Vyhľadávanie zájazdu

Naprieč Juhoafrickou RepublikouTermíny a ceny

Naprieč Juhoafrickou Republikou

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet skupiny do Johannesburgu.

deň 2 - JOHANNESBURG – PRETÓRIA: Doobeda prílet do Johannesburgu. Krátka okružná jazda mestom s niekoľkými zastávkami a vyhliadkovými bodmi, i návštevou černošského predmestia Soweto, kde sa v 70-tych rokoch minulého storočia začal písať príbeh pádu apartheidu. Presun do Pretórie, nocľah.

deň 3 - PRETÓRIA: Po raňajkách prehliadka zaujímavostí metropole JAR Pretórie. Zastavíme na námestí Church Square, či pri vládnych budovách Union Buildings. Potom sa vydáme krajinou Východného Transvaalu k NP Kruger. Cestou navštívime zlatokopecké mestečko Pilgrim’s Rest s pozostatkami železničnej trate, ktorou si zbohatlíci krátili cestu na golf. Nocľah v Graskop.

deň 4 - PANORAMA ROUTE – BLYDE RIVER CANYON: Celodenné putovanie po Panorama Route. Zastávka pri vodopádoch Lisboa alebo Berlin. Nasleduje Božské okno s vyhliadkou do hlbiny pod svahmi pohoria Drakensberg a návšteva Bourke’s Luck Potholes s malebnými výtvormi rieky Treur. Nakoniec navštívime Three Rondavel’s, vyhliadku na tretí najväčší kaňon sveta Blyde River Canyon. Nocľah v Hazyview.

deň 5 - SAFARI V NÁRODNOM PARKU KRUGER: Raňajky. Dnes vás čaká celodenné Safari v najväčšom národnom parku celej Afriky - vo svetoznámej rezervácii Kruger. Na výpravné safari sa vydáte v terénnych vozidlách, v rukách skúsených rangerov, a čoskoro budete plne vtiahnutí do divokého sveta mnohých druhov afrických zvierat. Pri troche šťastia uvidíte i celú „veľkú päťku“ - teda slona, nosorožca, leva, leoparda a buvola. Nocľah v Hazyview.

deň 6 - SVAZIJSKO: Po raňajkách odjazd do Svazijského kráľovstva, kde nás čaká Ngwenya Glass Factory, krátka zastávka v Ezulwini Valley - Údolie kráľov, a návšteva dediny Mantenga Village s ukážkou tradičných tancov. Nocľah vo Svazijsku.

deň 7 - HLUHLUWE – SAINT LUCIA: Skoro ráno raňajky. Zo Svazijska sa vydáme ďalej na juh k pobrežiu Indického oceánu. Cestou navštívime rezerváciu Hluhluwe, kde žije nielen „veľká päťka“, ale najmä početná kolónia nosorožcov, a kde nás čaká safari vo vozidlách 4x4. Nocľah v Saint Lucia.

deň 8 - SAINT LUCIA – DURBAN: Ranná plavba po lagúne (fakultatívne), ktorá je súčasťou rezervácie Wetland (UNESCO), domova hrochov, krokodílov a vodného vtáctva. Fotoaparáty v strehu! Stretnutie s hrochmi je isté. Odchod do Durbanu – prímorského letoviska, kde vás čaká prehliadka mesta. Podľa časových možností aj možnosť kúpania na niektoré z pláží. Ubytovanie, voľný program s možnosťou posedenia v niektorej z reštaurácií. Nocľah v Durbane.

deň 9 - DURBAN – PORT ELIZABETH – SAFARI V NP ADDO ELEPHANT: Skorý ranný prelet z Durbanu do Port Eliazbeth. Po prílete do Port Elizabeth sa vyberiete na výlet do NP Addo Elephant, kde žije jedno z najväčších stád slonov v JAR (safari busom, fakultatívne potom vo vozoch 4x4). Po návrate prehliadka centra, voľný program. Nocľah v Port Elizabeth.

deň 10 - GARDEN ROUTE: Raňajky. Odjazd po Garden Route - slávnej prímorskej ceste do prekrásnej rezervácie Tsitsikamma. Prechádzka dažďovým pralesom k visutému mostu cez ústie rieky Storms River. Krátka zastávka v Plettenberg Bay a príchod do pôvabného mesta Knysna (odporúčame ochutnať miestne ustrice). Nocľah v Knysna.

deň 11 - WILDERNESS - OUDTSHOORN: Prejazd do Mossel Bay s návštevou múzea objaviteľa Bartolomeja Diaza a vyše 500 rokov starého „mliečneho“ stromu, do ktorého moreplavci ukladali poštu (fakultatívne). Potom opustíme Garden Route a vydáme sa horskými pásmi do vnútrozemského Oudtshoorn, známeho ako „hlavné mesto pštrosov“, predtým tiež „Malý Jeruzalem“, kvôli početnej židovskej komunite. Návšteva pštrosej farmy, kde okrem iného pochopíte kedysi neuveriteľne výnosný obchod s perami týchto obrovitých vtákov. Nocľah v Oudtshoorn.

deň 12 - ROUTE 62 - KAPSKÉ MESTO: Doobeda možnosť návštevy prírodného zázraku polopúšte Little Karoo - totiž jaskýň Cango Caves (vstup fakultatívne). Potom nás čaká jazda po Route 62, jednej z najkrajších ciest Južnej Afriky s dramatickým horským terénom, úrodnými údoliami rieky Breede River s bohatými farmami, rozsiahlymi vinicami a sadmi. Príchod do Kapského Mesta, nocľah.

deň 13 - MYS DOBREJ NÁDEJE: Celodenný výlet k Mysu dobrej nádeje. Cestou podnikneme výpravnú plavbu k ostrovu tuleňov v zátoke Hout Bay. Potom sa horským pásom Chapman’s Peak vydáme v Mysu dobrej nádeje. Popri dramatickom stretnutí pevniny s oceánom nás na spiatočnej ceste čaká ešte zastávka v Simon's Town s kolóniou tučniakov (vstupy fakultatívne). Nocľah v Kapskom Meste.

deň 14 - KRAJINA VÍNA: Výlet do okolia mestečiek Stellenbosch či Franschhoek s ochutnávkou vína na niektorej zo skvelých vinárskych fariem, ako napríklad Delheim alebo La Motte. Po návrate prehliadka mesta s rušným trhoviskom Greenmarket a pestrofarebnou štvrťou Bo-Kaap. Vyjdeme lanovkou na Stolovú horu, a prípadne stihneme aj návštevu botanickej záhrady Kirstenbosch Garden (vstup fakultatívne). Nocľah v Kapskom Meste.

deň 15 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Návšteva prístavnej promenády Victoria & Alfred Waterfront s obchodmi a reštauráciami. Popoludní transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

deň 16 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu na trase Praha – Johannesburg / Durban – Port Elizabeth / Kapské Mesto – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 13x nocľah kategórie 3* s raňajkami, dopravu klimatizovaným autobusom alebo mikrobusom , služby sprievodcu ESO travel, odnos batožiny v hoteloch a na letiskách, vstupy: NP Kruger, Hluhluwe GR, NP Addo Elephant, NP Tsitsikamma, NP Cape Point, Voortrekker Monument, Panorama Route (Bourkes Luck Potholes, Berlin Falls, Three Rondavels), Mantenga Cultural Village & Chapman's Peak, safari: safari 4x4 s rangerom v NP Kruger (cca 8 hodinové), safari autobusom v NP Addo Elephant (cca 4-5 hodinové) a 4x4 safari v NP Hluhluwe (cca 3 hodinové),

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové a bezpečnostné taxy 379,- EUR, fakultatívne vstupy, výlety a prepitné, cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň, vízum do JAR (nutné vybaviť vopred; o vízum je možné požiadať prostredníctvom CK - za poplatok 60,- EUR/osoba),

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

MOŽNOSTI PREDĹŽENIA POBYTU:

VIKTÓRIINE VODOPÁDY: 2x nocľah vo Victoria Falls, prehliadka vodopádov, plavba po Zambezi, večera Boma - od 1.429,- EUR

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -