Vyhľadávanie zájazdu

Keňa – veľká cesta pre fajnšmekrovTermíny a ceny

Keňa – veľká cesta pre fajnšmekrov

deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) - NAIROBI: Odlet z Prahy (Viedne) do Nairobi s prestupom. Po prílete transfer do hotela Tamarind Tree Hotel 5 *, nocľah s raňajkami.

deň 2 - NAIROBI - NP LAKE NAKURU: Po skorých raňajkách odchod do NP Lake Nakuru. Obed v lodge. Popoludňajšie safari v parku, pomenovanom po alkalickom jazere, obklopenom savanami a akáciovými lesmi. Najväčšou atrakciou parku sú tu nosorožce, s ktorými sa tu určite stretnete. Lietajú sem plameniaky a žije tu ďalších cca 450 druhov vtákov. Park si obľúbili tiež paviány, byvoly, zebry, pakone, gazely, Impaly, žirafy rotchieldovy, levy a ďalšie. Večera a nocľah v Lake Nakuru Sopa lodge.

deň 3 - NP LAKE NAKURU - JAZERO NAIVASHA: Občerstvenie v lodge a odchod na tradičné ranné safari s raňajkami formou balíčku. Po safari odchod k jazeru Naivasha, na ktorého brehoch žila slávna Joy Adamsonová. Obed v Naivasha Sopa lodge. Popoludní plavba loďou po jazere, ktoré je domovom hrochov a mnohých druhov vtákov. Na brehoch sa pasú žirafy, zebry a ďalšie druhy antilop. Večera a nocľah v lodge.

deň 4 - JAZERO NAIVASHA - NP HELLS GATE (VÝSTUP NA OL LONGONOT): Po raňajkách odchod do neďalekého NP Hells Gate a safari v parku. Svoje meno získal vďaka bizarným skalným útvarom, ktoré vytvárajú nezabudnuteľné scenérie. Žijú tu byvoly, zebry, antilopy, mačkovité šelmy, ale aj vzácne druhy orlov. Pre záujemcov možno miesto safari zaistiť výstup na horu Longonot, 2 776 m vysoký vulkán, s vrcholom zakončeným kalderou o veľkosti 12 x 8 km. Pri výstupe na Ol Longonot zdoláte prevýšenie cca 750 m, výstupová cesta je cca 3,1 km dlhá a nadväzuje na ňu prechádzka po okraji krátera v dĺžke cca 7,2 km. Celý trek trvá cca 4 - 5 hodín. Odmenou vám bude úžasný výhľad na Great Rift Valley. Večera a nocľah v Naivasha Sopa lodge.

deň 5 - JAZERO NAIVASHA - NP SAMBURU: Po skorých raňajkách odchod do NP Samburu, obed v Samburu Sopa lodge. Podvečerné safari v parku, ležiacom v údolí rieky Ewaso Ngoro. Môžete tu pozorovať iné druhy zvierat, ako v ostatných keňských parkoch. Žijú tu antilopy žirafie, zebry Grévyho, žirafy sieťované, prímorožci a ďalšie. V rieke sa radi kúpu slony a hrochy, na brehoch sa povaľujú krokodíly. V korunách stromov odpočívajú leopardy a v buši sa ukrývajú levy. Večera a nocľah v Samburu Sopa lodge.

deň 6 - NP SAMBURU: Občerstvenie v lodge. Tradičné ranné safari v NP Samburu. Návrat do lodge na raňajky. Dopoludnia čas na relaxáciu pri bazéne a obed. Popoludní ďalšie safari v parku. Večera a nocľah vo vašej lodge.

deň 7 - NP SAMBURU - REZERVÁCIA MASAI MARA: Po raňajkách transfer na letisko a odlet do rezervácie Masai Mara. Po prílete transfer do lodge, obed. Popoludňajšie safari v Masai Mara. Večera a nocľah v Mara Sopa lodge.

deň 8 - REZERVÁCIA MASAI MARA: Celodenné safari s obedom formou balíčka. Masai Mara je slávna hlavne vďaka každoročnej migrácii obrovských stád pakoňov a zebier. Jedná sa o najlepšiu rezerváciu pre pozorovanie zveri v celej Keni, kde máte šancu zahliadnuť kompletnú "Veľkú päťku", kam patrí byvol, slon, nosorožec, lev a leopard. Stretnete tu ale aj gepardy, hyeny, šakaly, gazely, Impala a ďalšie druhy antilop a pštrosy. Na brehoch rieky Mary sa vyhrievajú krokodíly a v jej vodách odpočívajú hrochy. Večera a nocľah v Mara Sopa lodge.

deň 9 - REZERVÁCIA MASAI MARA - NAIROBI: Tradičné ranné safari, návrat na raňajky do lodge. Odchod do Nairobi s obedom formou balíčka. Návšteva múzea Karen Blixenovej, zriadené v dome, kde slávna spisovateľka žila. Zastávka na žirafej farme, kde sa snažia pomáhať poraneným zvieratám. Možnosť kŕmenia žiráf. Ubytovanie v hoteli Tamarind Tree Hotel. Večera v reštaurácii Carnivore, špecializovaná na mäsá na ražni. Nocľah v hoteli.

deň 10 - NAIROBI - NP AMBOSELI: Po raňajkách návšteva slonieho sirotinca Daphne Sheldrickovej. Uvidíme kŕmenie tých najmenších sloníkov, spojené s výkladom o ich živote. Odchod do NP Amboseli s obedom formou balíčka. Po príchode do parku safari cestou do Amboseli Sopa lodge. Večera a nocľah.

deň 11 - NP AMBOSELI: Celodenné safari v NP Amboseli s obedom formou balíčka. Fotogenický, večne zelený park leží pri päte Kilimanjara, najvyššej hory afrického kontinentu. Stretnete tu obrovské stáda slonov, ktorí sa s obľubou kúpu v miestnych bažinách, ale aj zebry, žirafy, rôzne antilopy a veľa druhov vtákov. Večera a nocľah v Amboseli Sopa lodge.

deň 12 - CESTA VLAKOM Z NP AMBOSELI DO NP TSAVO EAST: Po raňajkách transfer na železničnú stanicu Emali a cesta vlakom do východného Tsavo. Príbeh o stavbe tejto trati sa stal predlohou k slávnemu filmu (The Ghost and the darkness). Budete prechádzať územím NP Tsavo a pri troche šťastia uvidíte pasúce sa stáda či slony. Príchod na stanicu Voi. Transfer do Satao kemp, obed. Popoludňajšie safari v NP Tsavo East, slávnom hlavne vďaka červenému sfarbeniu miestnych slonov. Tí milujú kúpeľ vo vodách miestnych riek, zafarbených červenou hlinou. Môžete tu pozorovať aj ďalšie druhy zvierat, vrátane mačkovitých šeliem. Večera a nocľah v Satao kempe.

deň 13 - NP TSAVO EAST - CESTA VLAKOM DO MOMBASY: Tradičné ranné safari. Návrat do kempu na raňajky. Transfer na železničnú stanicu Voi a cesta vlakom do pobrežnej Mombasy. Po príchode do Mombasy transfer do plážového hotela Severin Sea Lodge. Ubytovanie v hoteli so stravovaním formou polpenzie.

deň 14 - POBYT NA PLÁŽI: Individuálne voľno, relaxácia pri Indickom oceáne. Fakultatívne možnosť poldennej návštevy Mombasy (UNESCO), ktorá zahŕňa návštevu trhoviska, prístavu, Moi Avenue, starého mesta a historickej pevnosti Fort Jesus. Večera a nocľah v hoteli.

deň 15 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Raňajky, check out. Transfer na medzinárodné letisko, odbavenie, odlet do Prahy (Viedne) s prestupom.

deň 16 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -