Vyhľadávanie zájazdu

Keňa - Tanzanie - to nejlepší z východní AfrikyTermíny a ceny

Keňa - Tanzanie - to nejlepší z východní Afriky

deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) – NAIROBI: Ráno odlet z Prahy (Viedne) do Nairobi. Večer prílet do Nairobi, privítanie na letisku a transfer do hotela Panafric 4*. Ubytovanie s raňajkami.

deň 2 - NAIROBI – JAZERO NAIVASHA: Po raňajkách v hoteli prehliadka Nairobi s návštevou slonieho sirotinca Daphne Sheldrickovej, múzea Karen Blixenovej a žirafieho centra s kŕmením žiráf. Obed, potom cesta k jazeru Naivash a. Večera a nocľah v lodge 4*.

deň 3 - JAZERO NAIVASHA – NP LAKE NAKURU – JAZERO NAIVASHA: Po raňajkách plavba loďou po jazere Naivasha. Sladkovodné jazero, obrastené papyrusom, leží na dne veľkej priekopovej prepadliny Great Rift Valley. Je obľúbeným odpočinkovým miestom pre hrochy, na jeho brehoch sa pod akáciami prechádzajú žirafy, zebry, impala, gazely, antilopy losí a v korunách stromov sa preháňajú guarezy pláštikové. V neposlednom rade je výborným miestom na pozorovanie vtáctva. Určite sa tu stretnete s majestátnym orlom jasnohlasým. V 10:00 hod odchod do rezervácie Masai Mara. Zastávka na vyhliadkovom mieste, kde budete mať čas vyfotografovať si nádhernú panorámu Great Rift Valley. Obed v hoteli v Naroku. Popoludňajšie safari v Masai Máre. Večera a nocľah v lodži / kempe.

deň 4 - REZERVÁCIA MASAI MARA : Celodenné safari s obedom v rezervácii Masai Mara. Rezervácia je slávna hlavne vďaka každoročnej migrácii stád pakoňov a zebier, ale vďaka celosezónnej rieke Máre, ktorá oddeľuje Masai Maru od Serengeti a zároveň tvorí hranicu s Tanzániou, tu celoročne stretnete slony, žirafy, rôzne druhy antilop aj veľké mačky. S trochou šťastia uvidíte celú "Veľkú päťku", kam patrí nosorožec, slon, byvol, lev a leopard. Stravovanie a nocľah v lodži / kempe.

deň 5 - REZERVÁCIA MASAI MARA - JAZERO VICTORIA : Po raňajkách odchod do Tanzánie. Hranice prekročíme v Isebanii. Obed formou pikniku. Pokračovanie cesty k jazeru Victoria, do oblasti Speke Bay. Ubytovanie v lodži. Voľno na rela. Večera a nocľah v hoteli.

deň 6 - JAZERO VICTORIA - NP SERENGETI: Po raňajkách možnosť fakultatívnych aktivít (plavba loďou, či kanoe, prehliadka miestnej rybárskej dedinky - pozri cena nezahŕňa). Obed v hoteli. Odchod do blízkeho NP Serengeti (UNESCO). Popoludňajšie safari v parku, ktorý je domovom mnohých druhov zvierat a vtákov. Aj tu môžete pozorovať každoročné migráciu pakoňov a zebier, ktorí pravidelne prechádzajú rieku Maru. V Serengeti máte tiež veľkú príležitosť uvidieť leopardy, gepardy a levy, ale aj ďalšie druhy zvierat. Večer príchod do strednej časti parku, ubytovanie v lodži. Večera a nocľah.

deň 7 - NP SERENGETI: Celodenné safari v NP S erengeti, ktorý je pod ochranou UNESCO. Park s rozlohou 14.763 km² je domovom mnohých druhov zvierat a vtákov. Je tiež známy vďaka každoročnej migrácii pakoňov, zebier a impal, ktoré pravidelne prechádzajú rieku Maru oddeľujúcu Serengeti od keňskej Masai Mara. V Serengeti bude tiež veľká príležitosť uvidieť leopardy, gepardy a levy. Najmä východné pláne sú veľkými mačkami obľúbené. Stravovanie a nocľah vo Vašom kempe či lodge 5*.

deň 8 - NP SERENGETI – KRÁTER NGORONGORO: Raňajky. Dopoludňajšie safari vo východnej časti parku. V okolí celosezónnej rieky Seronera, kde sú nekonečné pláne narušované skalnatými výstupkami, určite stretnete levy, ktoré na skalách radi oddychujú. Poobede príjazd k bráne Naabi, ktorá oddeľuje Serengeti od chránenej krajinnej oblasti Ngorongoro. Obed formou balíčku. Pokračovanie cesty kopcovitou krajinou, kde uvidíte veľa masajských dedín a pastierov. Potom vystúpite na okraj krátera Ngorongoro, kde sa vám otvorí úžasný výhľad na jeho dno. Pokračovanie cesty do lodge, večera a nocľah.

deň 9 - NGORONGORO – KARATU: Skoré raňajky. Zostup na dno krátera Ngorongoro. Safari v kráteri s obedom formou pikniku v dĺžke maximálne 6 hodín. Toto časové obmedzenie vychádza z rozhodnutia tanzánijskej vlády, preto vás žiadame o jeho akceptovanie. Kráter Ngorongoro je považovaný za jeden zo siedmich divov sveta. Je to zároveň jedno z posledných miest na Zemi, kde môžete stretnúť vzácne nosorožca čierneho a tým pádom celú "Veľkú päťku". Obed formou pikniku a odchod do Karatu. Ubytovanie v Lake Manyara Serena lodgi / kempu. Voľno na relaxáciu. Večera a nocľah.

deň 10 - KARATU - NP LAKE MANYARA - KARATU: Po raňajkách odchod do blízkeho NP Lake Manyara. Dopoludňajšie safari v parku. Najmenší Tanzánsky park je pomenovaný po alkalickom jazere Manyara, ktoré je obklopené tropickým pralesom. Môžete tu pozorovať slony, žirafy, zebry, lesoňov a ďalšie druhy antilop. Na svoje si tu prídu milovníci vtáctva. Ak bude vám priať šťastie, uvidíte "stromové levy". Tí sa tu naučili liezť vysoko do korún stromov, aby ich nerušil dupot slonov a hmyz. Návrat do lodge na neskorý obed. Voľno na relaxáciu, večera, nocľah.

deň 11 - KARATU – NP AMBOSELI: Raňajky, potom odchod do Arushy a ďalej do Namanga, kde prekročíte tanzánskokeňskú hranicu. Obed formou balíčku. Pokračovanie cesty do NP Amboseli, kam prídete popoludní. Safari cestou do lodgi (podľa časových možností), večera, nocľah.

deň 12 - NP AMBOSELI – NAIROBI – ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Raňajky. Dopoludňajšie safari v Amboseli. Fotogenický park sa rozkladá pri päte svetoznámeho Kilimanjara a je slávny hlavne vďaka obrovskej populácii slonov. Tí radi vyhľadávajú miestne bažiny na kúpanie. Návrat do lodge na obed. Odchod do Nairobi. Po príchode do Nairobi transfer na medzinárodné letisko. Odlet do Prahy (Viedne).

deň 13 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -