Vyhľadávanie zájazdu

Neapol, Capri, IschiaTermíny a ceny


Úvod - 8-dňový letecký zájazd

Ubytovanie - 7x v hoteli 3*

Stravovanie - 7x polpenzia

Poznámka - Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava - Letecky

1. deň - Odchod z Bratislavy do Viedne, odlet do Neapolu, transfer na ubytovanie, večera.

2. deň - Po raňajkách navštívime kolosálny Pallazo Reale s lesoparkom s fontánami a vodotryskami v Caserte, ktorý je označovaný ako talianske Versailles. Palác bol postavený pre márnotratného kráľa Karola III. Burbonského. So svojimi rozmermi 247 x 184 metrov, 4 veľkými nádvoriami, 34 schodišťami a vyše 1200 miestnosťami je najväčším palácom v Európe. Súčasťou komplexu je aj divadlo a množstvo krásnych sál. Veľmi slávne je gigantické centrálne schodisko, zdobené sochami a mramorom, kde sa natáčali niektoré scény z filmu Hviezdne vojny. Park obklopujúci palác má rozlohu 120 hektárov. Enormné množstvo vody, ktoré je potrebné pre zásobovanie všetkých fontán a vodných diel v ňom, je privádzané Vanvitelliho akvaduktom. Kráľovský palác s parkom a akvaduktom sú zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.  Z Caserty sa presunieme do Neapola na prehliadku centra. Spoznáme Nový hrad, Kráľovský zámok, Plebistické námestie, divadlo S. Carlos, galériu Umberta I., Radnicu a Radničné námestie Návrat na ubytovanie, večera.

3. deň - Raňajky. Dnes na nás čaká malebný večne zelený ostrov – Ischia, ktorý je preslávený najmä vďaka viac ako stovke liečivých studených i teplých prameňov. Pozrieme si najkrajšie miesta ostrova, medzi ktorými nesmie chýbať Aragonský hrad, most Ponte di Ischia, či botanická záhrada Ravino. Návrat na ubytovanie, večera.

4. deň - Po raňajkách sa vyberieme k sopke Vezuv, jedinej činnej sopke, nachádzajúcej sa priamo na európskom kontinente, ktorá je súčasne označovaná aj za jednu z najnebezpečnejších na svete.  Kto sa jej nezľakne, bude mať možnosť vystúpiť až na okraj krátera. Pokračovanie do antických Pompejí (UNESCO), ktoré boli kedysi starorímskym provinčným mestom na križovatke obchodných ciest a do dnešných dní prežili vďaka výbuchu sopky Vezuv. Celé mesto zasypal horúci popol, čo zaručilo zachovanie jeho pôvodného vzhľadu. Budeme obdivovať pompéznosť starovekého mesta a ohromí nás fascinujúca umelecká výzdoba najbohatších domov - nástenné maľby, bronzové a mramorové sochy a mozaiky. Prejdeme sa po Via dell´Abboundanza - niekdajšej najrušnejšej a najdlhšej ulici v meste, uvidíme pozostatky amfiteátra s kapacitou 20-tisíc divákov, či antický nevestinec. Návrat na ubytovanie, večera.

5. deň - Dnešný deň strávime na jednom z najkrajších ostrovov Tyrhénskeho mora – Capri, ktorý je prirovnávaný k rajskej záhrade, kde slnko svieti 365 dní v roku. Okrem nádherných Augustových záhrad s výhľadom na Faraglioni (3 skaly pri južnom pobreží) a Vily Jovis (bývalá rezidencia cisára Tibéria), nás určite nadchne výlet loďou do morskej jaskyne Grotta Azzura (fakultatívne). Odraz slnečného svetla o steny jaskyne vytvára magickú modrú farbu. Návrat do hotela, večera.

6. deň - Po raňajkách sa vyberieme do Amalfi nádhernou panoramatickou cestou cez Positano, s neopakovateľnými výhľadmi na Salernský záliv – UNESCO.  V Amalfi absolvujeme krátku prehliadku, pri ktorej nevynecháme krásnu katedrálu, kostol Chiostro di Paradiso a ďalšie zaujímavosti. Následne sa presunieme do Vietri sul Mare, mesta po stáročia presláveného svojou keramikou, ktorá zdobí aj kupolu kostola sv. Jána z 18. storočia. Návrat na ubytovanie, večera.

7. deň - Raňajky, transfer k moru, pobyt na pláži. Návrat do hotela, večera.

8. deň - Raňajky, transfer na letisko v Neapole, odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.

Perex - Spoznajte krásy južného Talianska od Neapola, ktoré cez svoje búrlivé dejiny vyniká neusporiadanosťou, bizarnosťou, ale i tak je očarujúce. Čaká vás talianske Versailles v podobe najväčšieho kráľovského paláca Palazzo Reale v Európe, večne zelený ostrov Ischia s termálnymi prameňmi a záhradami, Vezuv a možno aj okraj krátera, antické Pompeje vo svojom páde a sláve, rajský ostrov Capri so slávnou jaskyňou Grotta Azzurra a rozprávkové Amalfi.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu na trase Viedeň – Neapol – Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, autokarovú dopravu počas pobytu, 7x ubytovanie s polpenziou v hoteli 3*, miestneho sprievodcu v Pompejách, prepravu trajektom na ostrov Capri, prepravu trajektom na ostrov Ischia, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1 izbu. Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -