Vyhľadávanie zájazdu

Kam za bezpečnou dovolenkou v exotike

05.10.2020 13:32:44 | 
Kam za bezpečnou dovolenkou v exotike

Kam za bezpečnou dovolenkou v exotike ?

Aktual k  07.01.2021

Snívate o oddychu na pláži, za pokojného šumu mora a v príjemných teplotách typických pre letné mesiace? Nesnívajte, splňte si sen o bezpečnej dovolenke v exotike aj v roku    2021. Vybrali sme pre vás krajiny, kde môžete vypnúť na chvíľu od každodenných povinností, čo je v tomto náročnom období doslova nevyhnutnosťou.

Maldivy - najlepšie potápanie, unikátne pláže a výnimočný oddych

Dovolenka na Maldivách je najmä o oddychu – nie len počas medových týždňov, ale aj s rodinou či priateľmi. Kniha v ruke, uterák na pláži a drink v ruke pod kokosovou palmou. Toto je typický pohľad dotváraný miestami až gýčovým počasím. Nezabudnite si kvalitný opaľovací krém, avšak nič viac už potrebovať nebudete. A ak milujete vodné športy, budú Maldivy pre vás rajom. V prvom rade je to potápačský raj, keďže Maldivy sú doslova obrastené koralovými útesmi. Šnorchlovaním môžete stráviť dlhé hodiny, avšak tam to zďaleka nekončí – vodné skútre, parasailing, vodné lyže, wakeboarding a mnoho ďalšieho.

TOP 5 pre Maldivy

Biele piesočné pláže s dostatkom súkromia a tyrkysové more

Možný aj priamy let z Viedne

Ideálna destinácia na zásnuby, či svadobnú cestu

Vodné športy

Výrazne nižšie ceny oproti minulým sezónam

Kedy vycestovať na Maldivy?

Maldivy majú ideálnu klímu po celý rok – priemerná denná teplota sa pohybuje od 27°C do 29°C a miestami máte pocit, že aj more je rovnako teplé. Zasahujú ich monzúnové dažde, ktoré delia ročné obdobia na dve – obdobie sucha a obdobie dažďov. Avšak podľa domácich aj obdobie dažďov znamená, že môže pršať iba hodinu za deň, ale môže pršať aj niekoľko dní v rade. Obdobie sucha, ktoré je ideálne na návštevu Maldív, je od decembra do apríla. Maldivy je však možné navštíviť aj od júla do novembra, kedy môže sem-tam cez deň spŕchnuť.

Podmienky pre vycestovanie na Maldivy

Maldivy sa turistom otvorili už 15. júla. Od 10. septembra platí, že každý cestujúci sa musí pri vstupe do krajiny preukázať negatívnym testom na COVID-19, nie starším ako 96 hodín v anglickom jazyku. Povinnosť testovať sa majú všetci cestujúci na Maldivy s výnimkou detí do 1 roku každý cestujúci si musí najskôr 24 hodín pred odchodom do destinácie vyplniť prehlásenie o zdravotnom stave formou online registráciue na tomto linku: https://imuga.immigration.gov.mv/ethd/create. Do tohto linku je potrebné nahrať fotografiu (pokojne odfotenú mobilom, no bez rušivých elementov a červených očí) a výsledok testu. Je to online formulár, ktorý po vyplnený vygeneruje kontrolný QR kód (odporúčame ho mať vytlačený so sebou a tiež v elektronickej podobe v mobile). Tento kód musí byť platný ešte v čase lokálneho príletu na Maledivy, inak sa musí vyplniť opakovane. Formulár sa vypĺňa aj pri spiatočnom lete, tu však už nenahrávate výsledok testu.Turistom sú udeľované bezplatné 30-dňové víza pri vstupe do krajiny rovnako ako to bolo pred vypuknutím pandémie, musia však predložiť rezerváciu ubytovania. Pri odchode z Maldív sa môžu turisti otestovať v prípade, že výsledky takého testu sú vyžadované pri návrate do ich cieľovej destinácie. Pred odletom na Maldivy je možné uzavrieť si tzv. Allied Inbound Maldives Covid19 Insurance plan poistenie pre prípad COVID19 a karantény na Maldivách. Poistenie si uzatvára cestujúci individuálne na stránke www.allied.mv. Poistenie sa dá uzatvoriť v dvoch cenových reláciách:Allied Inbound 35 USD (karanténne náklady do výšky 75 USD/deň, presun do najbližšieho medicínskeho zariadenia do výšky 2.000 USD, liečebné náklady spojené s COVID19 do výšky 75.000 USD)Allied Inbound+ 45 USD (karanténne náklady do výšky 150 USD/deň, presun do najbližšieho medicínskeho zariadenia do výšky 3.000 USD, liečebné náklady spojené s COVID19 do výšky 100.000 USD)Maldivy patria v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny, to znamená, že po návrate sa musíte registrovať na korona.gov.sk/ehranica a nahlásiť sa telefonicky alebo elektronicky príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a svojmu všeobecnému lekárovi resp. pediatrovi. Následne absolvovať domácu izoláciu a na 5. deň štátom hradený test na koronavírus. Po negatívnom teste karanténa končí a možno sa tak vrátiť do práce, do školy resp. do bežného života.

Omán - neskutočné prírodné a kultúrne bohatstvo

Omán sa nachádza na juhovýchodnej strane Arabského polostrova, kde sa nachádzajú nádherné dlhé pláže s kokosovými palmami a teplé Arabské more. Omán však nie je len o nádherných plážach a tyrkysovom mori. Ukrýva v sebe veľký kus histórie, ktorý je zobrazený v miestnych múzeách, mešitách, orientálnych palácoch, či archeologických náleziskách. Oproti supermoderným susedným emirátom Dubaj či Abú Dhabí sa o ňom hovorí, že práve počas dovolenky v Ománe sa dá ešte zažiť „pravá Arábia“; kus histórie i príroda, akú by ste v tejto púštnej oblasti nikdy nečakali.

TOP 5 pre Omán

nekonečné piesočné pláže s dostatkom súkromia

all inclusive hotely s kvalitnými službami

pokojné zálivy i otvorený oceán pre športy

sledovanie delfínov

najkrajší západ slnka v púšti

Kedy vycestovať do Ománu?

Oman má rôznorodú klímu, ktorá zodpovedá jeho geografickej rozmanitosti. Na juhu, v oblasti Salalah, sa  strieda obdobie sucha s obdobím dažďov (monzúny z Indického oceánu). Vnútrozemie je naopak suché, tropické s púšťami. Teploty sa tu v lete môžu vyšplhať aj na 54°C. Hlavná sezóna v Ománe je od októbra až do apríla, mája.

Aktuálne podmienky pre vstup do Ománu pri vstupe na územie Ománu sa aktuálne vyžaduje preukázať negatívny test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín pred príchodom do Ománu je potrebné si stiahnuť mobilnú aplikáciu Tarassud a registrovať sa vyžaduje sa medzinárodné zdravotné poistenie, ktoré pokrýva aj náklady spojené s prípadnou liečbou a hospitalizáciu v dôsledku COVID-19 a to po dobu minimálne 30 dní. Cudzinci musia predložiť potvrdenie o ubytovaní v Ománe a dostatok finančných prostriedkov na pokrytie svojich nákladov počas karantény. po prílete do Ománu sa na letisku ihneď vyžaduje vykonať PCR test, uhradiť poplatok 25 OMR, následne je vám pridelený Tarrasud sledovací náramok, ktorý je nutné nosiť a nasleduje povinná 7 dňová  karanténa. Na 8 deň sa vyžaduje vykonať nový PCR test, ktorý ak je negatívny, izolácia končí. Deti do 15 rokov sú z testovania na COVID-19 vyňaté.

Občania Slovenskej republiky môžu vstúpiť do Ománu bez víz na pobyt do 10 dní (je potrebné predložiť: platný spiatočný lístok, rezerváciu ubytovania a cestovné poistenie). V prípade pobytu viac ako 10 dní je potrebné vybaviť si víza.

Po návrate domov je treba sa registrovať na korona.gov.sk/ehranica a nahlásiť sa telefonicky alebo elektronicky príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a svojmu všeobecnému lekárovi resp. pediatrovi. Následne absolvovať domácu izoláciu a na 5. deň test na koronavírus. Po negatívnom teste karanténa končí a možno sa tak vrátiť do práce, do školy resp. do bežného života.

Mexiko -  krajina mayských pamiatok, nádherných pláží, hudby, tanca a dobrého jedla

Dovolenka v Mexiku, to sú pláže ako zo sna, mangrovníkové háje a pozostatky pradávnych mocných civilizácií, stále živé tradície, pôvodná kultúra, tanec a hudba, polostrov Yucatán a krásna Mayská riviéra. Toto všetko v kombinácií s prírodnými krásami Kuby, rytmami Salsy, dobrého jedla a čistých vôd Karibiku i Atlantiku.

TOP 5 pre Mexiko

ideálna kombinácia oddychu a poznávania

dokonalé piesočné pláže a letoviská

bohatá a turisticky atraktívna história

pohostinní obyvatelia

chutná strava

Kedy vycestovať do Mexika?

Mexiko je celoročná destinácia. V jesenných a zimných mesiacoch sa obdivuje skôr vnúutrozemie, kôli príjemnému miernemu podnebiu a naopak v jarných mesiacoch sa jarných a letných mesiacoch na pobrežie Karibiku. Turistická sezóna pripadá na našu zimu a jar. Tradične trvá približne od novembra do apríla.

Aktuálne podmienky pre vstup do Mexika

Pri vstupe na územie Mexika sa aktuálne nevyžaduje preukázať negatívny test na COVID-19 a nevyžaduje sa povinná karanténa

Pri cestovaní do Mexika sa odporúča letieť z Európy priamo do mesta Cancún  (pobyt je možný v letoviskách Cancún, Playa del Carmen, Riviera Maya, Yucatan, Los Cabos, Puerto Vallarta, Riviera Nayarit). Vnútroštátna letecká preprava je funkčná. Pozemný tranzit cez jednotlivé regióny sa aktuálne neodporúča.

Letecký tranzit cez USA nie je možný.

Pri ceste tam aj späť sa odporúča vycestovať štandardnými komerčnými letmi priamo, spoločnosťami KLM a Air France, z Amsterdamu, Paríža. Niektoré spoločnosti vyžadujú doloženie negatívneho testu na COVID-19.

Opatrenia v súvislosti s COVID-19 sú v Mexiku prijímané postupne a aj v závislosti od oblasti. Aktuálne hlavné mesto Mexico City s priľahlými oblasťami je zaradené do najvyššieho rizikového stupňa a odporúča sa politika "Zostaň doma".

Na letisku v Cancúne je povinnosť nosiť rúško, dodržiavať odstupy, a tiež sa meria teplota. Teplotu vám zmerajú aj pri príchode do hotela, kde vypíšete aj zdravotný dotazník. 

Mexiko patrí v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny, to znamená, že po návrate sa musíte registrovať na korona.gov.sk/ehranica a nahlásiť sa telefonicky alebo elektronicky príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a svojmu všeobecnému lekárovi resp. pediatrovi. Následne absolvovať domácu izoláciu a na 5. deň štátom hradený test na koronavírus. Po negatívnom teste karanténa končí a možno sa tak vrátiť do práce, do školy resp. do bežného života.

Dominikánska republika - najkrajšie pláže Karibiku

Dominikánska republika patrí k obľúbeným exotickým destináciám karibskej oblasti. Vyhľadávaná je hlavne pre nádherné piesočné pláže lemované palmami, ktoré sa tiahnu pozdĺž 300 km z celkového pobrežia. Azda najvyhľadávanejšou destináciou na dovolenku v Dominikánskej republiky je letovisko Punta Cana, ktoré ponúka zmes športových aktivít, relaxu na pláži a je označovaná ako najlepšia golfová oblasť sveta.

Kedy vycestovať do Dominikánskej republiky?

Dominikánska republika má typické tropické počasie so striedaním sucha a dažďov. Dažďové obdobia sú v mesiacoch máj – jún a september – október. Turistická sezóna má dve hlavné obdobia, letné v mesiacoch júl – august a zimné v mesiacoch december – február.

Aktuálne platné podmienky pre vstup do Dominikánskej republiky

Pre vycestovanie nie je potrebný negatívny výsledok testovania na COVID-19.

Krajina automaticky poisťuje bezplatne všetkých návštevníkov na náklady spojené s prípadným ochorením.

Pred vstupom je potrebné vyplniť registračný formulár

Po dokončení obdrží každý cestujúci unikátny QR kód, ktorý potom stačí ukázať pracovníkom na letisku pri vstupe.

Formulár možno vyplniť kedykoľvek, od zakúpenia letenky až do doby, než prejdete migračným oddelením. Letiská v Dominikánskej republike dokonca cestujúcim sprístupnia aj bezplatný internet, a tak v prípade, že by vstupný formulár nestihli vyplniť, môžu tak urobiť bezprostredne po prílete.

Dominikánska republika patrí v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny, to znamená, že po návrate sa musíte registrovať korona.gov.sk/ehranica a nahlásiť sa telefonicky alebo elektronicky príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a svojmu všeobecnému lekárovi resp. pediatrovi. Následne absolvovať domácu izoláciu a na 5. deň štátom hradený test na koronavírus. Po negatívnom teste karanténa končí a možno sa tak vrátiť do práce, do školy resp. do bežného života.

Zanzibar -  trochu iná Afrika

Exotický ostrov pobrežia Tanzánie, prezývaný tiež ostrov korenia vás očarí nielen svojou panenskou prírodou, podmorským svetom s množstvom koralov ale aj prívetivosťou miestnych obyvateľov. Zanzibar, tak ako si mnohí mylne myslia, nie je len jeden ostrov ale súostrovie tvorené dvomi hlavnými ostrovmi Unguja a Pemba a nespočetným množstvom maličkých ostrovov. Slovo Zanzibar môžeme voľne preložiť ako pobrežie čiernych ľudí, kedysi bol ostrov neslávne známy pre trh s otrokmi, dnes je navštevovaný najmä pre svoje azúrovo modré more a pláže s bielym pieskom, ktoré sa radia medzi najkrajšie na svete. Tie zanzibarské sú naozaj krásne. Na východe ostrova je síce kúpanie ovplyvnené prílivom a odlivom, no smerom na západ ich vplyv slabne. Najkrajšou a najznámejšou plážou je Nungwi na severe ostrova. Pozdĺž nej sa rozprestiera aj turistické centrum s pestrým nočným životom, reštauráciami a potápačskými centrami. Známou plážou je aj Kendwa, vzdialená od Nungwi iba 3 km. No dovolenka na Zanzibare nie je len o plážach nadchne aj históriou, či jedinečnou prírodou.

Inšpirujte sa: Turistický sprievodca Zanzibarom

TOP 5 pre Zanzibar

Biele piesočné pláže, viaceré ovplyvnené prílivom a odlivom

Tyrkysové more a pozvoľný vstup do mora

Národné parky aj s jedinečnou guarézou červenou

Zaujímavá história ostrova

Tradiční Masajovia a ich kultúra

Kedy vycestovať na Zanzibar

Najideálnejším obdobím pre návštevu Zanzibaru je december až marec kedy sa priemerná teplota vody pohybuje na 30°C. December je síce najslnečnejším mesiacom, ale výborné počasie je tu počas celého roka, o čom svedčí aj priemerná ročná teplota na úrovni 28 °C. Najmenej vhodným termínom na návštevu krajiny je apríl – máj, kedy tu spadne priemerne 300 – 400 mm zrážok za mesiac. Sú to teda najvlhkejšie mesiace v roku a priemerná teplota sa tu pohybuje na 24°C.

Podmienky pre vycestovanie na Zanzibar

Tanzánijská vláda obnovila medzinárodnú leteckú osobnú prepravu, ako aj podmienky vstupu občanov z tretích krajín na jej územie.

Zrušila sa tiež povinná 14-dňová karanténa pre všetkých cestujúcich, prilietajúcich do Tanzánie.

Pri príchode na Zanzibar, tak nie je potrebné preukázať sa negatívnym testom na COVID-19, no všetky osoby prilietajúce do krajiny budú podrobené a budú povinní si na palube lietadla vyplniť registračný formulár pre cestujúcich, ktorý odovzdajú príslušnému zdravotníckemu personálu v príletovej hale letiska.

Naďalej platí, že Zanzibar patrí v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny, to znamená, že po návrate sa musíte registrovať korona.gov.sk/ehranica a nahlásiť sa telefonicky alebo elektronicky príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a svojmu všeobecnému lekárovi resp. pediatrovi. Následne absolvovať domácu izoláciu a na 5. deň štátom hradený test na koronavírus. Po negatívnom teste karanténa končí a možno sa tak vrátiť do práce, do školy resp. do bežného života.

Dubaj, Spojené arabské emiráty

Teplota nad tridsať stupňov, vôňa Orientu, a zmes najmodernejších výdobytkov a starodávnych tradícií. Krajina, ktorá bola kedysi preslávená ako centrum pirátov a obchodníkov s perlami, sa od 60. rokov priam zázračným spôsobom katapultovala medzi popredné ekonomiky, s dravosťou tigra si vydobyla uznanie a pozornosť celého sveta. Emiráty sú krajinou, kde sa nikto neuspokojí s priemernosťou. Tu nestačí, aby niečo bolo „dosť dobré“, všetko musí byť jednoducho najlepšie. Snaha prekonávať samých seba, prekonávať rekordy, architektonické možnosti či jednoducho prekonávať očakávania, je tu očividná na každom kroku. Najvyšší mrakodrap sveta, najluxusnejší a najvyšší hotel, najväčšie nákupné centrum, naj naj naj. V Spojených arabských emirátoch nájdete prevažne pláže, ktoré patria k luxusným rezortom, no nájdu sa aj verejné pláže. Pláže sú piesočnaté a voda v mori priezračná. Medzi tie najkrajšie pláže v SAE patria: Jumeirah beach, Kite beach, Burj beach, Corniche, Yas Island, Saadiyat beach.

Medzi top atrakcie, ktoré počas dovolenky v SAE nesmiete vynechať, patria najmä vyhliadky – Burj Khalifa, najvyššia veža sveta (828 m) sa nachádza v Dubaji a ponúka nezabudnuteľný výhľad na celý Emirát a okolitú púšť. Rýchlovýťahom sa vyveziete na vyhliadku, ktorá sa nachádza na vo výške 424 m, odkiaľ špeciálnymi ďalekohľadmi môžete pozorovať okolie v rôznych časoch a dokonca i obdobiach. Zo športových atrakcií je unikátnou zipline Jebel Jais v emiráte Ras al Khaimah a adrenalín zdvihnú aj atrakcie zábavných parkov, ktorých je v Dubaji neúrekom, alebo púštne safari

TOP 5 pre SAE

Svetoznáme hotelové siete s kvalitnými službami (All inclusive za cenu raňajok)

Množstvo atrakcií (vyhliadky, zábava, šport, príroda)

Vysoko nastavené bezpečnostné opatrenia

Bohaté nákupné možnosti

Súkromné hotelové pláže

Let do Dubaja

priamy let s Emirates z Viedne alebo z Budapešti

prestupový let sa da napr. s Turkish Airlines

Výhody letu s Emirates sú:

COVID-19 cover – poistenie pre cestujúcich na všetky triedy

Platné na 31 dní od odletu

Liečebné náklady spojené s liečbou COVID‑19 v destinácií až do výšky 150 000 EUR

Uhradené karantánne náklady v destinácii do výšky 100 EUR/osoba/deň po dobu 14 dní

24-hodinová hot line zdarma

Kedy vycestovať do SAE

Klíma v emirátoch sa dá vo všeobecnosti charakterizovať ako horúca a suchá. Leto (apríl – november) prináša teploty nad 30ºC a vo vrcholnom lete (koniec júna – začiatok septembra) nad 40ºC, čo sú už teploty na pobyt prevažne v klimatizovanom interiéri. Najnižšie priemerné teploty v mesiacoch január a február sa pohybujú od 10 do 14°C. More je najteplejšie v júli, auguste a septembri s priemernou teplotou 33ºC.

Podmienky pre vycestovanie do Spojených arabských emirátov

Podmienky sa v jednotlivých emirátoch líšia.

Dubaj

Vstup do emirátu je povolený pre osoby, ktoré sa preukážu negatívnym PCR testom (certifikovaný v anglickom jazyku) nie starším ako 96 hodín.

Po prílete bude návštevníkom zmeraná teplota a vykonaný aj druhý test (z povinnosti testovania sú vyňaté deti do 12 rokov a cestujúci so stredne ťažkým alebo ťažkým zdravotným postihnutím). Ak jeho výsledok bude pozitívny je potrebné sa 14 dní izolovať v inštitucionálnom zariadení poskytnutom vládou na vlastné náklady.

Na registráciu po vstupe do krajiny treba priniesť oficiálny vytlačený certifikát o negatívnom teste na COVID-19 v angličtine alebo arabčine – SMS a digitálne certifikáty nie sú akceptované.

Návštevníci musia mať platné zdravotné poistenie.

Po prílete na letisko je potrebné vyplniť tlačivo o zdravotnom stave a stiahnuť si povinnú aplikáciu COVID-19 DXB. Tlačivo a informácie o stiahnutí aplikácie budú k dispozícií ako v lietadle, tak i po pristáti pred pasovou kontrolou.

Abú Dhabí 

Vstup do emirátu je povolený pre osoby, ktoré sa preukážu negatívnym RT-PCR testom (certifikovaný v anglickom jazyku) nie starším ako 96 hodín. Preukázať sa negatívnym testom je povinnosť už pred odletom v opačnom prípade nebude umožnený check-in. 

Po prílete alebo príchode do emirátu Abú Dhabí je povinnosť absolvovať 14-dňovú karanténu,ktorá bude kontrolovaná prostredníctvom monitorovacieho náramku. Náramok bude k dispozícií od príslušných autorít na každom prechode do emirátu Abú Dhabí.

Zároveň je povinnosť podrobiť sa na šiesty deň po príchode do emirátu Abú Dhabí RT-PCR testu. Nesplnenie tejto povinnosti podlieha vysokým pokutám.

Ras Al Khaimah

Vstup do emirátu je povolený pre osoby, ktoré sa preukážu negatívnym PCR testom (certifikovaný v anglickom jazyku) nie starším ako 96 hodín.

Po prílete bude návštevníkom zmeraná teplota a vykonaný aj druhý test, ktorý je pre návštevníkov tohto emirátu do 31. marca 2021 zdarma (z povinnosti testovania sú vyňaté deti do 12 rokov a cestujúci so stredne ťažkým alebo ťažkým zdravotným postihnutím). Ak jeho výsledok bude pozitívny je potrebné sa 14 dní izolovať v inštitucionálnom zariadení poskytnutom vládou na vlastné náklady.

Pri odlete z Ras Al Khaimah je test pre návštevníkov tohto emirátu zdarma. Testovať sa môžu v jednej z najuznávanejších nemocníc v emiráte RAK Hospital (09:00 - 14:00 h) alebo v lekárskom centre RAK Medical Centre v budove nákupného centra Al Hamra Mall (10:00 - 14:00 h). Výsledky testov sú k dispozícií v rámci 12 - 24 hodín. Rezervácia termínu nie je potrebná.

Emiráty patria v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny, to znamená, že po návrate sa musíte registrovať na korona.gov.sk/ehranica a nahlásiť sa telefonicky alebo elektronicky príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a svojmu všeobecnému lekárovi resp. pediatrovi. Následne absolvovať domácu izoláciu a na 5. deň štátom hradený test na koronavírus. Po negatívnom teste karanténa končí a možno sa tak vrátiť do práce, do školy resp. do bežného života.

Kuba a jej bájne pláže na Varadero

Čo si predstavíte, keď sa povie Kuba? Väčšine sa určite vybavia ulice plné ľudí, tanca a zábavy. Myslíte si, že v Kube to žije len v mestách a romantické pláže a promenády sú skôr výsadou okolitých ostrovov? Potom sa určite vyberte do oblasti Varadero. Tiahne sa ním 20 kilometrov priesočnatých pláží, na ktorých sa nachádzajú all incluisve hotely s naozaj  pestrou ponukou aktivít. Práve v jednom z all inclusive hotelov môžete zakončiť aj svoje poznávanie ostrova pravou karibskou dovolenkou.

Biele piesočné pláže a tyrkysové more

Domov rumu a cigár

Vodné športy

All inclusive služby

Digitálny detox

Kedy sa vybrať na Kubu?

Na Kube je po celý rok veľmi príjemne. Teplota v noci tu len zriedka klesne pod 20 stupňov a cez deň sa pohybuje okolo 25 – 30 stupňov. Najmenej prší v období kubánskej zimy, t.j. od novembra do marca. Tohtoročný záver leta bol pre karibské ostrovy náročný. Domáci však robia všetko preto, aby boli na hlavnú turistickú sezónu pripravení. Cestovný ruch je hlavným odvetvím príjmov na Kube, a tak môžete k obnove tohto čarovného miesta svojím kúskom prispieť aj vy počas dovolenky na tomto ostrove.

Aktuálne podmienky pre vycestovanie na Kubu

Veľvyslanectvo Kubánskej republiky informuje, že v dôsledku medzinárodnej epidemiologickej situácie spojenej s Covid-19 je pre cestujúcich prichádzajúcich po 1. januári 2021 stanovená ako povinná požiadavka predloženie negatívneho výsledku testu PCR z certifikovaného laboratória v krajine pôvodu, nie staršieho ako 72 hodín pred príletom. Toto opatrenie vstúpi do platnosti 10. Januára 2021.

Na hraniciach bude naďalej vykonávaný epidemiologický dohľad nad všetkými medzinárodnými pasažiermi, pričom sa na letiskách, v prístavoch a na pobreží bude vyžadovať dodržiavanie všetkých platných protokolov. Pasažieri budú musieť vyplniť čestné vyhlásenie o zdravotnom stave a postúpiť PCR-TR test – toto sa bude vyžadovať od všetkých medzinárodných pasažierov, ktorí vstúpia do krajiny.

Na dodržiavanie opatrení sa bude dohliadať v domácnostiach, hoteloch, prenajatých apartmánoch, diplomatický personál bude dohliadať na dodržiavanie opatrení vo svojich rezidenciách, atď.

Od 1. januára 2021 sa tiež na Kube rozhodli obmedziť vstup do krajiny pasažierom prichádzajúcim z USA, Mexika, Panamy, Haití, Dominikánskej republiky a Bahám. 

Kuba patrí v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny, to znamená, že po návrate sa musíte registrovať korona.gov.sk/ehranica a nahlásiť sa telefonicky alebo elektronicky príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a svojmu všeobecnému lekárovi resp. pediatrovi. Následne absolvovať domácu izoláciu a na 5. deň štátom hradený test na koronavírus. Po negatívnom teste karanténa končí a možno sa tak vrátiť do práce, do školy resp. do bežného života.

Egypt

Dávny domov faraónov, Egypt je oslňujúca krajina chrámov a hrobiek, ktoré ohromia všetkých turistov. No napriek tomu, nie je všetko len o historických pokladoch. Obrovské púštne oblasti, vynikajúce podmienky na potápanie a slávny Níl. V Egypte je pre každého niečo. Milovníci pláží zamieria na Sinajský polostrov, do Hurghady alebo Marsa Alam, nadšenci archeológie nájdu svoje miesto v Luxore. Dovolenka v Egypte je dokonalým mixom aktivít kombinujúcich kultúru, dobrodružstvo a relax.

TOP 5 pre Egypt

Priamy let z Bratislavy do Hurghady

Bohatá a turisticky atraktívna história

Hotelové komplex a rezorty s komplexnými ultra/ all inclusive službami

Raj pre potápačov a milíovníkov šnorchlovania

Golfové ihriská

Kedy vycestovať do Egypta?

Celý Egypt je horúcou krajinou, kde sa prakticky dá dovolenkovať počas celého roka. V letnej sezóne dosahujú teploty aj 40°C a veľmi teplé je aj more. Pre letnú dovolenku pri mori sú najlepšie mesiace jún až september, ktoré sú horúce a slnečné, teplé sú aj noci. Priemerná teplota počas týchto mesiacov sa pohybuje na 35 °C - 40°C. Pokiaľ ale idete spoznávať pamiatky a kultúru, prijateľnejšie budú pre vás termíny od októbra do apríla. Aj v zimných mesioch sa teploty pohybujú v plusových hodnotách teplomera, v priemere tu býva od 25°C - 30°C. Záleží už len na Vás, či uprednostňujete len teplé alebo horúce počasie.  

Podmienky pre vycestovanie do Egypta

Od 1. septembra 2020 je podmienkou vstupu do Egypta pre všetkých cestujúcich prichádzajúcich do krajiny povinnosť predložiť negatívny PCR-test, ktorý nie je starší ako 72 hodín. Táto povinnosť sa nevzťahuje na deti do 6 rokov a osoby, ktoré tranzitujú v krajine. Odporúčame absolvovať testovanie na Slovensku (test za poplatok 30 USD síce vykonávajú aj na letiskách v Egypte, no s karanténou na hoteli, kým neobdržíte výsledok).

V prípade negatívneho výsledku PCR test-u, nie staršieho ako 72 hodín, v tlačenej forme (pre osoby staršie ako 6 r.):
- musí byť v anglickom jazyku,
- nesmie byť starší ako 72 hodín od odobratia vzorky,
- musí obsahovať pečiatku a podpis lekára,
- mal by obsahovať vodoznak, bar kód alebo medzinárodný čiarový kód (QR kód), ktorý umožní skontrolovať výsledok na oficiálnej webovej stránke laboratória,
- musí obsahovať jasné a pravdivé informácie o cestujúcom.

V prípade, že cestujúci nemá k dispozícii negatívny výsledok v tlačenej forme, je potrebné predložiť oficiálny e-mail z laboratória s negatívnym výsledkom (nesmie byť preposlaný z inej adresy ako z adresy laboratória).

Turisti prichádzajúci do častí Južný Sinaj, Červené more, Luxor a Asuán sú oslobedení od platenia vízových poplatkov až do 30. apríla 2021.

Po návrate domov je treba predložiť negatívny test na COVID-19 nie starší ako 96 hodín, alebo sa registrovať na korona.gov.sk/ehranica a nahlásiť sa telefonicky alebo elektronicky príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a svojmu všeobecnému lekárovi resp. pediatrovi. Následne absolvovať domácu izoláciu a na 5. deň test na koronavírus. Po negatívnom teste karanténa končí a možno sa tak vrátiť do práce, do školy resp. do bežného života.


Hotel Porto Angeli **** Grécko Rhodos Stegna
Rhodos

https://magicweb.satur.sk/FileHandler.ashx?FileID=410501&TimeStamp=20191216104534

28.05.2021 - 04.06.2021 Ďalšie termíny

706,00 EUR


40
Letecky Bratislava
All inclusive
Hotel
počet nocí 7

Limak Cyprus ***** Cyprus Bafra
Severný Cyprus

https://magicweb.satur.sk/FileHandler.ashx?FileID=41895&TimeStamp=20181029163045

31.05.2021 - 07.06.2021 Ďalšie termíny

989,00 EUR


40
Letecky Košice
Ultra All inclusive
Hotel
počet nocí 7

Hotel Seashell Resort & Spa ***** Turecko Side
Side

https://magicweb.satur.sk/FileHandler.ashx?FileID=13260&TimeStamp=20180625125147

05.06.2021 - 12.06.2021 Ďalšie termíny

742,00 EUR


40
Letecky Bratislava
Ultra All inclusive
Hotel
počet nocí 7

Colosseum ****+ Bulharsko Slnečné pobrežie
Slnečné pobrežie

http://data.solvex.sk/Hotel/35821.jpeg

18.06.2021 - 25.06.2021 Ďalšie termíny

359,00 EUR


30
Letecky Bratislava
All inclusive
Hotel
počet nocí 7

Hotel Planeta Hotel & Aqua Park ***** Bulharsko Slnečné pobrežie
Slnečné pobrežie

http://data.solvex.sk/Hotel/11/42240.jpeg

18.06.2021 - 25.06.2021 Ďalšie termíny

389,00 EUR


39
Letecky Bratislava
All inclusive
Hotel
počet nocí 7

Slavyanski *** Bulharsko Slnečné pobrežie
Slnečné pobrežie

http://data.solvex.sk/Hotel/35304.jpeg

22.06.2021 - 29.06.2021 Ďalšie termíny

289,00 EUR


32
Letecky Bratislava
Polpenzia
Hotel
počet nocí 7

Colosseum ****+ Bulharsko Slnečné pobrežie
Slnečné pobrežie

http://data.solvex.sk/Hotel/2642/59713.jpeg

22.06.2021 - 29.06.2021 Ďalšie termíny

359,00 EUR


30
Letecky Bratislava
All inclusive
Hotel
počet nocí 7

Hotel Planeta Hotel & Aqua Park ***** Bulharsko Slnečné pobrežie
Slnečné pobrežie

http://data.solvex.sk/Hotel/11/42246.jpeg

25.06.2021 - 02.07.2021 Ďalšie termíny

419,00 EUR


38
Letecky Bratislava
All inclusive
Hotel
počet nocí 7