Vyhľadávanie zájazdu

Okruh po Kapverdských ostrovochTermíny a ceny

Okruh po Kapverdských ostrovoch

deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) – KAPVERDY: Odlet v ranných hodinách z letiska v Prahe (vo Viedni), prílet na Kapverdské ostrovy - na ostrov Sal, transfer do hotela, ubytovanie, odpočinok, prehliadka v oblasti Santa Maria, voľný čas.

deň 2 - OSTROV SAL: Raňajky, zamierime na východ ostrova k miestu s názvom Pedra de Lume Salt Pans. Voda je tu 26x slanšia ako v mori. Okolo soľných baní zídeme do hlavného mesta Espargos. Po prechádzke mestom a návšteve vyhláseného miesta Café Bom Día budeme pokračovať úrodnou oblasťou Terra Boa do Buracona, unikátne miesto je známe svojimi prírodnými bazénmi, kde sa môžete vykúpať a obdivovať Olho Magico - magické oko. Po obede v tradičnej krčmičke ešte zavítame k impozantným piesočným dunám. Návrat do hotela, voľný čas, nocľah.

deň 3 - OSTROV SANTIAGO: Raňajky, doobeda voľný čas. Na obed odlet na ostrov Santiago. Jedná sa o najhustejšie osídlený ostrov Kapverd. Sídli tu administratíva pre všetky ostrovy, sídlo vlády, väčšina ambasád. Našu prehliadku ostrova začneme cestou do pôvodného hlavného mesta Cidade Velha. Navštívime Forte Really de Sao Felipe, neslávne známe miesto, kde sa obchodovalo s otrokmi medzi Amerikou a Afrikou, ďalej tiež Pelourinho, Sé Catedral, The Churých of Noska Senhora do Rosário. Pokračujeme do mesta Praia, kde si urobíme krátku prehliadku mesta, pokiaľ čas dovolí. Nocľah.

deň 4 - OSTROV SANTIAGO - OSTROV FOGO: Raňajky, odjazd do dedinky Rui Vaz a ďalej k významnému kapverdskému vodnému dielu Barragem do Poilao. Cesta pokračuje do mesta Santa Cruz, ktoré je rodiskom dvoch významných miestnych hudobníkov - Organda Pantera a Catchása. Návrat do Praie, pokračovanie v prehliadke mesta. Popoludní odlet na ostrov Fogo, ktorý je jedným z najzaujímavejších ostrovov Kapverd. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.

deň 5 - OSTROV FOGO: Na ostrove Fogo je veľmi rôznorodá a rozmanitá krajina, ostrovu dominuje démonický vulkán. Navštívime mesto Sao Felipe, ktoré je známe budovami sobrados, čo sú tradičné koloniálne domy. Po návšteve mesta sa vydáme ku kráteru vulkánu Cha des Caldeiras. Nezabudnuteľný zážitok, scenéria vulkánu kontrastujúca s vinicami, záhradami a piesočnými plážami. Obyvatelia ostrova stavali svoje domy z čierneho vulkanického kameňa a sú pre ostrov typické. Uvidíte jednu z dedín, ktoré boli celkom zničené pri erupciách vulkánu v rokoch 2014/2015. Po obede ochutnáme kapverdskú kávu a tiež víno miestnej produkcie známe ako Manecon.

deň 6 - OSTROV SAO VICENTE: Raňajky, ráno odlet na ostrov Sao Vicente, ktorému sa tiež hovorí ostrov básnikov a hudobníkov. Prehliadku ostrova začneme v meste Mindelo. Jedná sa o kozmopolitné, tolerantné mesto s dobre zachovalou koloniálnou architektúrou. Priateľskí obyvatelia, hudba, bary a krčmičky (najznámejšie sú Café Royal a Café Lisboa) sú pre ostrov typické. Navštívime repliku Torre de Belém, ktorá sa reštauruje a nachádza sa v prístave Porto Grande. Vo vnútrozemí ostrova navštívime miesta Calhau, Praia Grande a Baia das Gatas, kde sa každoročne konajú festivaly africkej hudby zo západnej časti.

deň 7 - OSTROV SANTO ANTAO - SAL: Raňajky, odchod do prístavu a cesta trajektom na ostrov Santo Antao, ktorý je najzápadnejší a druhý najväčší z Kapverdských ostrovov. Sao Vicente je oddelený kanálom Canal de Sao Vicente. Celodenná prehliadka ostrova, ktorý je tvorený výhradne z vulkanického materiálu. Najvyššou horou je Topo de Coroa, dosahujúci výšku 1979 m. Ostrov je rozdelený od severu k juhu pohorím, ktoré bolo dlho považované za nepreniknuteľné, ale teraz už pohorie križuje cesta. Budeme pozorovať sopky, nádhernú prírodu, navštívime hlavné mesto Ponta do Sol na severnom pobreží. Popoludní návrat trajektom na ostrov Sao Vicente a odlet na ostrov Sal.

deň 9 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha - Kapverdy - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 7x ubytovanie s raňajkami, miestne prelety, sprievodcu ESO travel, všetky transfery klimatizovaným autobusom, výlety a vstupy podľa programu,

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

vízum cca 55,- EUR (na letisku po prílete), letiskové taxy 149,- EUR, bakšišné a prepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov (povinný poplatok na mieste), ostatné fakultatívne výlety (potápanie, štvorkolky atď.), cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň,

Poznámka: zájazd je expedičného charakteru, môže dôjsť k zmene trasy alebo programu napríklad vďaka klimatickým podmienkám a nemožnosti odletov miestnych linek.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -