Vyhľadávanie zájazdu

Keňa - Tanzanie - to nejlepší z východní AfrikyTermíny a ceny

Keňa - Tanzanie - to nejlepší z východní Afriky

deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) – NAIROBI: Ráno odlet z Prahy (Viedne) do Nairobi. Večer prílet do Nairobi, privítanie na letisku a transfer do hotela Panafric 4*. Ubytovanie s raňajkami.

deň 2 - NAIROBI – JAZERO NAIVASHA: Po raňajkách v hoteli prehliadka Nairobi s návštevou slonieho sirotinca Daphne Sheldrickovej, múzea Karen Blixenovej a žirafieho centra s kŕmením žiráf. Obed, potom cesta k jazeru Naivash a. Večera a nocľah v lodge 4*.

deň 3 - JAZERO NAIVASHA – NP LAKE NAKURU – JAZERO NAIVASHA: Po raňajkách odchod do NP Lake Nakuru, ktorý je domovom nosorožcov bielych aj čiernych. Safari v parku s obedom formou pikniku. Večer návrat k jazeru Naivasha, večera a nocľah vo Vašej lodge 4*.

deň 4 - JAZERO NAIVASHA – REZERVÁCIA MASAI MARA : Po raňajkách plavba loďou po jazere Naivasha (35,- $, hradí sa na mieste). Jazero obrastené papyrusom, leží na dne veľkej priekopovej prepadliny Great Rift Valley. Je obľúbeným odpočinkovým miestom pre hrochy, na jeho brehoch sa pod akáciami prechádzajú žirafy, zebry, impaly, gazely, antilopy losie a v korunách stromov sa preháňajú guarézy pláštikové. V neposlednom rade je výborným miestom pre pozorovanie vtáctva. Určite sa tu stretnete s majestátnym orlom jasnohlasým. Odchod do rezervácie Masai Mara. Zastávka na vyhliadkovom mieste, kde budete mať čas fotografovať si nádhernú panorámu veľkej priekopovej prepadliny Great Rift Valley. V skorom popoludní príchod do parku, obed a popoludňajšie safari v Masai Mare. Večera a nocľah v lodge 5*.

deň 5 - REZERVÁCIA MASAI MARA : Celodenné safari v rezervácii Masai Mara. Stravovanie a nocľah vo Vašej lodge.

deň 6 - REZERVÁCIA MASAI MARA – ISEBANIA – NP SERENGETI : Po raňajkách odchod do NP Serengeti. Keňsko-tanzánsku hranicu prekročíte v Isebania. Cesta do NP Serengeti bránou Ndab aka, ktorá sa nachádza na západnej strane parku neďaleko Viktóriinho jazera. Obed formou balíčku. Safari cestou. Po prejazde vstupnou bránou pôjdete územím parku Serengeti smerom do jeho stredu, kde je zabezpečená večera a ubytovanie v kempe či lodge 5*.

deň 7 - NP SERENGETI: Celodenné safari v NP S erengeti, ktorý je pod ochranou UNESCO. Park s rozlohou 14.763 km² je domovom mnohých druhov zvierat a vtákov. Je tiež známy vďaka každoročnej migrácii pakoňov, zebier a impal, ktoré pravidelne prechádzajú rieku Maru oddeľujúcu Serengeti od keňskej Masai Mara. V Serengeti bude tiež veľká príležitosť uvidieť leopardy, gepardy a levy. Najmä východné pláne sú veľkými mačkami obľúbené. Stravovanie a nocľah vo Vašom kempe či lodge 5*.

deň 8 - NP SERENGETI – KRÁTER NGORONGORO: Po raňajkách v lodge ešte safari v NP Serengeti. Dnes sa vydáte do východných oblasti parku, budete objavovať pramene celosezónnej rieky Seronera, uvidíte oblasti Moru Kopjes a Gol Kopjes, kde je nekonečná savana prerušovaná skalnatými výstupkami, z ktorých každý žije svojím vlastným životom. Popoludní príjazd k bráne Naabi, kadiaľ vyjdete zo Serengeti a vojdete do oblasti Ngorongoro. Obed formou balíčku. Nasleduje úsek cesty medzi Serengeti a kráterom Ngorongoro, nazývaný Malanja Depression, kde uvidíte veľa masajských dedín a pastierov. Potom vystúpite na okraj krátera Ngorongoro, kde sa Vám otvorí úžasný výhľad na jeho dno. Pokračovanie cesty do Ngorongoro lodge 5*, večera a nocľah.

deň 9 - NGORONGORO – NP LAKE MANYARA: Po raňajkách zostup na dno krátera Ngorongoro. Safari v kráteri s obedom formou pikniku v dĺžke maximálne 6 hodín. Toto časové obmedzenie vychádza z rozhodnutia tanzánijskej vlády, preto Vás žiadame o akceptovanie tejto skutočnosti. Po skončení safari v kráteri vystúpite opäť na jeho okraj, potom zostup k výstupnej bráne a ďalej cez mestečko Karatu prudkými serpentínami dole k jazeru Manyara. Večera a nocľah v kempe či lodge 5*.

deň 10 - NP LAKE MANYARA: Celodenné safari v NP Lake Manyara so stravovaním v kempe či lodge. Tento malý park obklopuje rovnomenné alkalické jazero. Môžete tu pozorovať najmä slony, žirafy, zebry, lesoňov, a ďalšie druhy antilop, ale tiež plameniaky, pelikány a ďalšie druhy vtáctva. Nocľah v kempe či lodge.

deň 11 - NP LAKE MANYARA – NP AMBOSELI: Raňajky, potom odchod do mesta Arusha, a ďalej k Tanzánsko-keňskej hranici, ktorú prejdete v meste Namanga, kde tiež vybavíte všetky imigračné formality. Obed formou balíčka. Pokračovanie do NP Amboseli, kam prídete popoludní. Ak čas dovolí, prebehne ešte podvečerné safari v NP Amboseli, ak nie, pôjdete územím parku rovno do Vašej lodge. Večer príchod do Amboseli Serena lodge 5*, večera a nocľah.

deň 12 - NP AMBOSELI – NAIROBI – ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Raňajky vo Vašej lodge. Dopoludňajšie safari v NP Amboseli, ktorý sa rozkladá pri päte svetoznámeho Kilimanjara. Napoludnie návrat do lodge na teplý obed, potom odchod do Nairobi. Po príchode do Nairobi transfer na medzinárodné letisko, kde sa s Vami Váš sprievodca rozlúči. Večer odlet do Prahy (Viedne).

deň 13 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -