Vyhľadávanie zájazdu

Malý okruh ČínouTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Pekingu.

deň 2 - PRÍLET DO PEKINGU : Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer individuálne voľno na prechádzku mestom či odpočinok.

deň 3 - TCHIEN-AN-MEN - PEJ-CHAJ PARK - WANG-FU-TING ROAD: Raňajky. Celodenná prehliadka najväčšieho námestia na svete Tchien-an-men – námestie Nebeského pokoja - s rozlohou 44 hektárov. Po obede prechádzka parkom Pej-chaj s prehliadkou pagody, postavenej na ostrove uprostred lagúny. Prechádzka po Wang-fu-ting Road, najrušnejšej triede moderného centra Pekingu s obchodnými domami.

deň 4 - ZAKÁZANÉ MESTO - CHRÁM NEBIES: Raňajky. Celodenná prehliadka Zakázaného mesta – sídla panovníkov dynastie Ming a Čching. V tomto rozľahlom cisárskom komplexe vládlo 24 panovníkov po viac než 500 rokov celej Čínskej ríši. Zakázané mesto býva tiež nazývané najväčším kultúrnym múzeom Číny, počas vlády všetkých cisárov bolo neprístupné verejnosti. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka Chrámu nebies, postaveného už v roku 1420. V tomto rozsiahlom chráme panovníci dynastie Ming a Čching usporadúvali modlitebné obrady a rituály. Večer fakultatívne návšteva akrobatickej show.

deň 5 - LAMAISTICKÝ A KONFUCIOV CHRÁM: Raňajky. Dopoludnia prehliadka lamaistického kláštora. Jeho päť hlavných siení stelesňuje slohovú zmes chánskych, mongolských a tibetských prvkov. Obed v typickej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka Konfuciovho chrámu, zakladateľa konfucionizmu, ktorý je v Číne dodnes veľmi uznávaným filozofickým smerom. Večer pre záujemcov fakultatívne návšteva Pekingskej opery.

deň 6 - VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR - HROBKY DYNASTIE MING: Raňajky. Celodenný výlet k Veľkému čínskemu múru, ktorý sa rozpína v dĺžke viac než 6.000 km. Tento múr, ktorý pôvodne slúžil na obranné účely proti invázii barbarov, sa nachádza približne 60 km severovýchodne od Pekingu. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka jednej z dvoch prístupných hrobiek panovníkov dynastie Ming (celkom 13 hrobiek).

deň 7 - LETNÝ PALÁC - ZOO : Raňajky. Prehliadka Letného paláca, letného sídla cisárov. Počas svojej vlády tu cisári prebývali a odpočívali v rozľahlých záhradách. Pozriete si aj známu Loď čistoty a pokoja – Mramorovú loď cisárovnej Cch‘–si z roku 1888. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prejazd do pekingskej ZOO, kde uvidíte populárne pandy, symbol Číny. Večer fakultatívne ochutnávka miestnej špeciality – pekingskej kačice.

deň 8 - VOĽNÝ DEŇ: Raňajky. Osobné voľno na nákupy alebo prehliadku ďalších nenavštívených miest Pekingu.

deň 9 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Raňajky. Transfer na letisko a odlet späť do Prahy (Viedne). Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -