Vyhľadávanie zájazdu

Nepoznaná NikaraguaTermíny a ceny


deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) – MANAGUA: Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do Managua. Po prílete transfer do hotela v centre hlavného mesta Nikaraguy, ubytovanie, nocľah.

deň 2 - MANAGUA – LEÓN: Dopoludnia prehliadka Managua, počas ktorej uvidíte starú i modernú časť mesta. Následne odchod do koloniálneho mestečka León cez ovocné a zeleninové plantáže u Sebaca. Cestou sa zastavíte na lávových poliach San Jacinto, kde uvidíte asi 20 malých kráterov s rôznofarebným vriacim bahnom, zvaných Los Hervideros de San Jacinto. Príchod do úžasného koloniálneho klenotu mestečka León, ubytovanie v hoteli, nocľah.

deň 3 - FLOR DE CAŇA DISTILLERY: Dnešný deň začnete veselo, návštevou destilérky presláveného trstinového rumu Flor de Cana. Miestny sprievodca vás prevedie prevádzkarňou a zoznámi s históriou a postupom pri výrobe tohto destilátu. Prehliadka končí v múzeu rumu a je samozrejme spojená s ochutnávkou. Názov tejto spoločnosti (Flor de Cana), ktorá bola založená v roku 1890 a vyrába prémiové nikaragujské rumy, v preklade znamená kvet cukrovej trstiny. Rumy Flor de Cana zrejú v malých amerických dubových sudoch s obsahom 180 litrov, v ktorých zrel predtým bourbon a whisky. Rumy sú destilované päťkrát pri použití destilačnej kolóny. Návrat do León, voľné popoludnie, ktoré môžete využiť k potulkám po meste alebo na posedenie v reštaurácii či kaviarni nad miestnym gastronomickým umením.

deň 4 - GRANADA: Odchod do cca 2,5 hodiny vzdialeného mesta Granada. Granada založená v roku 1524 dobyvateľom Hernández de Córdoba, leží na úpätí vulkánu Mombacho. Prezriete si historickú časť mesta, ktorého centru dominuje veľká žltá katedrála. Prehliadku ukončíte v múzeu čokolády, kde sa zároveň zúčastníte workshopu a na záver si odnesiete malý kus svojej vlastnoručne vyrobené čokolády. Prejazd do hotela, ubytovanie a nocľah v Granada.

deň 5 - GRANADA – MASAYA VOLCANO: Dopoludnia voľný čas k nákupom suvenírov či relaxáciu. Popoludní odjazd k návšteve trhu Masaya Market, kde budete mať možnosť obdivovať remeselnú zručnosť miestnych umelcov a trhovcov. Pokračovanie k vulkánu Masaya, kde najprv vzhliadnete kráter Santiago, potom sa zoznámite s vulkanickými jaskyňami a ich obyvateľmi - tropickými netopiermi. Návrat do hotela, nocľah.

deň 6 - ZOPANGO ISLAND: Raňajky, odchod k jazeru Nikaragua a plavba k súkromnému ostrovu Zopango. Relaxácia na tropickom ostrove uprostred "sladkého mora", ako jazero Nikaragua prezývali Španieli. Čas tu môžete tráviť v hamakách zavesených medzi stromami, rybárčením či šnorchlovaním. Na obed vám miestni pripravia tradičné grilované ryby, ktoré sú ozajstnou delikatesou. Návrat do Granada, nocľah.

deň 7 - MOMBACHO VOLCANO: Výlet do prírodnej rezervácie Mombacho, kde sa nachádza rovnomenná vyhasnutá sopka pri jazere Nikaragua. Prechádzka mračným pralesom okolo kráteru, dozviete sa zaujímavé informácie o endemickej vegetácii v tejto oblasti. Prechádzka pokračuje dažďovým tropickým pralesom a kávovými plantážami. Fakultatívne možnosť výletu terénnym autom na vrchol sopky či jazda na zavesených lanách - canopy tour. Návrat do Granada, nocľah.

deň 8 - GRANADA – MANAGUA – PRAHA (VIEDEŇ): Raňajky, odchod na letisko v Managua, odlet do Prahy (Viedne).

deň 9 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -