Vyhľadávanie zájazdu

KamčatkaTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Petropavlovsk-Kamčatskij s prestupom v Moskve.

deň 2 - PRÍLET NA KAMČATKU: Prílet do Petropavlovsk-Kamčatskij, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.

deň 3 - LOĎOU AVAČINSKÝM ZÁLIVOM: Raňajky. Výlet loďou do Avačinského zálivu s možnosťou rybolovu a ochutnávka ruskej rybacej polievky Ukha. Počas plavby budete mať možnosť obdivovať fascinujúce okolie Petropavlovska od mora. Návšteva ostrova Starichkov, chránenej krajinnej oblasti. Môžete pozorovať kolónie morských vtákov v ich prirodzenom prostredí. Ubytovanie v Petropavlovsk.

deň 4 - K JEDNEJ Z NAJAKTIVNEJŠÍCH SOPIEK MUTNOVSKIJ VULKAN: Raňajky. Odchod terénnym vozidlom, tzv. vachtjovkou, smerom k neaktívnemu Viljučinskému vulkánu (2.173 m n. m.) tvoriacemu nádhernú kulisu kamčatskej prírody. Cesta vedie krásnou horskou krajinou až k vyhliadke východne od sopky Gorelij a ďalej k činnej sopke Mutnovskaja (2.322 m n. m.). Krátka prechádzka na okraj kaňonu, kde môžeme vidieť početné vodopády. Večera na ubytovni v oblasti geotermálnej elektrárne. Nocľah na ubytovni (izby pre 5 osôb) alebo v stane.

deň 5 - NA OKRAJ KRÁTERU: Raňajky. Pozvoľný výstup (asi 11 km) horskou prírodnou krajinou s porastmi kamčatského rododendronu, kosatcami a lomikameňmi, do kaldery vulkánu Mutnovskij (prevýšenie cca 700 metrov). Cestou môžete vidieť kamčatské obrie svište. Kaldera Mutnovskaja je nazývaná malým údolím gejzírov, všade bublajú sírne plyny z početných fumarol a bahenných sopiek, sírne nánosy sa miešajú s bahnom a ľadom. Ľahký obed formou balíčka. Výstup k okraju krátera z poslednej erupcie v roku 2000. Peší návrat z vulkánu, večera a nocľah v ubytovani alebo v stane.

deň 6 - K JAZERÁM VULKÁNU GORELIJ: Raňajky. Presun k vulkánu Gorelij (1.829 m n. m.). Výstup na vrchol (prevýšenie cca 600 metrov). Gorelij je zloženým stratovulkánom s niekoľkými vrcholovými krátermi. V dvoch z nich sa nachádzajú jazerá, jedno s čistou ľadovcovou vodou, druhé jazero v aktívnom kráteri so solfatarami je roztokom kyseliny sírovej a má úžasnú nefritovú farbu. Obed formou balíčka na okraji krátera, po zostupe odjazd terénnymi autami do termálneho hotela. Možnosť kúpeľa v miestnych horúcich termálnych prameňoch. Večera a nocľah v chatkách.

deň 7 - ZA MEDVEĎMI K RIEKE BYSTRAJA: Raňajky. Odchod k rieke Bystraya, obed, krátky relaxačný splav po rieke na raftoch, z raftu je možnosť rybárčenia. Rieka je tiež obľúbeným miestom výskytu hnedých medveďov (Kamčatka je domovom zhruba 750 týchto nádherných zvierat), ktorí v miestnych vodách lovia lososy a pri troche šťastia môžete nejakého zazrieť. Večera a nocľah v miestnej ubytovni.

deň 8 - ZÁKLADNÝ TÁBOR AVAČINSKIJ: Raňajky. Doobeda možnosť fakultatívne navštíviť miestne termálne pole. Po obede odchod do základného tábora vulkánu Avačinskij (2.741 m n. m.). Aklimatizačný výstup do Avačinského sedla a na skalisko, príznačne pomenované Ťava. Pozorovanie miestnej flóry a hojných sysľov. Večera a nocľah v horskej chate na Avačinskom plató.

deň 9 - KU KRÁTERU AVAČINSKIJ: Raňajky. Celodenný výlet ku kráteru Avačinského vulkánu (2.741 m n. m). Jedná sa o prudší výstup, nie však o technický. Výstup začína na náhornom plató vo výške 900 m n. m. a vedie po chodníku ľahším horským terénom. Obed formou balíčku pri kráteri s nádherným výhľadom na typickú krajinu Kamčatky: vulkanický masív Županovskij, za ktorým môže chrliť dym vysoko aktívny vulkán Karymkskij, dominantný divoko rozpoltený kužeľ susedného Korjackého vulkánu, morskú modrú Avačinskej zátoky a nedozerné plochy ľudoprázdnych hôr Kamčatky. Zostup, večera a nocľah v horskej chate.

deň 10 - VRTULNÍKOM NAD KAMČATKOU: Raňajky. Tento deň vám umožní trochu si odpočinúť po aktivitách z predchádzajúcich dní. Pokiaľ počasie dovolí, môžete podniknúť fakultatívny let vrtuľníkom nad údolím s gejzírmi, ktoré sa nachádzajú v Kronotskej biosferickej rezervácii. Táto chránená oblasť je jednou z najväčších a zároveň najstarších v Rusku, pokrýva viac ako milión hektárov pôdy a zahŕňa hory, ľadovce, aktívne a vyhasnuté sopky, rieky, jazerá, ostrovy, pláže a tiež divokú zver. Let trvá približne jednu hodinu a pätnásť minút. Nocľah v ubytovni.

deň 11 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Raňajky. Transfer na letisko, odchod do Prahy (Viedne) s prestupom v Moskve.Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -