Vyhľadávanie zájazdu

Okruh Saudskou ArábiouTermíny a ceny

Okruh Saudskou Arábiou

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) : odbavenie na letisku 3 hodiny pred odletom a let do Jeddah.

deň 2 - PRÍLET DO JEDDAH: Prílet do mesta Jeddah, transfer a check-in v hoteli. Poobede prehliadka mesta. Navštívite niektoré zo starých osmanských domov, ktoré sú väčšinou postavené z koralov a vystužené drevenými trámami, ktoré križujú vnútorné steny. Najkrásnejší a najznámejší je Baashenand charbatly a Nasif House, postavený v roku 1850 známou rodinou Nasifov, jednou z najvplyvnejších obchodných rodín v histórii Jeddahu. V 19. a na začiatku 20. storočia bol dom jednou z najdôležitejších budov v Jeddahu. Práve tu strávil kráľ Abdul Aziz svoju prvú noc v Jeddah ako hosť Mohammeda Nasifa potom, čo viedol svoju víťaznú armádu do hlavného mesta západnej provincie. Ďalej pokračujete do Corniche v Jeddahu (hlavná pobrežná promenáda), hlavná atrakcia, ktorá pôsobí ako múzeum pod šírim nebom s radou moderných sôch a ako spoločenské miesto zhromaždení pre miestnych obyvateľov. Potom navštívite Altaybat Int´l City for Science and Knowledge, známe tiež ako Abdul Rauf Khalil Art Museum, veľmi krásne múzeum, v ktorom je umiestnená nekonečná zbierka umeleckých, etnografických a archeologických artefaktov. Návrat do hotela, nocľah.

deň 3 - JEDDAH - AL ULA: Po raňajkách transfer na letisko, prelet do Al Ula, transfer do Vášho hotela, check-in. Al Ula je známe svojím dobrým príkladom starovekej arabskej architektúry. Dnes poobede navštívite staré hlinené domy, Leviu hrobku (Lion Tombs) a uvidíte nádherný kultový Elephant Rock. Celý tento región bol svedkom histórie z doby Lawrence z Arábie. Návrat do hotela, nocľah.

deň 4 - AL ULA - MADAIN SALEH: Raňajky, výlet do archeologického náleziska Madain Saleh, známeho ako "Al Hijr", v staroveku známe zastávkou na veľmi prosperujúcej obchodnej ceste. Mestá prekvitali na rozľahlej oblasti, ktorá je teraz úplne izolovaná a zahŕňa 2 000 metrov štvorcových relikvií a hrobiek. Navštívte Nabatean Well, Qasr Al Bint, Diwan Tomb a Al Farid Palace. Pokračujete do Wadi Al Ula, ktorá je bránou do Madain Saleh a ktorá je známa svojimi levími hrobkami (Lion Tombs) Lihyanitu - predchodcovia Natateans (100 až 500 p. n. l.). Návrat do hotela, nocľah.

deň 5 - AL ULA – TAYMA - HAIL - JUBBAH: Ráno cesta do Hail cez Tayma, kde uvidíte Haddaj Water Well, Al Hamra Palace a Radham Fort. Potom navštívite Jubbah, kde uvidíte nádherné skalné rezby a petroglyfy zobrazujúce ťavy, levy a ďalšiu divokú zver, ktoré sa vyskytovali v tomto regióne tisícročia, potom späť do Hail, ubytovanie, nocľah.

deň 6 - HAIL – AL-KASIM: V doobedňajších hodinách si prezrieme pevnosti Orif a Qishla Forts "zvonka", potom prejazd a návšteva Oyoon Al Jawa Mosawgef Souq a veže Shenana, návrat do hotela, nocľah.

deň 7 - AL USHAIQER - SHARGA - RIJAD: Raňajky, odchod do Rijadu. Cestou sa zastavíte v Ushaiquer, v malej dedinke ležiacej asi 200 km severozápadne od Rijádu. Táto dedinka je jedným z najstarších miest v saudskej oblasti Najd a bola hlavným miestom zastavení pútnikov prichádzajúcich z Kuvajtu, Iraku a Iránu. Historická dedina Ushaiqer bola obnovená, aby si zachovala svoje dedičstvo a nájdete tam múzeum, kde si môžete pozrieť rôzne pamiatky a pozostatky z dediny. Pokračujete do Shagra, kde navštívite staré múry, ktoré boli použité na ochranu mesta pred útoky. Múry boli postavené začiatkom 18.storočia a používali sa až do polovice 20. storočia. Pokračujete do Rijádu, ubytovanie, nocľah.

deň 8 - RIJÁD: Raňajky, celodenná prehliadka hlavné mesta Rijád, návšteva Diryyah, jedného z najdôležitejších miest, kde začala história dynastie Al Saud. Prejdete sa starým mestom a uvidíte jeho ruiny vrátane paláca, domu a trhoviska. Pokračujete do pevnosti Musmak, ktorá bola postavená za vlády Abdullaha bin Rashida v roku 1895. Potom preskúmate Dira Souq. Ďalšj navštívite Národné múzeum, symbol arabského dedičstva a úcty k Islamu. Táto národná pamiatka je zložená z ôsmich galérií, ktoré rozprávajú celý príbeh arabskej histórie - od vzniku vesmíru po našu modernú éru. Pokračujte návštevou paláca Murabba, jedného z najvýznamnejších palácov postaveného kráľom Abdulazizem v roku 1937. Bol postavený pre ubytovanie jeho rodiny a pozostával z niekoľkých menších palácov, služobných budov a kráľovského Diwanu. Palác bol tiež postavený v miestnom tradičnom Najidskom štýle iba za použitia miestnych stavebných materiálov. Tranfer na letisko.

deň 9 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Odlet a prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -