Vyhľadávanie zájazdu

Okruh Vietnamom a Kambodžou Termíny a ceny

Okruh Vietnamom a Kambodžou

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) : Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Ho Chi Minh City s prestupom.

deň 2 - HO CHI MINH CITY: Prílet do Ho Chi Minh City, transfer do hotela, individuálne voľno, nocľah v Ho Chi Minh City.

deň 3 - PODZEMNÉ TUNELY CU CHI Z VIETNMASKEJ VOJNY: Po raňajkách odchod do známych podzemných tunelov Cu Chi. Sieť tunelov Cu Chi sa do dejín zapísala v roku 1960, keď pomáhala Vietkongu kontrolovať veľké vidiecke oblasti iba 60 km od Ho Chi Minh City. Návrat do Ho Chi Minh City, obed v miestnej reštaurácii v cene, prehliadka paláca Zjednotenia, historickej budovy pošty, katedrály Notre Dame a chráme Jadeitového cisára. Návrat do hotela, nocľah.

deň 4 - DELTA MEKONGU: Raňajky, odchod do My Tho, vstupnej brány do delty Mekongu so zastávkou pri pagode Vinh Trang. Po príchode do delty pokračujeme lodičkami po širokých i úzkych ramenách rieky Mekong s typickým životom miestnych obyvateľov. Návšteva plávajúceho trhu, ukážka niekoľkých remeselných dielní a zoznámenie sa s tropickým ovocím. Obed v typickej miestnej reštaurácii, transfer do Can Tho, nocľah.

deň 5 - PLÁVAJÚCE TRHY, PRESUN DO CHAU DOC: Skorý ranný budíček, odchod na nalodenie sa na výletnú loď s raňajkami, z ktorej budete pozorovať jeden z najpopulárnejších a najväčších plávajúcich trhov v delte Mekongu Cai Raing. Následne presun do mestečka Chau Doc už blízko kambodžskej hranice, po ceste obed na krokodílej farme. Prehliadka pútnickej hory Nui Sam, ktorá je domovom desiatok chrámov a pagod. Nocľah v Chau Doc.

deň 6 - LOĎOU CEZ KAMBODŽSKÚ HRANICU: Skorý ranný odchod loďou po rieke Hau proti prúdu Mekongu až do Phnompenhu. V priebehu tejto 4-hodinovej plavby prekročíte hranice Kambodže. Obed v miestnej reštaurácii. Prehliadka Kráľovského paláca, Striebornej pagody a pagody Wat Phnom. Zastávka na Centrálnom trhovisku s možnosťou zakúpenia suvenírov. Nocľah v Phnompenh.

deň 7 - SMAŽENÍ PAVÚCI, PRÍCHOD DO SIEM REAP: Po raňajkách odchod do Siem Reap. Po ceste prehliadka predangkorskécho chrámového komplexu Sambor Prei Kuk a zastávka v mestečku Skoun s možnosťou ochutnávky smažených pavúkov. Na záver dňa plavba loďou po jazere Tonlé Sap a večera v miestnej reštaurácii. Nocľah v Siem Reap.

deň 8 - ANGKOR - STRATENÉ CHRÁMY V DŽUNGLI: Raňajky, celodenná prehliadka jedinečného chrámového komplexu Angkor, zaradeného do zoznamu UNESCO. Vstup do areálu Južnou bránou, prehliadka chrámu Bayon, Terasy slonov, Terasi Leper King. Ďalej jedinečný chrám Ta Prohm, ktorý ponechali jeho objavitelia džungli. Obed v miestnej reštaurácii. Prehliadka najväčšieho a najzachovalejšieho chrámu Angkor Wat. Nocľah Siem Reap.

deň 9 - NEPOZNANÝ ANGKOR, ODLET DO PHNOMPENH: Raňajky, odchod do Bateay Srei, menej turisticky navštevovanej časti komplexu Angkor. Tunajší chrám udivuje svojou zachovalosťou a remeselnou dokonalosťou. Transfer na letisko finálnemu odletu s prestupmi.

deň 10 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -