Vyhľadávanie zájazdu

Komodo, Lombok, Flores, Sumbawa, Rinca, Gili, BaliTermíny a ceny

Komodo, Lombok, Flores, Sumbawa, Rinca, Gili, Bali

Nový vylepšený program: viac mora a viac exotiky. Pozorovanie korytnačiek a najväčších žijúcich jašterov planéty. Prírodné dobrodružstvo a zážitok na celý život. Výstup na najkrajšiu sopku oblasti a oddych na rajských ostrovoch. Nádherná expedícia pre skúsených cestovateľov.

deň 1 - 1 - Odlet z Viedne.

deň 2 - 2 - Prílet na ostrov Bali. Selamat datang – vitajte. Prvé dotyky s Indonéziou, ubytovanie v hoteli, výmena peňazí, zo všetkých sa stávajú milionári. Aklimatizácia pred dobrodružným programom.

deň 3 - 3 - Ráno presun na letisko a prelet na ostrov Flores (1,15 hod.). Už samotný let je zážitkom, pretože je veľmi panoramatický. Výhľady na nespočetné množstvo ostrovov vo Floreskom mori, či samotnú sopku Rinajni, ktorú plánujeme pokoriť. Prílet do mesta Labuan Bajo. Z letiska pokračujeme priamo do oblasti Manggarai. Cca 8 hodinový presun nákladným autom, pozorovanie prírody, ryžové polia a život miestneho obyvateľstva. Ubytovanie v eco lodge priamo v ryžovom poli s výhľadom na okolité hory, Floreské more a ostrov Mules.

deň 4 - 4 - Začíname putovanie do dedinky Waerebo. Po prírodnej stránke zaujímavý cca 4 hodinový trek džungľou. Cestou poznávame ako rastie kakao, škorica, klinčeky, káva. Budú nás počas našej cesty sprevádzať aj makaky a škrekot papagájov? Pred nami sa zjaví bohom zabudnutá dedinka, ukrytá pred zrakmi sveta. Waerebo – posledná dedina svojho druhu, kde manggarajci žijú v tradičných domoch – rumah adat. Spolu s miestnymi obyvateľmi strávime príjemný čas, zažijeme rituálne privítanie, nahliadneme do ich príbytkov, spoznáme chuť pravej mangarajskej kávy a ich tradičných jedál, ktoré pripravujú miestne ženičky. Jeden z najimpresívnejších zážitkov zájazdu!

deň 5 - 5 -

Po raňajkách sa rozlúčime s obyvateľmi dedinky a vydáme sa na cestu späť džunglou. Po príchode do eco lodge sa pripravíme na cestu naspäť do mestečka Labuan Bajo, ktorú si zopakujeme v nákladnom aute. Cestou obdivujeme nielen prírodu ale aj zručnosť miestnych vodičov ako zvládajú nástrahy cesty.

deň 6 - 6 -

Ranné nalodenie v prístave mesta Labuan Bajo. Začíname poznávať prekrásne zákutia Floreského mora a nádhernou ostrovnou scenériou sa preplavíme až na ostrov Rinca, ktorý je súčasťou Národného parku Komodo. Park je vďaka prírodným scenériám a varanovi komodskému zaradený na listinu UNESCO. Prechádzka po ostrove. Hľadanie varana komodského v jeho prirodzenom prostredí. Varan komodský – najväčší jašter žijúci na zemi, dosahujúci dĺžku až 3 metre a váhu 150 kg. Koľkých stretneme? Kúpanie, opaľovanie, šnorchlovanie, pochutnávame si na špecialitách pripravených posádkou, ktorá sa o nás stará.

deň 7 - 7 - Našou loďou, ktorá je nám plne k dispozícii, sa zastavujeme na tropických ostrovoch s plážami so snehobielym pieskom, všade plno mušlí. Ružová pláž Pantai Merah a komodské varany priamo na ostrove Komodo. Šnorchlujeme v koralových záhradách, pozorujeme krásne pestrofarebné rybičky. Spíme na lodi s výhľadom na neskutočné hviezdne nebo. Hľadáme súhvezdie Južný kríž.

deň 8 - 8 -

Celé dopoludnie plavba Floreským morom. Smerujeme do prístavu Sape, kde sa vylodíme, rozlúčime sa s posádkou a presadáme do mikrobusu. Následne presun do mesta Bima odkiaľ pokračujeme nočným autobusom. Ostrov Sumbawa prejdeme z východu až na samotný západ do prístavu, z ktorého sa preplavíme nočným trajektom na ostrov Lombok. Náročný, ale fascinujúci deň, kde vďaka presunu celým ostrovom budeme sledovať ako žije komunita Indonézanou tradičným spôsobom života.

deň 9 - 9 - Skorý ranný príchod trajektom na Lombok. Presúvame sa do dedinky Sembalun Lawang – základného tábora, odkiaľ sa začína výstup na sopku Rinjani. Oddych po dlhej ceste, stretnutie s horským sprievodcom a príprava na trek.

deň 10 - 10 - Najnáročnejšia časť programu (fakultatívne) – vydávame sa na trek s cieľom pokoriť sopku Rinjani, najväčší vrchol hornatej lombockej krajiny. Týči sa do výšky 3726 m nad morom. Prvý deň absolvujeme časť výstupu, na záver ktorého sa ubytujeme v stanovom tábore, ktorý pre nás postavili naši nosiči a pochutnáme si na vysokohorských špecialitách, čo pre nás pripravili.

deň 11 - 11 - Pre tých aktívnejších, ktorí chcú zvládnuť výstup až na vrchol, čaká skorý budíček, aby stihli východ slnka na vrchole sopky. Prekonáte sa? Odmenou bude neopakovateľný výhľad na sopku samotnú, na Bali a Sumbawu. Po návrate do tábora a raňajkách zahájime zostup ku kráterovému jazeru, kde si dáme obed, oddýchneme v liečivých prírodných horúcich prameňoch, prípadne kúpanie v jazere. Pokračovanie v treku výstupom na okraj kaldery, kde strávime druhú noc v stanovom tábore.

deň 12 - 12 - Po raňajkách zbalíme tábor, urobíme ešte posledné zábery a vydáme sa na zostup do sasackej dedinky Senaru. Po úspešnom zvládnutí celého treku sa rozlúčime s našimi sprievodcami a nosičmi. Bola to makačka, ale tie výhľady a panoráma stála za tú námahu. Pokračujeme na ostrov Gili Meno, kde nás čaká leňošenie po náročnom treku.

deň 13 - 13 -

Gili Meno je najmenší spomedzi Gili ostrovov. Patrí k ostrovom, ktoré ešte nezasiahol západný zhon, ani masy turistov. Ako dopravný prostriedok je tam využívaný bicykel alebo koč ťahaný konským záprahom. Môžeme si tu užiť šnorchlovanie alebo potápanie, pod vodou môžeme preskúmať koralové záhrady. Nachádzajú sa tu krásne pláže s krištáľovo čistou vodou. Počas pobytu budeme mať možnosť ochutnať z miestnej kuchyne, najmä ryby a zaručene čerstvé morské plody. Dnešný deň možnosť lodného výletu v okolí ostrovov. Stretneme aj morské korytnačky? Koraly rôznych tvarov a farieb, pestrofarebné rybičky, či vrak potopenej lode – to všetko môžeme vidieť počas výletu loďou s preskleným dnom.

deň 14 - 14 - Začíname presun na najznámejší ostrov Indonézie – Bali. Najskôr z Gili na Lombok, potom trajekt na Bali a následne transfer do hotela. Bali je samostatná provincia s vlastným jazykom a kultúrou. Ostrov bohov a domov hinduistickej komunity. Taktiež populárna turistická destinácia a ostrov umenia. Sochári, maliari, kováči, šperkári... Ostrov znie tradičnou i modernou hudbou a vlní sa v rytme tanca. Bali ponúka pre každého niečo. Je zmesou moderných turistických zariadení, s veľkou možnosťou nákupov, bohatá minulosť a pamiatky. Na Bali si každý nájde to svoje.

deň 15 - 15 - Celodenný oddych na pláži, bary, reštaurácie, shoppingy a rušný nočný život, tak vzdialený pokoju Sumatry... alebo celodenný výlet po ostrove. Len čo opustíme turistické rezorty, mení sa Bali na krásnu krajinu s malebnými dedinkami obkolesenými majestátnou prírodou. Navštívime tradičný balijský príbytok a zoznámime sa so spôsobom života miestneho obyvateľstva, jeho zvykmi, tradíciami a kultúrou. Smerujeme do centra balijskej kultúry a umenia - mesto Ubud a okolie. Darí sa tu najmä bohatým maliarskym a rezbárskym tradíciám. Návšteva dielní miestnych remeselníkov. Všadeprítomná tropická zeleň umocňuje ráz krajiny. Ryža je základnou pestovanou plodinou a obživou miestneho obyvateľstva. Amfiteátre ryžových polí sú pre ostrov natoľko typické, že boli zapísané do listiny UNESCO. Pestuje sa i káva, koreniny a rôzne druhy exotického ovocia. Poznáte salak, rambutan, mangosten alebo sirsak? A čo tak cibetková káva? Ktorá je lepšia, tá zo Sumatry alebo balijská? Náboženstvo je neodmysliteľnou súčasťou života balijčanov. Svojim božstvám stavajú nádherné chrámy a dennodenne prinášajú obetné dary. Návštevu tradičného balijského chrámu nemôžeme vynechať. Všade kde sa pohneme, stávame sa svedkami jedinečnej balijskej symbiózy, kde turizmus kráča bok po boku s tradičným spôsobom života. Bali je naozaj raj.

deň 16 - 16 - Po aktívnych dňoch cestovania a spoznávania Indonézie zaslúžený oddych pri vlnách Indického oceánu. Gastronomické špeciality, masáže, nákupy, fakultatívne aktivity, každý podľa svojho záujmu.

deň 17 - 17 - Posledný BINTANG, čerstvý džús, masáž vo vlnách Indického oceánu, tuniakový steak, alebo radšej sate či soto ayam? Už ako znalci gastronómie, kultúry, histórie, geografie Indonézie opúšťame podľa mnohých raj na zemi. Transfer na letisko a odlet z Bali.

deň 18 - 18 - Prílet do Viedne. Prilietame plní zážitkov do všedného európskeho dňa.


Cena zahŕňa

ubytovanie v hoteloch a chatkách, každý deň s raňajkami

všetku dopravu trajektami, prenajatou loďou, nákladným autom, autobusom, mikrobusmi

vstupy do národného parku na Komode a Rinci

poplatok za trek k varanom

-sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby

množstvo prehliadok a výletov

všetky vstupy do národných parkov a dediniek podľa programu

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

Stravu okrem uvedenej, letiskové poplatky, výstup na sopku Rinjani na Lomboku so zabezpečením výstroja (stan, karimatka) a stravy (cca 90 €)


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -