Vyhľadávanie zájazdu

India — sever a juhTermíny a ceny

India — sever a juh

Cesta, ktorá spája to najlepšie z veľkej Indie. Sever krajiny so slávnymi pamiatkami moslimských mughalov, juh otvorený svetu so židovskou štvrťou, zelenou prírodou a najkrajšími plážami Indie, kde vyskúšate aj ajurvédu a navštívite najjužnejší cíp Indie.

deň 1 - 1 -

Odlet z Viedne.

deň 2 - 2 -

DILLÍ – prílet do hlavného mesta krajiny. Atmosféra mesta vás dostane. Kvalitná prehliadka Starého Dillí – prvé dotyky s hinduizmom. V sikskom chráme Vám porozprávame o histórii tohto silného náboženstva. Uvidíme aj najväčšiu a najkrajšiu mešitu miliardovej Indie Jama Masjid zo 17. storočia. Nákupy na Chandni Chowk ako z klasických orientálnych rozprávok. Korenia od výmyslu sveta, pestrofarebné šatky a neskutočná tlačenica. India Gate – symbol Nového Dillí. Rozšírenie programu: Qutab Minar (UNESCO) – najstaršia moslimská pamiatka Dillí so železným stĺpom, ktorý preslávil Däniken. Najvyšší tehlový minaret na svete a prvý vrchol našej cesty.

deň 3 - 3 -

Aj India sa rýchlo vyvíja a tak Dillí s najslávnejšou pamiatkou Ázie spája kvalitná diaľnica. AGRA: bývalé hlavné mesto ríše. Podrobná prehliadka Taj Mahalu (UNESCO), vraj najkrajšej stavby sveta. Nádherný z kilometra aj z 5 cm (polodrahokamy vsádzané do mramoru). Červená pevnosť mughalských panovníkov (UNESCO) a legenda o Shah Jahanovi.

deň 4 - 4 -

FATEHPUR SIKRI – (UNESCO): nádherné mesto Akbara (najväčší panovník Indie pred britskou nadvládou), ktorým budeme prechádzať ako veľkým múzeom. Uvidíme aj hrobku veštca s tajomným mramorovým oknom vypracovaným z obrovskej mramorovej dosky, cez ktoré dokonale vidieť von, ale takmer vôbec nevidieť dnu. Príchod do hlavného mesta púštneho a najpestrofarebnejšieho štátu celej Indie, štátu Rajastan.

deň 5 - 5 -

JAIPUR je iný ako všetky ostatné mestá so širokými ulicami a ružovými fasádami domov, ťavy križujú ulice a ženy nosia najpestrofarebnejšie sárí. Palác vetrov, trhy látok a drahokamov. Pevnosť Amber. Prehliadka paláca maharadžov, observatória, ktoré postavil ešte Sawai Jai Singh II.

deň 6 - 6 -

Rozlúčka so severom a odlet na ďaleký juh. Prílet do Cochinu, ktorý bol dlhé stáročia jedným z najdôležitejších prístavov sveta a priťahoval obchodníkov a dobyvateľov pobrežia korenín. Viac si povieme vo výbornom múzeu. Rybárske siete čínskych rybárov s tradíciou zo štrnásteho storočia. Bazilika svätého kríža, postavená Portugalcami v 16.storočí. Najstaršia synagóga v celom Commonwealthe v jedinej židovskej štvrti celej Indie. Holandský palác tu stavali Portugalci. Kultúry sa miešali. Večer divadlo Kathakali, typické bohatými príbehmi, kostýmami a prepracovaným mejkapom. S umelcami sa zoznámime skôr, keď budeme svedkami ich prípravy na vystúpenie.

deň 7 - 7 -

Odchod do hôr, do prírodnej rezervácie PERIYAR pod vrcholom Anamudi (2695 m), najnavštevovanejšia v Južnej Indii, zaberá plochu 777 štvorcových kilometrov a poskytuje domov divým byvolom, diviakom, makakom, tisícke slonov, pár desiatkam tigrov a viac než dvesto druhom vtákov.

deň 8 - 8 -

Plavba po jazere Periyar je unikátnou príležitosťou na pozorovanie divokej zveri, pre neúnavných ponúkame trek v džungli s miestnym sprievodcom. Potešíte sa aj návšteve záhrad korenia (vedeli ste, ako rastie napríklad vanilka či čierne korenie?) a spoznáte tajomstvo výroby miestneho čaju.

deň 9 - 9 -

Transfer do prístavu a nalodenie sa na prenajatý čln. Ďalší vrchol našej cesty. Obedujeme v tichom prostredí nádherných kanálov. Popoludní z paluby nášho hausbótu sledujeme ticho nádhernej indickej prírody. Aj toto je India! Otvoríme si čerstvé kokosové orechy, opečieme len pred malou chvíľou chytené rybky a pri západe slnka si povieme viac o neuveriteľnej Indii. Pokoj a úžasný zážitok.

deň 10 - 10 -

Rozlúčka s našou posádkou, posledné spoločné fotografie s kapitánom a kuchárom, vylodenie a krátky transfer do hotela na pláži v najznámejšom letovisku štátu Kerala Kovalam.

deň 11 - 11 -

Na tejto ceste naprieč Indiou nemôžeme obísť najjužnejší cíp Indie KANYAKUMARI. Stretávajú sa tu tri moria: Indický oceán, Arabské more a Bengálsky záliv. Fotogenický pamätník, zasvätený hinduistickému mníchovi Vivekanandu. Miesto, kde stála urna s popolom Mahatmu Gándhího pred jeho rozptýlením. Pamätník postavený tak, aby na Gándhího narodeniny (2. októbra) prvé slnečné lúče dopadli presne na miesto, kde stála urna. Návrat na pláž a kúpanie sa.

deň 12 - 12 -

Celodenný oddych na pláži. Pláže Keraly sú známe ako najkrajšie v Indii. Presvedčíte sa sami.

deň 13 - 13 -

Južná India je zároveň kolískou ajurvédskych kúr a tradičnú masáž budete môcť vyskúšať aj vy. V prípade záujmu vám radi zabezpečíme možnosť predĺženia pobytu o kompletný ajurvédsky pobyt s alternatívou resetu mozgu, regenerácie tela či dôrazu na schudnutie kilogramov.

deň 14 - 14 -

Skorý ranný transfer na letisko a odlet domov. Videli sme severnú aj južnú tvár Indie. Do ktorej časti sa vyberieme nabudúce?


Cena zahŕňa

ubytovanie v hoteloch 3* a 4* s raňajkami Viac o ubytovaní - tu.

plnú penziu na houseboatoch

jazdu na rikšiach v Dillí

divadlo Kathakali v Cochine

prehliadku koreninovej plantáže v Periyare

výlet loďou v Periyare

-sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby

transfery počas celého pobytu prenajatou dopravou

letiskové transfery v Indii

všetky prehliadky, výlety

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky  miestny prelet inú stravu vstupné víza poistenie


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -