Vyhľadávanie zájazdu

Izrael - Golanské výšiny a JeruzalemTermíny a ceny

Izrael - Golanské výšiny a Jeruzalem

Úvod - 8-dňový letecký zájazd.

Perex - Nádherné zlaté mesto Jeruzalem s jeho najväčšími pamiatkami. Nádherná Izraelská príroda, rozsiahle pláne a kopce a množstvo Národných parkov. A samozrejme famózne Golanské výšiny. To všetko vám ponúkame na tomto zájazde.

Ubytovanie - 3* hotely, beduínska dedina.

Stravovanie - Polpenzia.

Doprava - Letecká z Viedne.

1. deň - Odlet z Viedne do Izraela. Prílet do mesta Tel Aviv, transfer do hotela v oblasti Netanya.

2. deň - Čaká nás návšteva bývalého hlavného mesta Caesara, ktoré sa nachádza medzi Tel Avivom a Haifou. Vybudoval ho kráľ Herodes. Pozrieme si zvyšky rímskeho amfiteátra, hipodróm a aquadukt. V meste Haifa navštívime chrám Bahai s nádhernými visutými perzskými záhradami. Tento chrám je najposvätnejším miestom monoteistického náboženstva. Akko (UNESCO) bývalo starým prístavným mestom a je jednou z najstaršie osídlených oblastí na svete. Uchváti nás križiacka pevnosť, templársky tunel, mešita pašu Jezzara, prejdeme sa po starom meste a miestnom trhu. Rosh Hanikra je neuveriteľný geologický útvar na severe Izraela. Miestne jaskyne boli po tisícročia formované morskou vodou.

3. deň - Beit Shearim je národný park v dolnej časti Galileji na severe Izraela. Je známy najmä vďaka pozostatkom rímskeho mesta na kopci a starobylých židovských pohrebných katakomb. Odkrylo sa tu viac ako 20 pohrebísk, ktoré obsahujú niečo cez 400 hrobov mesiášov. V jednej z katakomb je múzeum, kde si budeme môcť pozrieť kamenné hroby s rytinami a starými nápismi. Sepphoris „nazývaná aj perlou Galileji“ je bývalým hlavným mestom za vlády Herodesovho syna. Nachádza sa na 400 m vysokom kopci, ktorý má výhľad na údolie Bet Netofa a to vysvetľuje jeho ďalšie hebrejské meno Zippori, čo znamená vták. Nachádza sa tu nádherná mozaika Mona Lisa z Galileji. Pokračujeme na miesto Megiddo, tzv. biblický armagedon, kde sa odohrá posledná bitka medzi dobrom a zlom. Je to rozsiahly archeologický areál, kde sa dajú do dnešných dní pozorovať zvyšky života 25-tich civilizácií ako i unikátny zavlažovací systém. Beit Alfa je synagóga na úpätí severných svahov pohoria Gilboa. Je súčasťou NP Bet Alfa.

4. deň - V dnešný deň máme pred sebou highlight celého okruhu a to Golanské výšiny. Pozrieme si observatórium na hore Mt. Bental, presunieme sa do NP Banias, ktorý oplýva veľkým prírodným a historickým bohatstvom. Nájdeme tu zrúcaniny starobylých miest po revolúcií, najväčší vodopád Banias ktorý vyviera v Hornom Golane ako i bujné zelené lesy. Lákadlom bude prírodná rezervácie Tel Dan a údolie zázrakov Hula.

5. deň - Privíta nás archeologický park Beit Shean, kde sa nachádzajú ruiny románskeho a byzantského mesta Bet She´an. Naša cesta povedie do jedného z najstarších miest na svete, do mesta Jericho. Pozrieme si storočný strom a Eliášov prameň. Qasr el Yahud, miesto krstu na rieke Jordán. Presunieme sa k azda najväčšiemu lákadlu tejto krajiny, k Mŕtvemu moru. Ubytujeme sa v tradičnej beduínskej dedinke (štýl stanov) a vychutnáme si tradičnú večeru.

6. deň - Ráno sa lanovkou vyvezieme na starovekú pevnosť Masada, ktorá bola postavená na izolovanom útese kráľom Herodesom. Z pevnosti je nádherný výhľad na okolie na Mŕtve more. Mŕtve more, najslanšie more na svete a najnižšie položené miesto na zemi (420 m pod hladinou mora). Ešte pred tým, ako sa ponoríme do extrémne slaných vôd, sa zastavíme v archeologickej lokalite Qumran, kde boli objavené známe zvitky od Mŕtveho mora. Po kúpaní smerujeme do „zlatého mesta“ Jeruzalem.

7. deň - Dnešný deň venujeme spoznávaniu mesta Jeruzalem. Čaká nás Olivová hora, Getsemanská záhrada s takmer 2000 rokov starými olivovníkmi, Staré mesto, krížová cesta, golgota a najposvätnejšie miesto židovského národa Múr Nárekov.

8. deň - Ak nám čas dovolí, pred odletom navštívime starú štvrť Jaffa. Transfer na letisko, odlet do Viedne


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne. Servisné poplatky. Transfery BA – letisko – BA. Miestne transfery. 1 x ubytovanie v hoteli 3* v Netanya, 3 x ubytovanie v hoteli 3* v Tabar, 1 x ubytovanie v beduínskej dedinke (stanový štýl), 2 x ubytovanie v Betleheme. Polpenzia. Vstupy a výlety podľa programu. Sprievodcu CK SATUR a miestneho sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa - Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 55 EUR (vyzbiera sprievodca po prílete). Ostatné doplatky: stravu a nápoje neuvedené v programe, fakultatívne aktivity, doplatok za jednolôžkovú izbu 320 EUR, doplatok za 4* hotely (okrem ubytovania v beduínskej dedine) 230 EUR a cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -