Vyhľadávanie zájazdu

Patagónia, Argentína, BrazíliaTermíny a ceny

Patagónia, Argentína, Brazília

Nedotknutá príroda Patagónie, majestátny argentínsky ľadovec Perito Moreno, národný park Chile Torres del Paine s nenapodobiteľným masívom. Čaro Buenos Aires znejúce tangom, exotické vodopády Iguazu a Rio de Janeiro žijúce sambou. Jedna z najkrajších ciest v Južnej Amerike vhodná aj pre začiatočníkov.

deň 1 - 1 -

Odlet z Európy do Južnej Ameriky.

deň 2 - 2 -

Presun z medzinárodného na vnútroštátne letisko a prelet krížom cez Argentínu. Prvé výhľady na prekrásne patagónske stepi a na približujúce sa Andy. Prílet do mestečka EL CALAFATE v najjužnejšej provincii Argentíny v Santa Cruz, ležiaceho na pobreží jazera Lago Argentino. Určite ochutnajte zmrzlinu s príchuťou sladkých plodov calafate, ktoré dali mestu meno.

deň 3 - 3 -

Výlet na najkrajší a najznámejší z ľadovcov národného parku Los Glaciares PERITO MORENO. Výlet loďou po jazere na dosah ľadovca. Presun na vyhliadkovú plošinu na polostrove, z ktorého máte ľadovec ako na dlani. Naskytne sa Vám dych vyrážajúci pohľad na 60 metrov vysokú ľadovcovú stenu vstupujúcu do jazera. Ľadovec je známy svojím praskaním, každý okamih sa z neho časť odlomí a s rachotom sa zrúti do jazera. Keď prerastie ľadovec na polostrov a prehatí vodné cesty, celá hrádza sa raz za niekoľko rokov strhne. Zažijete toto divadlo práve Vy?

deň 4 - 4 -

Celodenný výlet do Chile, návšteva najznámejšieho národného parku Patagónie TORRES DEL PAINE. Presun autami cez argentínsko-chilskú hranicu do srdca národného parku. Prehliadka spojená s nenáročnou turistikou, fascinujúce pohľady – jazero Lago Sarmiento, Laguna Azul, kaskády na rieke Río Paine, jazero Lago Pehoe, vodopád Salto Grande. Zaručene stretnete lamy guanaco. Návrat do El Calafate v neskorých hodinách.

deň 5 - 5 -

Posledné vychutnávanie si Patagónie alebo fakultatívny výlet do hôr na autách 4x4. Slávne balkóny Calafate, obed v štýle patagónskych gaučov. Rozlúčka s Patagóniou, celá oblasť vám leží pri nohách. Prelet z Calafate do Buenos Aires.

deň 6 - 6 -

BUENOS AIRES, hlavné mesto Argentíny a najväčšie mesto krajiny (3,5 milióna obyvateľov). Mesto elegancie, širokých bulvárov a zašlej slávy nás pozýva dôkladne ho spoznať. Sme tu niekoľkokrát do roka a preto sú naše informácie aktuálne! Sme ubytovaní v modernom hoteli v centre mesta.

Všetko máme naokolo v príjemnej pešej vzdialenosti. Rozmieňame si miestnu menu, argentínske pesos a vyrazíme na prvú krátku prehliadku okolia. Najširšia ulica našej planéty, Avenida 9. júla, sa nachádza od nás iba niekoľko desiatok metrov. Zrátali sme všetky cestné pruhy, cez ktoré sme prešli, koľko ich je spolu? Povinná fotka s obeliskom, ktorý sa stal symbolom mesta a ktorého predlohou bol Washington monument v hlavnom meste USA.

Neďaleko od nás sa nachádza aj najznámejšia operná scéna Južnej Ameriky, kde vystupujú najväčšie svetové operné hviezdy a ktorú National Geographic zaradil medzi TOP10 najlepších operných scén na svete. Vraciame sa do hotela, čas na obed a poobede autobusová prehliadka rozľahlého mesta súkromným klimatizovaným autobusom. Nachystať si fotoaparáty a mobily, začíname! Uvidíme všetky skvosty, ktoré nám Buenos Aires, mesto priaznivých vetrov, ako ho pomenovali námorníci, ponúka. Farebná proletárska štvrť La Boca so známym štadiónom Bombonera, kde hrával Diego Maradona. Štvrť, kde vzniklo tango argentino, muži v dokonalých oblekoch a krásne elegantné ženy. Ženy, strážte si partnerov! Inak im do náručia vpadnú tanečnice tanga. Ako občerstvenie si dáme empanadas, asi najznámejší rýchly pokrm Južnej Ameriky (kapsy plnené mäsom, šunkou, syrom a pod.), kávičku alebo deci vína a pokračujeme.

Čaká nás najznámejší cintorín, na ktorom odpočíva aj Evita Perón - Recoleta. Niečo podobné ste ešte nevideli. Uličky, v ktorých sa stratíte - doslova mesto v meste, kde sa majetní pretekali, kto si dá postaviť krajšiu hrobku z tých najlepších európskych materiálov. Nemôžeme obísť ani námestie Plaza Mayo so svetoznámym prezidentským palácom s príznačným názvom Casa Rosada, v preklade Ružový dom. Ukážeme si balkón, z ktorého mávala Evita. Zastavíme sa aj v metropolitnej katedrále, kde ešte do roku 2013 celebroval sväté omše vtedajší kardinál Bergoglio, dnes známy ako pápež František. Večer si možno dáte svoj prvý argentínsky steak. Dajte si večeru v TOP reštaurácii, kde nás už poznajú a kde chodia na večeru známi politici a športovci. Nemôže chýbať špičkové červené víno, kde vám radi poradia podľa Vašich preferencií.

deň 7 - 7 -

Pôjdete si ráno zabehať do zelených pľúc mesta? Určite Vás milo prekvapí množstvo parkov v meste, Buenos Aires ich má najviac na svete (vyše 250). Vyskúšate si jazdu najstarším metrom na južnej pologuli aj v španielsky hovoriacom svete? Madrid zaostal o šesť rokov, ďalší dôkaz toho, aká bola Argentína kedysi bohatá. Alebo sa vyberiete do rezidentnej štvrte Palermo, ktorú si postavili v 19. storočí talianski prisťahovalci? Bohatá štvrť, kde má každý dom vlastného vrátnika a kde si domáci nechávajú svojich miláčikov venčiť chudobe. Zmrzlinárne, pizzerie, kaviarne. Cítite sa ako v Taliansku? Park za parkom. Rybník v parku Rosedal alebo navštívite Japonskú záhradu, najväčšiu na svete mimo územia Japonska?

Vo voľnom čase sa môžete prejsť cez široké bulváre, všade naokolo krásne stavby a naozaj sa cítime ako v Európe. Máte chuť na nákupy? Pešia nákupná zóna Calle Florida je len niekoľko metrov od hotela, kde nájdete svetoznáme značky, ale aj najznámejší (a najluxusnejší) obchodný dom Galerías Pacífico v nádhernej budove štýlu Beaux Art, ktorú navrhli architekti Emilio Agrelo a Roland Le Vacher podľa vzoru parížskeho obchodného domu Le Bon Marché. Nie nadarmo sa mestu hovorí aj Paríž Južnej Ameriky. Večer Vám ponúkame možnosť navštíviť Tango show, kde zažijete skutočné emócie profesionálnych tanečníkov sprevádzaných živou hudbou. Strhujúce pohyby a vášeň nám nedovolia odtrhnúť sa od tohto predstavenia a my nevieme, čo skôr... Či skôr fotiť alebo robiť videá. K tomu na večeru výborný steak (možnosť výberu aj iného jedla), výborné víno. Dokonalé zakončenie intenzívneho dňa v podaní CK. 

Dnes sa však môžete fakultatívne vybrať aj do susednej krajiny. Uruguaj je naozaj na skok. Colonia del Sacramento bolo jediné mesto, ktoré Portugalci našli na brehoch rieky Rio de la Plata. Má nádherné staré uličky, malebné domčeky, vykamienkované chodníčky...staré domy s magickým mixom architektonických štýlov. Kto rád fotí a rád sa prejde historickým mestečkom, tak Colonia del Sacramento ho určite neomrzí. Je to úchvatný mix španielskej a portugalskej architektúry na konci 17. storočia. Navyše návšteva Uruguaja je z Buenos Aires veľmi jednoduchá a dostupná. 

Navštívte ho počas celodenného výletu z Buenos Aires do Uruguaja komfortnou jazdou rýchloloďou. Začíname skoro ráno a prichádzame podvečer. Colonia del Sacramento bola zaradená do zoznamu UNESCO ešte v roku 1995 ako prvá z celej krajiny. Nádherné cenné mesto, ktoré sa oplatí vidieť. Nezabudnite na dobrý obed v sofistikovanej A la carte reštaurácii, alebo dáte prednosť tradičným pochúťkam v jednoduchých domčekoch, kde varia tie najlepšie kuchárky zo srdca pre Vás? Colonia sklame len veľmi ťažko a dokážete tu prežiť jeden nádherný deň. CK odporúča! Slovenský CK sprievodca sa zúčastní tohto fakulatívneho výletu iba ak ide väčšia polovica klientov, v opačnom prípade deň strávia v spoločnosti anglicky hovoriaceho lokálneho sprievodcu. 

deň 8 - 8 -

Ráno sa budíme a čaká nás ďalší intenzívny deň. Odchádzame na výlet do snobských štvrtí Buenos Aires a do delty obrovskej rieky Paraná. Prví usadlíci, prisťahovalci z Talianska a Španielska, si tu vytvorili svoje obydlia. Neskôr deltu a desiatky riek, ktoré ju tvoria, objavili majetní porteños, ako sa hovorí obyvateľom Buenos Aires. Stovky domov, veľa z nich na drevených koloch, ukryté v lužných lesoch delty, ponúkali víkendové oddychové súkromie, ďaleko od luxusných večierkov a reflektorov bohémskeho Buenos Aires. Vydávame sa na sever, do mestečka Tigre. Uvidíme chudobné štvrte mesta, postavené v okolí diaľnice, ale aj štadión klubu River Plate, večného rivala Boca Juniors, klubu z La Boca.

Prichádzame priamo do prístavu, kde už na nás čaká loď a môžeme nastupovať na palubu. Vložte si novú pamäťovú kartu alebo si premažte staré zábery, pretože budete veľa fotiť. Ako žijú ľudia v delte? Majú tu aj svoju školu, kaplnku, potraviny idú kúpiť do prístavu alebo kúpia z obchodnej lode. Vedeli ste, že prvé kasíno v Argentíne bolo otvorené práve tu? Kávička alebo pivko na palube a vychutnávame si príjemnú plavbu. Kto bol Domingo Faustino Sarmiento? Plní zážitkov sa vraciame späť do autobusu a zastavujeme sa na ovocinárskom trhu Puerto de Frutos, mieste, kde sa predávalo ovocie a rôzne iné plody. Dnes miesto rôzneho tovaru, doplnky, nábytok, ale aj výborné ovocné šťavy pripravené pred Vami z čerstvého ovocia.

Čo to tí Argentínčania celý deň popíjajú? Ochutnali ste už maté? Povieme si o tom všetko, aj to, ktoré je vhodnejšie, ak ho chcete ako darček pre známych. Vraciame sa do mesta, berieme kufre a odchádzame na neďalekú autobusovú stanicu. Čaká nás nočný presun na severovýchod Argentíny, ktorý trvá cca 18 hodín. Cestujeme kvalitným pohodlným linkovým autobusom. Po ceste uvidíme argentínsky vidiek, stovky kráv a možno aj gauča s klobúkom, argentínskeho kovboja. Náročnejším odporúčame prelet - tým pádom získajú ešte navyše jednu noc v Buenos Aires! Večer tak môžu využiť na príjemnú prechádzku, aby si čo najviac užili atmosféru tohto mesta. Čo tak zakončiť tento deň argentínskym steakom s výborným červeným vínom? Odporučíme kvalitnú reštauráciu.

deň 9 - 9 -

Prichádzame do oblasti vodopádov Iguazu. Prechádzame do Brazílie, do mesta Foz do Iguaçu. Meníme si brazílske reais, miestnu menu a smerujeme do hotela. Podnebie je teplé a cítime už aj vysokú vlhkosť. Prišli sme totiž do oblasti pralesa. Prichádzame do hotela s bazénom a na privítanie si dávame malú, silnú a veľmi sladkú kávu. Bem Vindos ao Brasil! Vitajte v Brazílii. Príjemné teplo, usmiati ľudia, výborné jedlo. Brazíliu budete milovať. Obed v okolí hotela, nechceme sa zdržiavať dlho. Máme dnes v pláne návštevu brazílskej strany vodopádov Iguazú. Necelú polhodinu od hotela sa nachádza brazílsky Národný Park Iguaçú. Brazílii patrí menšia časť, ale zato ponúka komplexný pohľad na vodopády, ktoré sú považované za najväčšie na svete. Práve z tejto brazílskej strany je možnosť letu helikoptérou, informujte sa u sprievodcu (objednáva sa na mieste, záleží od aktuálneho počasia atď.). Garancia TOP fotiek a videí.

Po tomto zážitku nás čaká ďalší. Vstupujeme do NP a presúvame sa k samotným vodopádom. Vystupujeme a čaká nás príjemná prechádzka nad riekou Iguazu. Práve tu sa nám otvára pohľad na toto veľkolepé prírodné divadlo. Padá nám sánka a nevieme sa vynadívať. Každých desať metrov máme minimálne päť dôvodov, prečo znovu fotiť. A ešte z tejto strany, a ešte z tejto... Cestu nám pretínajú quati, brazílske nosále, ktoré sa rozhodli, že práve to Vaše jedlo bude pre nich ako stvorené. Vedia, že turisti nejakú maškrtu majú, hoci nie primárne pre nich. Pomaly sa blížime k vodopádu, k mase vody, ktorá je tak ohromujúca. Človek si zrazu pripadá byť taký maličký. Po chodníčku sa dostaneme takmer až pod samotný vodopád, ale pozor – voda nás kvalitne osprchuje. Uvidíme aj tukana? Sú zriedkavé, ale s trochou šťastia sa nám ukážu. Pozor hlavne na mobily (viac ako vhodné je vodotesné puzdro). Prehliadka Foz do Iguazu.

V cene fakultatívneho výletu, Prehliadka brazílskej strany vodopádov, máte transfer a dopravu aj po areáli a vstup do NP (určite odporúčame). Tí, ktorí o brazílsku stranu nemajú záujem, môžu využiť čas na regeneráciu a oddych pri bazéne, kde si môžu popri opaľovaní dať drink.

deň 10 - 10 -

Prebúdzame sa v krásnom prostredí tropického pralesa. Dnes máme prehliadku argentínskej strany vodopádov (už v cene zájazdu). Odchádzame ráno, prechádzame na nám už známu hranicu a meníme čas na hodinkách. Tak ako Brazília, aj Argentína má okolo vodopádov Národný Park. Tento rozsiahly areál ponúka viac možností, ako stráviť čas. Argentíne patrí väčšia časť vodopádov, a preto vybudovala pomedzi vodopády chodníčky, z ktorých veľmi dobre vidno väčšinu vodopádov z rôznych uhlov. Tento deň budeme v Argentíne. Znovu počujeme okolo nás španielčinu (hoci takú argentínsku) a znovu vyťahujeme argentínske pesos. Práve dnes bude posledná možnosť tieto pesos minúť (čo Vám ostane, si viete rozmeniť na brazílske reais).

Pre ulovenie TOP zážitku odporúčame absolvovať výlet loďou takmer priamo pod vodopád (potvrdenie účasti a zaplatenie je vždy až na mieste, po zistení voľných kapacít, času, atď.). Na argentínskej strane absolvujeme dva hlavné treky, vďaka ktorým uvidíme vodopády naozaj dôkladne. Roztomilé opičky Mono Capuccino (Malpa capucínska) nám určite s radosťou zapózujú. V cene máte aj výlet úzkokoľajným vláčikom priamo k najvyššiemu z množstva vodopádov – Diablovmu hrtanu. Za štvrť hodinku prejdeme po chodníčku nad vodou k samotnému vodopádu. Uvidíme vo vode pod nami aj Kajmana? Desiatky farebných motýľov, ktoré si sadnú na Vašu ruku alebo tašku a budete si ich nosiť so sebou. Pocit stáť na vyhliadke priamo nad najvyšším vodopádom (vyše 80 metrov) je naozaj na nezaplatenie. Zafúka vietor a zase sme mokrí. Nadšení a plní zážitkov sa vraciame k vláčiku a vraciame sa do centrálnej časti areálu. Odchádzame a v rámci tohto zájazdu sa s Argentínou lúčime a sme jej vďační, koľko nám toho ukázala za taký krátky čas. Máte na večer chuť na naozaj dobré hovädzie? Ochutnáme v Brazílii známe churrasco, rôzne hovädzie pečené na úzkych dlhých nožoch. Garantujeme gurmánsky zážitok.

deň 11 - 11 -

Ráno sa prebúdzame a rozmýšľame, čo nás čaká dnes. Ráno Iguazú, večer Rio de Janeiro. Úplne rozličné svety v jeden deň. Po raňajkách odchádzame do jednej z tých málo známych krajín, do Paraguaya. Nachádzame sa na mieste troch štátov, takzvaná Triple frontera. Argentínsky štát Misiones, brazílska Paraná a Paraguay, jedna z dvoch krajín v rámci Južnej Ameriky, ktorá nemá prístup k moru. Máme naplánovaný výlet do mesta Ciudad de Este, druhého najväčšieho mesta Paraguaja (tento výlet máte v cene zájazdu). Nič podobné ste ešte nevideli. Garantujeme TOP zážitok! Prechádzame hranicu, ktorú tvorí rieka Paraná, druhá najväčšia rieka kontinentu po Amazónii. Prechádzame most priateľstva a zrazu sa ocitáme v meste, ktoré bolo dlho pomenované po bývalom prezidentovi Stroessnerovi. Myslíte, že ste doteraz videli gýč? Nevideli. Nedávno vybudované mesto, ktoré ponúka rôzne obchodné domy s gýčovými fasádami, to je skutočný zážitok. V tomto meste si prídu na svoje aj fanúšikovia nakupovania, s ostatnými sa prejdeme po jednej z hlavných ulíc, pozrieme si výrobu typického nápoja tereré, ktorý sa pre zmenu (oproti argentínskemu maté) pije na studeno. Na uliciach plno ľudí, je to jedno ľudské mravenisko. Miestni Paraguajčania, Brazílčania a my, sme tu jediní turisti. Je to rušné mesto obchodu, práve na hlavnom ťahu medzi Peru, Bolíviou a Brazíliou/pobrežím Atlantického oceánu.

Očarení a nadšení sa vraciame späť, musíme totiž stihnúť náš odlet do Ria. Smerujeme na malé letisko pri meste Foz do Iguaçu a lúčime sa s vodopádmi. Letíme do mesta bohov, Rio de Janeiro. Mesto Vás dostane už pri pohľade z lietadla. Z letiska, ako býva pri zájazdoch CK štandardom, máme zabezpečený súkromný transfer do hotela v centre mesta. Ponúkame možnosť zvýšiť si hotelový štandard a vybrať si z našich prémium hotelov. Mali by ste záujem byť ubytovaní na najznámejšej pláži sveta, Copacabane? Prebudiť sa v hoteli JW Marriott Copacabana a za niekoľko sekúnd byť priamo na pláži? Určite odporúčame.

deň 12 - 12 -

Dnes sa máte rozhodne na čo tešiť! Uvidíte najznámejšie veci, ktoré Rio ponúka. Mesto výhľadov, z ktorých si nebudete vedieť vybrať ten najobľúbenejší. Už výborná poloha pri brehu Atlantiku v zátoke Guadabara zaručí, že tu budete cítiť príjemne. Máme na programe prehliadku mesta prenajatým autobusom s CK sprievodcom (celá prehliadka v cene zájazdu). Vláčikom sa odvezieme k jednému z novodobých divov sveta na Corcovade, soche Krista. Uvidíme všetky najznámejšie pláže mesta. Ktorá je Copacabana? A ktorá bohatšia Ipanema? Kúpime si prvé suveníry a pokračujeme.

Čaká nás magická Cukrová Homoľa, kde niekto kedysi napísal: "Prišiel som do Ria zomrieť. Keď som uvidel toto, rozhodol som sa žiť." Pochopíte prečo. Lanovkami sa dostaneme až na vrchol a nestíhame fotiť. Ak by ste mali záujem o let helikoptérou, teraz je ten správny moment. Toto je miesto, odkiaľ odlietajú. Na výber máte niekoľko okruhov, vyberiete si, či chcete vidieť iba pláže alebo si zaletieť aj ku Kristovi. Možnosť si dať kávu alebo drink priamo na Cukrovej Homoli a, doslova, si tak vychutnať ten magický výhľad. Uvidíme aj opičky Mono Capuccino?

Po výbornom obede v overenej reštaurácii pokračujeme a ideme si pozrieť známy štadión Maracana, prehliadka zvonka (Rei Pele). Dejisko majstrovstiev sveta vo futbale v roku 1950 a 2014. Bude počas našej návštevy v Rio zápas? Oslovte sprievodcu a pomôže Vám vybaviť lístok. 

Rio by nebolo úplné bez najvýznamnejšej udalosti roka – karnevalu. Zastavíme sa na mieste, kde to všetko vrcholí – na známom Sambodróme. Dielo fenomenálneho brazílskeho architekta Oscara Niemeyera, o ktorom sa hovorí, že vytváral poéziu z betónu. Vyskúšate si originálny kostým na sambu? Po prehliadke návrat do hotela. Ochutnáte už dnes našu prvú caipirinhu? Tento nápoj si ihneď obľúbite. Brazílsky destilát cachaça, ľad, limetka. Výborné, osviežujúce, a Vy zrazu pochopíte, prečo si ostatní ľudia toto mesto zamilovali.

deň 13 - 13 -

Dnes si dokončíme pešiu prehliadku mesta. Neďaleko nášho hotela sa nachádza v štvrti Lapa farebná Escadaria Selarón, v preklade Selarónové schody, kde nájdeme kachličky snáď z každého kúta našej planéty. Odvážni si môžu dať hneď ráno prísun čerstvej limetky v podobe caipirinhy. Vyjdete si úplne hore a odfotíte sa s brazílskou vlajkou? Pokračujeme a máme namierené rovno k hlavnej katedrále. Nič podobné ste doteraz nevideli, to Vám garantujeme. A kde má kríž? Prechádzame ďalej do centra. Káva a dezert v najstaršej kaviarni v Riu. Okolo nás desiatky obchodov, aj na tie bude čas, ale my ideme ďalej.

Po hlavnej ulici sa dostávame do novej zóny prístavu, kde nás už z diaľky upútala jedna stavba. Je to Múzeum zajtrajška, zaujímavá biela stavba pripomínajúca obrovskú turbínu. Uhádnete meno architekta? Smerujeme do časti starých prístavných dokov, dnes moderná, príjemná zóna s rôznymi trendy gastro prevádzkami. Aj toto je Rio de Janeiro. Aj vďaka olympiáde, ktorá sa konala v roku 2016, boli niektoré časti mesta vynovené a dnes slúžia všetkým cariocas (ako sa nazývajú obyvatelia mesta), ako aj turistom a ostatným návštevníkom. No my ešte nekončíme! Iba niekoľko minút od nás sa nachádza jedna z najväčších street artových malieb na svete namaľovaná jednotlivcom, ktorá je dokonca zapísaná v Guinnessovej knihe rekordov. Autor, známy brazílsky umelec Eduardo Kobra, ju namaľoval pri príležitosti olympijských hier. Po návrate do hotela a malom oddychu budete mať možnosť navštíviť neďalekú pláž Flamengo. Alebo žeby prišla na rad ďalšia caipirinha?

deň 14 - 14 -

Dnešný deň je určený na oddych po aktívnom poznávaní. Byť v Riu a nevyužiť miestne pláže na opaľovanie? To Vám známi ani neuveria, že ste tu boli. Alebo ste fanúšikmi surfovania? Surfovať sa dá aj na Copacabane, aj na Ipaneme, záleží iba od vašich skúseností. Alebo si prosto ľahnúť, dať si jednu caipirinhu a vychutnať si ten moment. Neuveriteľná energia na každom kroku a Vy si uvedomíte, že je tu vo vzduchu cítiť zvláštny pokoj.

Človek má chuť sa zastaviť a celé si to iba užívať. Ako hlásal slogan na letisku v odletovej hale, „Každý odchádza trochu viac carioca“. Pri troche šťastia návšteva futbalového zápasu na slávnej Maracane, takú atmosféru zažijete jedine na futbalovom zápase v Brazílii (záleží od dostupnosti lístkov, pre bližšie informácie sa opýtajte Vášho sprievodcu).

deň 15 - 15 -

Využijeme ešte posledné hodiny v Riu a vychutnávame si atmosféru, ktorá tu vládne. Chcete kúpiť fľašku dobrej cachaçy ako darček? Poradíme Vám, ktorú vybrať! Poobede odchádzame súkromným transferom na medzinárodné letisko Rio de Janeiro-Galeão, odkiaľ odlietame do Európy. Čas minúť posledné brazílske reais. Keď sme do Ria prišli, Kristus na Corcovade nás vítal s otvorenou náručou. Teraz nám želá šťastný let. Čaká nás prelet ponad celý Atlantik a dostávame sa domov.

deň 16 - 16 -

Prílet do Európy. Transfer kvalitným CK transferom do Bratislavy (v prípade, ak ste si objednali túto službu). Zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi a znovu prežívanie krásnych dní, ktoré ste práve absolvovali.


Cena zahŕňa

prelet Buenos Aires - El Calafate 

prelet El Calafate - Buenos Aires

prelet z Iguazú do Rio de Janeiro

všetky letiskové transfery

doprava počas programu

ubytovanie v 3-4* hoteloch v izbách pre dve osoby s raňajkami Viac o ubytovaní - tu.

-sprievodca (6.-15. deň)

anglicky hovoriaci sprievodca v Patagónii

nočný autobus semibed na trase Buenos Aires - Puerto Iguazu

prehliadku Buenos Aires autobusom

poldenný výlet k delte rieky Parana

výlet do Paraguaja

prehliadku Rio de Janeiro autobusom

asistenčné služby

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

stravu (okrem uvedenej), letiskové poplatky, fakultatívne výlety, sprepitné, batožina na lete Foz Iguazu - Rio de Janeiro (20-50 eur), ktorá sa platí na mieste. 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -