Vyhľadávanie zájazdu

Najkrajšia cesta okolo svetaTermíny a ceny

Najkrajšia cesta okolo sveta

Naša cesta okolo sveta má viacero naj. Sú nimi najvýhodnejšia cena, romantické destinácie, špičkové lietadlá, skvelá cena business class a neopakovateľný luxus prvej triedy. Neporovnávajte to ani so súkromnými lietadlami. Partnerstvom so špičkovou leteckou spoločnosťou sa nám podarilo vytvoriť najkrajšiu cestu okolo sveta. Výborné reštaurácie, ktoré vystihujú dané krajiny, súkromný sprievodca a desiatky rokov skúseností . Vyskúšajte najkrajšiu cestu okolo sveta.

deň 1 - 1 -

Prílet do mesta zamilovaných, makrónky a vysvietená Eiffelovka. Pozriete si na úvod Vašej cesty najznámejší kabaret sveta Moulin Rouge? Najkrajšie dominanty Paríža ako Eiffelova veža, Víťazný oblúk, Notre Dame či St. Chapelle, ale aj potulky po stopách Amélie z Montmartru na Pigalle, Rue Lepic a pod Sacre Coeur, príbehy Francúzskej revolúcie v Toulerijských záhradách, Parížskej komúny pod neorenesančnou parížskou radnicou a Napoleonových čias v samotnom bruchu Paríža.

deň 2 - 2 -

Tradičné francúzske raňajky prechádzka po Champs Elysees, transfer na letisko a odlet do Dubaja.

deň 3 - 3 -

Celodenná spoločná prehliadka mesta DUBAJ, ktoré sa stáva žijúcou legendou. Ropné bohatstvo sa snaží pretaviť do turistického ruchu a darí sa mu to. Začneme ulicou Sheikh Zayeed Rd, ktorá je symbolom mesta a jeho prosperity, palác vládcu Dubaja Muhammada al Maktooma, človeka s víziou, ktorá zďaleka prekračuje súčasnú dobu. Viete, čo sa stane, keď mu prejdeme páva? Starý Dubaj, plavba cez Dubai Creek, zlatý bazár, luxusná štvrť Jumeirah a symbol Dubaja 5* hotel Burj Al Arab, tyrkysová pláž, silueta najvyššej budovy sveta Burj Khalifa a 59-sekundová jazda výťahom na najvyššiu vyhliadkovú plošinu na svete (fakultatívne) , majestátny hotel Atlantis a ďalšie desiatky zaujímavostí.

deň 4 - 4 -

Preskočíme Indický oceán a pristaneme na maličkých ostrovoch, ktorých synonymom je slovo raj. Malé koralové ostrovy stratené v Indickom oceáne sú pastvou pre oči a rozkošou pre zmysly. Tyrkysová voda, biele pláže, pokoj a bezpečnosť z nich spravili jednu z najvyhľadávanejších luxusných lokalít na svete. Prehliadka hlavného mesta a podmorského sveta so šnorchlom a plutvami.

deň 5 - 5 -

Relax na Maldivách.

deň 6 - 6 -

Relax na Maldivách.

deň 7 - 7 -

Rozlúčka s Maldivami a smerujeme do krajiny cejlónskeho čaju, malých sloníkov, UNESCO pamiatok... na Srí Lanku. Rušné komerčné hlavné mesto Colombo a jeho zákutia Vám ukážu jednu z mnohých tvárí ostrova.

deň 8 - 8 -

Transfer do oblasti Kandy. Cestou sa zastavíme v Pinnawala, sloňom sirotinci, kde budeme mať možnosť priameho kontaktu s malými sloníkmi. Štátny sirotinec – ale pre slony. Založený na ochranu opustených, osirelých alebo zranených divých slonov, ktorých je tu plus-mínus okolo 60. Zážitok, ktorý Vás nenechá chladnými. Každodenným bodom programu je kúpanie v rieke, veď slonia koža je citlivá a potrebuje pravidelnú hydratáciu :-) Ale malému slonovi, sa podobne ako malým deťom, do kúpania nie vždy chce. Zaručene nebudete chcieť odísť.

deň 9 - 9 -

KANDY Bezstarostné mesto vo Vysočine, centrálnej časti Srí Lanky. Posledné hlavné mesto sinhálskeho kráľovstva, odolávajúce až do roku 1815 Britom. Portugalci, ani Holanďania, ktorí 300 rokov kontrolovali obchod na ostrove, si nikdy Kandy nepodrobili. V Kandy je uschovaná najposvätnejšia budhistická relikvia Srí Lanky – Budhov zub. Chrám zubu je centrom najdôležitejšej celonárodnej procesie „Esala perahera“, pri ktorej žiarivo ozdobený Maligawský slon prenáša pod baldachýnom zub. Kandy je rušné centrum obchodu, predovšetkým s drahokamami a textilom. A opäť – pamiatka UNESCO.

deň 10 - 10 -

Dnešný deň bude venovaný čaju. Nádherná jazda vysočinou, tematické zastávky a na záver čajová plantáž a noc priamo v srdci „cejlónskeho čaju“ Napriek tomu, že sa čaj dostal na Srí Lanku ako náhrada za kávu, dnes tvorí jednu z najvýznamnejších vývozných komodít. Vysočina je posiata čajovými plantážami, kde sa celé dni „motajú“ tamilské zberačky čaju, ktorý sa tu spracúva v staromódnych továrňach. Tu vo Vysočine, akoby sa zastavil čas a po lekcii zo spracovania, si vychutnáme šálku silného cejlónskeho čaju.

deň 11 - 11 -

Hlavné mesto Srí Lanky, COLOMBO a potom opäť ďalší skok na našej ceste, tentokrát do Singapuru.

deň 12 - 12 -

SINGAPUR: Kvalitná celodenná prehliadka mesta s chýrnou ulicou Orchard Road a umelo vybudovaný ostrov Sentosa. Futuristické divadlo Esplanaden, sme v jednom z najbohatších miest Ázie. Koloniálna štvrť, miesto, kde pristál Sir Raffles. Socha leva Merlion a krásne fotografie. Najčistejšia indická štvrť na svete, čínske uličky a rozprávanie o filozofii, ktorá bohatstvo Singapuru vytvorila.

deň 13 - 13 -

Opúšťame Áziu a smerujeme na hlboký juh.

deň 14 - 14 -

Nový Zéland. Najväčšia novozélandská metropola. Panorámu mesta s najvyššou vežou južnej pologule si odfotíme z toho najlepšieho miesta. Viete prečo Auckland nazývajú mestom jácht? Prístav, najvyššia televízna veža na južnej pologuli z ktorej môžete aj skočiť. Vyhliadka na mesto zo sopečného kopca Eden Hill.

deň 15 - 15 -

Celodenný výlet do mesta ROTORUA, ktoré je známe množstvom geotermálnych prameňov a leží priamo na ohnivom prstenci. Bublajúce bahno, gejzíry a vôňa síry. Rotorua je zároveň mestom s najväčšou koncentráciou pôvodných obyvateľov Nového Zélandu Maorov. Maorská dedina Te Puia a ukážka bojového tanca haka.

deň 16 - 16 -

Voľný program v Aucklande, ktorý si môžete spestriť trebárs výletom a plavbou po zátoke hojnosti a pozorovať delfíny, prípadne veľryby. Alebo len relaxujte pri voňavej káve v aucklandskom prístave a sledujte rugby.

deň 17 - 17 -

Dnes odletíme z Nového Zélandu do Polynézie. Získame deň života k dobru a 16. deň našej cesty zažijeme 2x. Nocľah v hlavnom meste Papeete.

deň 18 - 18 -

O deň mladší, plní elánu ideme na ostrov MOOREA. Cesta nás privedie na ostrov, kde natáčali film Vzbura na lodi Bounty. Tropický zelený ostrov s nádherným modrým oceánom všade naokolo. Vyhliadka z Belvederu, z ktorej sa nám otvorí pohľad na Cookovu zátoku a zátoku Opunohu. Pozdĺž ananásových plantáží a bujnej vegetácie prídeme do nášho hotela.

deň 19 - 19 -

Tri dni relaxu na tropickom ostrove Moorea. Nájdite sa na mape.

deň 20 - 20 -

Tri dni relaxu na tropickom ostrove Moorea. Nájdite sa na mape.

deň 21 - 21 -

Opäť náš odskúšaný 7 minútový let a sme v Papeete. Prehliadka hlavného mesta a ostrova Tahiti. Večer odletíme, svetlá Tahiti sa nám stratia z dohľadu a ponad Tichý oceán preletíme do Los Angles, do Kalifornie.

deň 22 - 22 -

Prílet. Celodenná prehliadka LOS ANGELES a jeho najzaujímavejších častí. Hollywood a Chodník slávy, Čínske divadlo, kde sa udeľuje Oscar, Beverly Hills s domami slávnych hercov a spevákov, obchody na Rodeo Drive, ktoré patria do prvej päťky najdrahších na svete a kde o celebrity nie je núdza. LA budete mať v malíčku. Následne zájdeme na pláž SANTA MONICA, dejisko slávneho Baywatchu, kde na vlastné oči spoznáme plážovú kultúru, skontrolujeme surferov a zabavíme sa na móle.

deň 23 - 23 -

Naša cesta sa pomaly chýli ku koncu. Z Los Angeles ponad severný ľadový oceán preletíme na opačnú stranu zemegule.

deň 24 - 24 - Prílet.


Cena zahŕňa

17 x ubytovanie v 3*- 5* hoteloch v izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

bohatý poznávací program 

Raňajky

Privátnu dopravu

sprievodcu

Najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

ostatnú stravu, vreckové, letiskové poplatky, víza, vstupné do pamiatok a atrakcií  Najpopulárnejšia cesta okolo sveta na Slovensku. Rezervujte si miesta v predstihu!


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -