Vyhľadávanie zájazdu

Naprieč Juhoafrickou RepublikouTermíny a ceny

Naprieč Juhoafrickou Republikou

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do Johannesburgu.

deň 2 - NEW YORK AFRIKY - SOWETO: Po prílete do Johannesburgu nasleduje krátka okružná jazda mestom elektrizujúcich rozdielov s niekoľkými zastávkami a vyhliadkovými bodmi, návšteva predmestia Soweto, kde sa v 70. rokoch minulého storočia začal písať príbeh pádu apartheidu. Prejazd do Pretórie, nocľah.

deň 3 - PRETÓRIA: MESTO ŽAKARAND: V Pretórii navštívime Voortrekker Monument - pamätník bitky pri Blood River, námestie Church Square a vládne budovy Union Buildings. Cesta Východným Transvaalom do Graskop nás privedie do zlatokopeckej osady Pilgrims Rest s pozostatkami električkovej dráhy, ktorou si zbohatlíci krátili cestu na golf. Nocľah v Graskop.

deň 4 - PANORAMA ROUTE - BLYDE RIVER CANYON: Celodenné putovanie horským prostredím Panorama Route. Zastávka pri vodopádoch Lisboa alebo Berlin. Nasleduje Božské okno s vyhliadkou do hlbiny pod svahmi pohoria Drakensberg a návšteva Bourke's Luck Potholes s malebnými výtvormi rieky Treur. Nakoniec návšteva Three Rondavel's, vyhliadky na tretí najväčší kaňon sveta Blyde River Canyon. Nocľah v Hazyview.

deň 5 - REZERVÁCIA KRUGER: SAFARI: Dnes Vás čaká celodenné safari v najväčšom národnom parku celej Afriky - svetoznámej rezervácii Kruger. Na výpravnom safari sa vydáte v terénnych vozoch a v rukách skúsených rangerov a čoskoro budete plne vtiahnutí do divokého sveta afrických zvierat. Pri troche šťastia uvidíte aj Big Five - veľkú päťku a teda slona, nosorožca, leva, leoparda a byvola, takže good luck! Nocľah na juhu rezervácie.

deň 6 - SVAZIJSKÉ KRÁĽOVSTVO: Odchod do Svazijského kráľovstva - po novom Eswatini, kde nás čaká Ngwenya Glass Factory, zastávka v Ezulwini Valley - v Údolí kráľov a návšteva dediny Mangenga Village s ukážkou tradičných tancov. Nocľah v Svazijsku.

deň 7 - NOSOROŽCE V REZERVÁCII HLUHLUWE: Skoro ráno sa vydáme k pobrežiu Indického oceána. Poobede návšteva rezervácie Hluhluwe, kde žije najmä početná kolónia nosorožcov, a kde nás čaká ďalšie safari vo vozoch 4x4. Nocľah v St. Lucia.

deň 8 - HROCHY V SAINT LUCIA - DURBAN: Ranná plavba po lagúne, ktorá je súčasťou rezervácie Wetland (UNESCO), domovom hrochov, krokodílov a vodného vtáctva. Fotoaparáty v strehu! Stretnutie s hrochmi je isté. Odchod do Durbanu a prehliadka tohto prímorského letoviska. Podľa časových možností i možnosť kúpania sa na niektorej z pláží. Nocľah v Durbane.

deň 9 - PRELET DO PORT ELIZABETH - ADDO ALEPHANT: V ZAJATÍ SLONOV: Ráno prelet do Port Elizabeth a odchod do neďalekej rezervácie Addo Elephant, kde na neveľkej ploche žije jedno z najväčších stád slonov v južnej Afrike (safari v našom vozidle, prípadne fakultatívne vo vozoch 4x4). Poobede odjazd do Port Elizabeth, prípadne až na štartovaciu čiaru Garden Route v blízkosti Tsitsikamma Village.

deň 10 - ZÁHRADNÁ CESTA: Odchádzame po Garden Route - slávnej prímorskej ceste lemovanej oceánom, plážami, jazerami a lagúnami, tienistými lesmi a svahmi kvitnúcich rastlín, ktorým dominujú úchvatné protey. V prímorskej rezervácii Tsitsikamma sa vydáme dažďovým pralesom k visutému mostu cez ústie rieky Storms. Po vyhliadke v Plettenberg Bay zastavíme pri vysokých útesoch The Heads, ktoré "strážia" pôvabné ústie zátoky rieky Knysna. Vo Wilderness so širokými plážami a plytkým morom si dáme niečo na jedenie. Príjazd do Mossel Bay.

deň 11 - STRELKOVÝ MYS - MORAVSKÍ BRATIA: Ráno návšteva múzea objaviteľa Bartolomeja Diasa a 500 rokov starého "mliečneho" stromu, do ktorého moreplavci vkladali poštu. Pozdĺž pobrežia smerujeme stále na juh na Strelkový mys. Tu končí kontinent, tu končí Afrika! Ďalej na juh to už nejde, pod nami je iba Antarktída. Odtiaľto nás cesta vedie do Elim. Čo to je? Sme stále v Afrike alebo niekde na Morave? Podobnosť nie je náhodná, osadu totiž založila cirkev Moravských bratov, pôvod sa nedá zaprieť. A za necelú hodinu sa zamilujeme do Hermanus, mestečka čírej pohody a brány k panenskej prírode zátoky Walker - kráľovstva veľrýb a veľkých bielych žralokov.

deň 12 - TUČNIACI & ZEM VÍNA: Dnes začíname v zátoke Betty s kolóniou afrických tučniakov. Máte sa na čo tešiť, sú úžasní a sú ich tisíce. Blíži sa finále, Kapské Mesto na dostrel a s ním aj fenomenálne vinice v oblasti Stellenbosch či Franschhoek. Ochutnajte niektoré zo skvelých juhoafrických vín, ktorých kvalita ťaží z révy kultivovanej ideálnym teplým podnebím a zároveň chladným, slaným vzduchom z oceánu. Poobede príchod do strhujúceho Kapského Mesta, ktoré s prehľadom atakuje predné pozície každého rebríčka najkrajších miest sveta.

deň 13 - KAPSKÉ MESTO: Prehliadka mesta s rušným trhoviskom Greenmarket, pestrofarebnou štvrťou Bo-Kaap či srdcom mesta v oblasti The Company´s Garden. Taktiež vyjdeme lanovkou na Stolovú horu, prípadne stihneme i návštevu úchvatnej botanickej záhrady Kirstenbosch Garden (vstupy fakultatívne).

deň 14 - MYS DOBREJ NÁDEJE: Celodenný výlet k Mysu Dobrej nádeje. Cestou podnikneme výpravnú plavbu k ostrovu tuleňov v zátoke Hout Bay. A potom sa už horským pásom Chapman´s Peak vydáme k samotnému mysu, miestu dramatického stretnutia dvoch svetových oceánov, miestu, kde stretneme pštrosy i paviány v širokých kobercoch fynbosu - porastu s tisícimi druhmi rastlín.

deň 15 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Návšteva prístavnej promenády Victoria & Alfred Waterfornt s obchodmi a reštauráciami. Poobede transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

deň 16 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -