Vyhľadávanie zájazdu

Maďarsko - pôvaby krajiny a TokajTermíny a ceny

Maďarsko - pôvaby krajiny a Tokaj

Rýchly popis:

Na návštevníkov čakajú slávne rozľahlé vinice na slovensko-maďarskej hranici, spoznajú „Atény na brehu Bodrogu“, prejdú sa chodbami hradu kráľovien, preskúmajú podzemné siene jaskyne, pocítia liečivé účinky termálnych prameňov a dokonca nazrú aj do Údolia krásnych žien.


Ubytovanie: 2x v hoteli

Stravovanie: 2x raňajky


Hollókő - Sárospatak - Tokaj - Baradla - Diósgyőr - Miškovec - Eger Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v ranných hodinách, zastávka v palócskej dedinke Hollókő. Živý skanzen so svojou tradičnou výstavbou, ktorá sa zachovala dodnes, je vôbec celosvetovo prvou dedinou zapísanou do zoznamu UNESCO. V niektorých domoch sú výrobné dielne, v iných sú vystavené predmety ľudovej kultúry a tradičných remesiel, ako sú hrnčiarstvo, tkáčstvo či prútikárstvo. Obec je považovaná za najkrajšiu dedinu Maďarska a klenot ľudovej architektúry. Presun do mesta Sárospatak, označovaného aj ako Atény na brehu Bodrogu. Prehliadka renesančného Rákocziho hradu s Červenou vežou, ktorá návštevníkov zoznamuje s aristokratickým spôsobom života 16. a 17. storočia. Zaujímavá je zbierka zbraní a renesančné lapidárium. Popoludní presun do centra Tokajskej vinohradníckej oblasti, mesta Tokaj, na sútoku riek Tisa a Bodrog. Prehliadka mestečka a návšteva vínnej pivnice spojená s ochutnávkou tokajského vína označovaného ako „víno kráľov a kráľ vín“. Ubytovanie.

2. deň – po raňajkách návšteva kvapľovej jaskyne Baradla v národnom parku Aggtelek, ktorá je najdlhším a najbohatším kamenným systémom v celom Maďarsku. Systém je prepojený s jaskyňou Domica na slovenskej strane. Jaskyňa je zapísaná v zozname UNESCO. Chodby jaskyne sú zdobené jedinečnými kvapľovými formáciami pestrých farieb a tvarov. Prehliadka stredovekého hradu Diósgyőr v prekrásnom prostredí pohoria Bükk. Hrad bol zásnubným darom a vidieckou rezidenciou šiestich kráľovien, vďaka čomu získal svoj dodnes používaný názov – hrad kráľovien. Výstava v podzemných chodbách hradu obsahuje najväčší počet postáv v Strednej Európe, znázorňuje bujaré oslavy, rytierske hry, stredoveké trhovisko, ako aj ceremoniál udelenia erbu mestu Košice. Popoludní návšteva unikátnych jaskynných kúpeľov Miškolctapolca, známymi už od 16. st. svojimi terapeutickými účinkami. Možnosť kúpania v skalných hlbinách, výklenkoch a v úzkych jaskynných chodbách. Ubytovanie.

3. deň – raňajky, prehliadka historického centra mesta Miškovec, prechádzka Alžbetiným námestím s kvetnými hodinami, Mostom zaľúbencov a Sečéniho ulicou s množstvom historických stavieb z 19. storočia. Presun do mesta Eger. Prehliadka centra – námestie Dobó Tér, hrad, bazilika, ktorá je jedinou klasicistickou stavbou v meste a druhým najväčším kostolom v Maďarsku a minaret, ktorý je najväčším a najsevernejším minaretom v Európe. Popoludní návšteva vinární a reštaurácií v Údolí krásnych žien, s možnosťou ochutnať aj legendárny červený bikavér. V popoludňajších hodinách transfer na Slovensko, návrat v neskorších večerných hodinách.V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, ochutnávka vína, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 5 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň, pripoistenie COVID 2,60 EUR/osoba do 70 rokov/deň,  5,20 EUR/osoba 70-85 rokov/deň (možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS), orientačná cena vstupov 8 000 HUF/23 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 60 EUR/2 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 60 EUR. Nástupné miesta: BA bez príplatku, NR, TT - 5 EUR, PN - 11 EUR, TN, DUB, NM - 14 EUR, PB, ZA, MT - 16 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD


 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -