR : Raňajky. Odjazd do Bíkánéru, založeného v roku 1486 a známeho ako ťavie mesto Rádžasthánu. Mesto najviac prosperovalo vďaka strategickej polohe na pozemnej obchodnej karavánovej ceste do Strednej Ázie a Číny. Po ubytovaní a obede nasleduje prehliadka mesta vrátane pevnosti Džúnágarh a paláca Lálgarh. Nocľah.

deň 5 - DŽÓDHPUR : Raňajky. Odjazd do Džódhpuru, známeho tiež ako modré mesto Rádžasthánu. Ubytovanie. Po obede prehliadka mesta vrátane pevnosti Mehrángarh, považovanú za najmohutnejšiu rádžasthánsku pevnosť, týčiacu sa na 125 vysokej skale nad mestom. Okázalé kráľovské komnaty tejto pevnosti tiež slúžili ako múzeum. Nasleduje prehliadka mramorového pomníku Džasvant Tháda, postavená maharadžovi Džasvantovi Singhovi II, ktorý sa zaslúžil o prívod vody do tejto pôvodne vyprahnutej oblasti a tým priniesol mestu rozkvet a bohatstvo. Nocľah.

deň 6 - PUŠKAR : Raňajky s následným odjazdom do Puškaru, ktorý je známy ako centrum obchodu s dobytkom, koňmi a ťavami. Každoročne na jeseň sa toto mesto premení na obrovské trhovisko a privíta tisíce pútnikov, obchodníkov a turistov zhliadnuť túto parádu a mesto sa rozrastie o nové kempy a stanovisko. Trh je dnes považovaný za najväčší svojho druhu v Ázii. Názov mesta vznikol spojením slov kvetina a ruka a podľa legendy je vznik pripisovaný Stvoriteľovi Bráhmovi, ktorý zo svojich rúk pustil kvety do miestnych jazier. Život v Puškare sa dnes sústreďuje okolo miestnych bazárov, ghátov a údajne až 400 chrámov. Po obede prehliadka mesta s návštevou Bráhmovho chrámu, považovaného za jeden z mála chrámov na svete zasvätený Bráhmovi. Zastávka pri posvätnom Puškarského jazere s priľahlými ghátmi, kde zbožní hinduisti vykonávajú aspoň raz do roka očistnú kúpeľ od svojich hriechov. Nocľah.

deň 7 - PUŠKAR: Raňajky. Voľno k spoznávaniu mesta a života miestnych obyvateľov. Nocľah.

deň 8 - DŽAJPUR: Raňajky. Nasleduje odjazd do hlavného mesta štátu Rádžasthán, známeho ako Ružové mesto vďaka ružovej farbe domov historického centra, ktoré bolo vybudované podľa zásad staroindickej Silpašástry, prvého svetového architektonického kódexu. Ubytovanie. Po obede prehliadka mesta s návštevou pozoruhodného astronomického observatória Džantar Mantar, ktorý nechal zhotoviť osvietený maharadža Džaj Sinh II. v 18. storočí, Paláce vetra Hawa Mahal, sídla džajpurských maharaní a Mestského paláca s múzeom. Nocľah.

deň 9 - ÁMBÉR - RANTHAMBHÓR: Raňajky. Jazda na slonoch do pevnosti Ámbér, prehliadka tohto bývalého sídla rádžasthánskych maharadžov so Zrkadlovou sieňou a ďalšími artefaktmi rádžasthánskej architektúry. Po obede odjazd do Národného parku Ranthambhór. V tomto parku o rozlohe 275 kilometrov štvorcových je pri troche šťastia možné pozorovať hyeny, šakaly, karakaly a vzácne tigre a gepardy. Park bol pôvodne loviskom džajpurských maharadžov a až v roku 1973 sa stal rezerváciou. Po príchode do parku je možné fakultatívne navštíviť miestnu lesnú pevnosť, starú cez 1.000 rokov. Nocľah.

deň 10 - RANTHAMBHÓR : Raňajky. Celodenné safari v národnom parku Ranthambhór s pozorovaním miestnej flóry a fauny. Pestrofarebný život v prírode medzi jazerami, džungľou a roklinami plné balvanov. Nocľah.

deň 11 - ABHANERI - GEEJGARH: Raňajky. Odjazd do mestečka Geejgarh. Cestou zastávka pri stupňovitej rádžasthánskej studni z 12. storočia v Abhaneri. Pôvodné pomenovanie tohto mestečka Abha Nagri tzv. mesta jasu sa vďaka zlej výslovnosti zmenil na súčasný názov. Obed. Ubytovanie v pohodlných stanoch s vlastným sociálnym zariadením v Geejgarh. Popoludní aktivity spojené s poznaním životného štýlu miestnych obyvateľov. Nocľah.

deň 12 - FATÉHPÚR SÍKRÍ – ÁGRA: Raňajky. Odjazd do Ágry, cestou zastávka v bývalom sídelnom meste najväčšieho z Mughalov - sultána Akbara v Fatéhpúr Síkrí, prehliadka Piatkovej mešity a sultánskeho paláca z červeného pieskovca, kde sa nachádzajú známe pavilóny Paňč Mahal a Dívání-chás. Príjazd do Ágry. Obed. V podvečer prehliadka skvostu svetovej architektúry, mauzólea Tádž Mahal, ktoré z bieleho mramoru nechal postaviť sultán Šáhdžahán pre svoju milovanú ženu Mumtáz Mahal. Stavba, popierajúca perspektívu, je považovaná za zamýšľanú repliku Božieho trónu. Priľahlé záhrady symbolizujú raj, do ktorého Mumtáz po svojej smrti vstúpila. Nocľah.

deň 13 - ÁGRA - DILLÍ: Raňajky. Dopoludnia prehliadka Červenej pevnosti s nádhernými mramorovými pavilónmi, predstavujúcimi jeden z vrcholov staviteľstva Veľkých Mughalov. V pevnosti navštívite Sieň verejných audiencií, Perlovú mešitu, Háremovú mešitu a Súkromný palác Chás Mahal, slúžiaci prvej cisárovej manželke. Popoludní návrat do Dillí. Transfer na letisko.

deň 14 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -