Vyhľadávanie zájazdu

Medvedia roklina, RakúskoTermíny a ceny

Medvedia roklina, Rakúsko

Úvod - 1-dňový zájazd

Perex - Najväčšia sústava kaskád a vodopádov v Rakúsku Medvedia tiesňava – Bärenschutzklamm, možnosť výstupu na vrchol Hochlantsch. Rebríky, visuté chodníky a premostenia, stredne náročná turistika. 

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokar.

1. deň - Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 06:30 h). Len 200 km od Bratislavy sa nachádza najväčšia sústava kaskád a vodopádov v Rakúsku – Bärenschutzklamm, Medvedia tiesňava. Sprístupnená je systémom 164 rebríkov, visutých chodníkov a premostení. Na úseku s celkovou dĺžkou 1 300 m prekonáva prevýšenie 350 m. Na oddych a občerstvenie nám poslúžia štýlové alpské hostince Zum Gutten Hirten a Steirischer Jokl. Pozrieme si jedinečný lesný kostolík Schüsserlbrunn, situovaný v skalnej stene. Pre zdatnejších je pripravený aj výstup na velikána tohto územia,
1 720 m vysoký skalnatý vrchol Hochlantsch. Menej zdatní môžu zostúpiť k turisticky obľúbenému slatinému jazeru Teichalmsee a vyfotiťsa pri miestnej atrakcii - vysokej Trójskej krave, prípadne sa v ňom okúpať. Výlet bude mať dĺžku 12 km s prevýšením 900 m (s výstupom na Hochlantsch je prevýšenie o 400 m vyššie a 2,5 km dlhšie). Návrat na Slovensko vo večerných hodinách.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa - Za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Vstup do rokliny, cestovné poistenie. 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -