Vyhľadávanie zájazdu

Okruh Saudskou ArábiouTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) : Odlet do Jeddah, odbavenie 3 hodiny pred odletom.

deň 2 - PRÍLET DO JEDDAH: Prílet do mesta Jeddah, transfer a check-in v hoteli. Obed a popoludňajšia prehliadka mesta. V meste navštívite zaujímavé Mestské múzeum. Ďalej navštívite trh Alawi, špecializovaný na parfumy. Prejdete sa v kľukatých uličkách starého mesta. Nocľah.

deň 3 - JEDDAH – ABHA – KHAMIS MUSHAYAT: Ráno odlet do mesta Abha. Check-in v hoteli. Celodenný výlet do pohoria Souda, návšteva typickej dediny Habala, prejazd do mesta Khamis Mushayat a do modelovej dediny - folklórneho múzea Bin Haman Asir. Návrat späť do Abha.

deň 4 - ABHA – MEDINAH – AL ULA: Ráno odlet do mesta Medinah. Popoludňajší transfer do Al Ula, mesta zo začiatku 11. storočia, ktoré je vstupnou bránou k nabatejským ruinám, ktoré postavila rovnaká civilizácia ako jordánske mesto Petra. Nocľah.

deň 5 - AL ULA – MADAIN SALEH: Raňajky. Prehliadka starého mesta Al Ula, jazda na na "Stolovú horu". Nasleduje návšteva pokladu ukrytého v rozpálenom piesku púšte, mesta Madain Saleh na severe kráľovstva. Postavili ho Nabatejci - dávni obchodníci s korením, ktorí vybudovali tiež skalné mesto Petra. Návrat do mestečka Al Ula. Nocľah.

deň 6 - AL ULA – HAIL – JUBBAH: Raňajky. Transfer do mesta Hail, ktoré leží v horách na severnom okraji púšte. Po stáročia slúžil Hail pútnikom ako vstupná brána do púšte. Ďalšou zastávkou bude mesto Jubbah, kde sa nachádza súkromné múzeum Al Naíf Palace. Návrat a nocľah v meste Hail.

deň 7 - AL JOUF: Raňajky. Transfer do mesta Al Jouf. Popoludňajšia prehliadka Sakaka, nad ktorým sa týči stredoveký hrad. Prezrieme si veľkú starú studňu. Neďaleko Sakaka sa nachádza miestne Stonehenge menom Rajajil, ktorý tvorí niekoľko do kruhu zostavených skupín menhirov. Pochádzajú pravdepodobne zo samudajských dôb. Nocľah.

deň 8 - DUMAH AL JANDAL – AL JOUF – RIJÁD: Raňajky. Prehliadka mesta Dumah Al Jandal - Al-Marida, kde sa nachádzajú čiastočne rekonštruované vykopávky tzv. Omarove mešity. Minaret mešity je považovaný za najstarší v regióne. Transfer do mesta Al Jouf a následný odlet do hlavného mesta Rijádu, ktoré sa rýchlo rozrastá čo do počtu obyvateľov i moderných budov. Ubytovanie. Nocľah.

deň 9 - RIJÁD: Raňajky. Celodenná prehliadka hlavného mesta Rijád, uvidíte starobylú štvrť Darijah. Prezrieme si hlinenú pevnosť Masmak pochádzajúcu z 19 storočia, ktorá vo vnútri skrýva obrovské nádvorie i krásne maľované interiéry a predstavuje najväčšiu atrakciu mesta. Ďalšia zastávka bude v skvelom Dira Souk, kde sa nachádza Kráľovský palác, trhovisko Al-Mu'eiqilia a Veľká mešita. Navštívime Národné múzeum histórie a archeológie. Nocľah.

deň 10 - RIJÁD – ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Raňajky. Navštívime srdce a dušu mesta, štvrť Olaya. Táto štvrť, známa pre svoju vybranú architektúru, slúži ako model pre mnohé islamské metropoly po celom svete a poskytuje možnosti nákupov, zábavy i stravovanie. Vo štvrti Qasr Al-Hukm stojí Palác spravodlivosti. Medzi ďalšie dominanty mesta sa radí 170 m vysoká Rijádske televízna veža, ktorá má aj rozhľadňu. Transfer na letisko a následný odlet z Rijádu.

deň 11 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -