Vyhľadávanie zájazdu

JAR – Namíbia – Botswana - ZimbabweTermíny a ceny

JAR – Namíbia – Botswana - Zimbabwe

deň 2 - KAPSKÉ MESTO: Prílet, stretnutie so sprievodcom a podľa času čiastočná prehliadka mesta považovaného za jedno z najkrajších na svete. (Ubytovanie Protea Cape Castle ***+ s raňajkami.)

deň 3 - KAPSKÉ MESTO – CAPE POINT: Počas pobytu v Kapskom Meste podnikneme cestu do okolia Stellenbosch či Franschhoek, s ochutnávkou vína na niektorej zo skvelých viníc a prehliadku mesta s rušným trhoviskom Greenmarket a pestrofarebnou štvrťou Bo-Kaap. Vyjdeme lanovkou na Stolovú horu a nakoniec se horským pásem Chapman´s Peak vydáme k Mysu Dobrej nádeje, kde nás vedľa dramatického stretnutia pevniny s oceánem čaká i výpravná plavba k ostrovu tuleňov v zátoke Hout Bay a tiež zastávka v Simon’s Town s kolóniou tučniakov (vstupy fakultatívne). Nocľah v Kapskom Meste. (Ubytovanie v Protea Cape Castle ***+ s raňajkami.)

deň 5 - NA ŠÁLKU ROOIBOSU: Pozdĺž pohoria Cederberg vyrazíme skoro ráno krajom citrusových plantáží do Clanwilliamu na šálku skvelého Rooibosu. Slonia rieka nás krajinou vinných fariem povedie ďalej na sever do Springboku. Neskôr popoludní a podľa sezóny navštívime neďalekú rezerváciu Goegap, raj kvetov a vtákov a domov antilop skákavých (Springbok) – ikony Južnej Afriky (vstup fakultatívne). (Počas dňa prejazd cca 600 km, ubytovanie s raňajkami.)

deň 6 - FISH RIVER CANYON: Po raňajkách prekročíme Orange River, rieku „diamantov“ a najdlhší tok Južnej Afriky (fakultatívne kanoe). Chvíľu nato se ocitneme v divokej krajine rezervácie Ritchveld a na dosah Hadej rieky, ktorá nám hneď odhalí produkt svojej tisícročnej práce – totiž Fish River Canyon, druhý nejväčší kaňon planéty. So západom slnka opustíme pôsobivé vyhliadky natešení na legendárny amarulový koláč v něďalekom Canyon Roadhouse. (Počas dňa cca 320 km, hotel Canyon Roadhouse 3*** s raňajkami.)

deň 7 - LUDERITZ – CAPE DIAZ: Zastávka v Aus s nádhernou budovou bývalej stanice. Potom sa naprieč púšťou Namib vydáme k prímorskému Luderitz, neskutočne živej pripomienky nemeckého osídlenia z konca 19. storočia. Popri prehliadke mesta odkiaľ naďalej do sveta prúdia diamanty z dolov oblasti Sperrgebiet sa zastavíme na myse Diaz s kolóniami plameniakov. (Počas dňa cca 385 km, Luderitz Nest Hotel **** s raňajkami.)

deň 8 - KOLMANSKOP – SESRIEM: Dopoludnia prehliadka magického mestečka duchov Kolmanskop, kde v roku 1908 odštartovala náhodným nálezom fascinujúca diamantová horúčka. Potom prejazd späť do vnútrozemia do blízkosti Sesriem. (Počas dňa cca 500 km, Le Mirage Resort **** s raňajkami a večerou.)

deň 9 - SOSSUSVLEI!: Ešte pred úsvitom sa vydáme do jedného z najpozoruhodnejších miest Namíbie – Sossusvlei & Dead Vlei. V závere nám pomôžu terénne autá, bez ktorých by sme len ťažko prekonali posledný úsek hlbokého piesku. Okúzľujúca biela panva obklopená starými stromami Camelthorn a impozantnými oranžovými dunami je pastvou pre oči. Tu končí púť voda rieky Tsauchab, ktorá nedokáže vzdorovať pásu nenásytných piesočných dun a nikdy tak nedosiahne oceánu. Ranné mekké svetlo a scenéria Sossusvlei platí za zázrak. Cestou do Swakompund zástavka v Solitaire, potom prekročíme obratník Kozorožca a zastavíme v kaňone Kuiseb Canyon, ktorý ako mohutná prekážka bráni pieskovým vlnám v ceste ďalej na sever. Príjazd do prímorského Swakopmundu. (Počas dňa cca 350 km, Swakopmund Plaza Hotel ***+ s raňajkami.)

deň 10 - SWAKOPMUND – WALVIS BAY: Ráno nás čaká výpravná plavba v zátoke Walvis Bay s pozorovaním tuleňov, delfínov a mnohých morských vtákov. V dopoludňajšom slnku si vychutnáme čerstvé ustrice a víno (v cene). Po návrate do Swakopmundu prezývanom spiaca kráska môžete odpočívať, zájsť na trhovisko, prechádzať sa pri mori, navštíviť niektorú z reštaurácií, či len tak zájsť na pivo a vstrebať atmosféru tohoto pôvodne nemeckého koloniálneho mesta. (Počas dňa cca 100 km, Swakopmund Plaza Hotel ***+ s raňajkami.)

deň 11 - SPITZKOPP & MESAČNÁ KRAJINA: Dnes si vychutnáme drsnú, neuchopiteľnú a nesmierne rozmanitú nádheru Namibijskej púšte. Uvidíme záhadné rastliny Welwitchia Mirabilis, zastavíme na hrane rozorvanej Mesačnej krajiny (Moon Landscape) a potom sa presunieme k jednej z ikon Namíbie žulovej hore Spitzkoppe, ktorá ako maják v mori piesku ukazuje cestu strateným cestovateľom. (Počas dňa cca 280 km, Brandberg White Lady *** s raňajkami.)

deň 12 - BRANDBERG – HIMBA: Mekký úsvit nás zastihne na úpätí najvyššieho pohoria krajiny Brandberg a jeho vrcholu Königstein, ktorý sa týči do výšky 2573 m. Pešo sa vydáme k White Lady Painting – legendárnym krováckym maľbám, ktoré zdobia skalné bloky viac ako 2000 rokov. Potom sa prřesunieme prekrásnou krajinou Damaralandu do osady kmeňa Himba s preslávenými krásavicami, ktoré skrývajú svoje pôvaby len krátkymi koženými sukničkami a „umývajú“ sa dymom kadidiel. Cestu zakončíme v Outjo. (Počas dňa cca 395 km, Ombinda Country Lodge *** s raňajkami.)

deň 13 - SAFARI V ETOSHA NP: Konečne! Pre domorodcov Miesto duchov či Zem suchej vody, pre nás NP Etosha. Celodenné blízke stretnutie s divokými zvietatami v jednej z najunikátnejších rezervácií Afriky umocní nesmierne pestrá krajina, nekonečné solné panvy a množstvo napájadiel s nosorožcami, žirafami, slonmi, levmi, stádami zebier a mnohými druhmi vtákov. (Počas dňa cca 190 km, Halali Resort *** s raňajkami.)

deň 14 - SAFARI V ETOSHA NP: Väčšina dňa je opäť zasvätená Safari, tentokrát v západnej časti rezervácie. Popoludní potom presun do úhľadného Tsumeb. (Počas dňa cca 200 km, Kupferquelle Resort *** s raňajkami.)

deň 15 - HOBA - CAPRIVI STRIP: Dopoludnia sa pozrieme na najväčší meteorit sveta Hoba. Tento železný „drobček“ s váhou 60 ton zavítal na Zem pred 80 tisícimi rokmi. Na svoje objavenie však čakal až do roku 1920. Prejazd do Capriviho pruhu - najzelenšej časti krajiny hraničiaci s ďalšími tromi africkými štátmi. Deň zakončíme v oblasti Popa Falls pri brehoch rieky Okavango. (Počas dňa cca 575 km, Mahangu Safari Lodge ***+ s raňajkami a večerou.)

deň 16 - SAFARI V NP CHOBE: Skoro ráno presun do Botswany a ďalej potom do nášho hotelu blízko Kasane, kde si popoludní užijeme Safari plavbu v NP Chobe, v ktorom žije najväčšie stádo slonov v Afrike, a ktorý vyniká špičkovými podmienkami pre pozorovanie zvery na brehoch rieky Chobe. (Počas dňa cca 450 km, Chobe Safari Lodge **** s raňajkami.)

deň 17 - NP CHOBE & ZIMBABWE: Ešte pred svitaním ďalšie Safari v Chobe NP. Tentokrát v terénnom aute sa vydáme za predátormi, pasúcimi sa hrochmi či krokodílmi čakajúcími na teplé pohladenie vychádzejúceho slnka. Krátky prejazd do Zimbabwe a Victoria Falls, kde je popoludmní prchystaná plavba po rieke Zambezi. V zlatej farbe zapadajúceho slnka a s drinkom niečoho tvrdšieho sa oddáte hrejivej atmosfére mnohých delt rieky. (Počas dňa cca 85 km, The Kingdom Hotel **** s raňajkami.)

deň 18 - VICTORIA FALLS: Prehliadka Viktóriiných vodopádov – jedného z najkolosálnejších divov sveta. Vzpomeňme v tej chvíli na cestovateľa Emila Holuba, ktorý nakreslil vôbec prvú mapu vodopádov a ich okolia. Ráno či popoludnie je možné spestriť si fakultatívne napríklad raftingom v perejách Zambezi, letom nad vodopádmi, alebo rannou prechádzkou s levmi. K mimoriadnym zážitkom patrí tiež návšteva hotelu Victoria Falls, prechádzka k Batoka Gorge s výhľadom na mohutný katarakt vodopádov a výlet na železničný most oddelujúcí Zimbabwe od Zambie. (The Kingdom Hotel **** s raňajkami)

deň 19 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Popoludní odlet do Prahy (Viedne) cez Johannesburg.

deň 20 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Upozornenie: zmena ubytovania vyhradená.

deň 20 -


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú prepravu Praha – Cape Town / Victoria Falls – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), pozemná preprava klimatizovaným autom, služby českého sprievodcu a zároveň vodiča, ubytovanie v hotelech/lodge 3*- 4* kategórie,

STRAVA:

17x raňajky hotel/lodge, 2x večera hotel/lodge,

SAFARI:

Safari v NP Etosha - Namíbia - 2x celodenné safari, Safari v NP Chobe - Botswana - 1x Safari plavba (popoludní) a 1x ranné Safari (4WD - otvorené terénne auto s rangerom),

NÁRODNÍ PARKY:

Cape Point , Fish River Canyon, Namib Naukluft (Sossusvlei), Etosha, Chobe, Victoria Falls,

VSTUPY A INÉ:

prejazd priesmyku Chapman’s Peak, vstup do Kolmanskop Ghost Town, prevoz vo voze 4x4 v Sossusvlei, plavba ve Walvis Bay (ustrice a víno), vstup k Bandberg White Lady Painting, návšteva dediny kmeňa Himba, vstup k meteoritu Hoba, plavba po Zambezi vo Victoria Falls,

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové a bezpečnostné taxy 379,- EUR, iné vstupy a výlety, ako sú uvedené v programe, vízum do Namibie (zabezpečí CK), vízum do Zimbabwe cca 30,- USD/vstup (na mieste), prepitné,

INDIVIDUÁLNE: program je možné zabezpečiť aj individuálne v autách s rovnakým či podobným ubytovaním, alebo v autách 4x4 so strešnými stanmi a v kempoch. ceny na vyžiadanie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -