Vyhľadávanie zájazdu

Portugalsko, Kapverdské ostrovyTermíny a ceny

Portugalsko, Kapverdské ostrovy

Na okraji starého kontinentu sa skrýva krajina, ktorá kedysi naštartovala éru objavovania sveta. Jediní mali odvahu vydať sa do neznáma. Spoznajte ich krajinu, mestá, jedlo a víno a zamilujte sa do objavných ciest. V druhej časti tejto cesty sa vydáme do Afriky na ostrov, ktorý sa stráca v rozľahlom Atlantiku.

Najzápadnejší bod nášho kontinentu sa nachádza v Portugalsku. Nie je to však miesto, kde Európa končí, naopak, podľa mnohých práve tu začína. Portugalci boli tí, ktorí prvýkrát oboplávali Afriku alebo dookola celý svet. Pri prechádzke cez úzke lisabonské ulice je túto moreplaveckú históriu cítiť na každom kroku. Okrem nej nás v Lisabone čaká treska bacalao, lahodné koláčiky z Belému, sladké portské víno a koncert tradičnej neuveriteľne smutnej, ale aj tak krásnej hudby fado. Naozaj sa vo Fatime zjavila Panna Mária? Na chvíľu sa vrátime do stredoveku v mestečku Obidos a pozrieme si nedostavanú katedrálu, ale aj hrobky portugalských kráľov v Batalhi. Rovnako očarujúci, ako pevninská časť Portugalska, je aj jeho najväčší ostrov Madeira. Významným osobnostiam ako Krištofovi Kolombovi, Winstonovi Churchillovi, alebo cisárovnej Sissi učarovala jeho nádherná príroda a ostrov večnej jari sa ich obľúbeným miestom na trávenie voľného času. 

Doprajte si netradičné európske prázdniny s !

 

deň 1 - 1 -

Odlet z Viedne a prílet do Lisabonu. Poldenná prehliadka hlavného mesta Portugalska. LISABON: mesto námorníkov a objaviteľov a zároveň jedno z najkrajších hlavných miest Európy. Pamiatky z čias veľkých námorných objavov, pevnosť Sao Jorge, veža Belém, Hieronymovo opátstvo, námorné múzeum, ktoré patrí k najlepším na svete, rieka Tejo a koniec jej púte Európou. Centrum Lisabonu – zmes Afriky, Európy a Južnej Ameriky. Potulky centrálnym Lisabonom, pri ktorých Vás sprevádza svieži vietor z Atlantiku. Transfer do hotela. Uvítacia večera. Rybacia caldeirada či úžasná treska Bacalhau? Každopádne geniálne vínko, o ktorom sa toľko v našich končinách nevie.

Ak spájate návštevu krajiny aj s kvalitnými hotelmi tak nezabudnite vyskúšať Four Seasons Ritz Lisbon. Najlepšiu adresu v meste.

deň 2 - 2 -

Po raňajkách celodenný výlet do okolia Lisabonu, do oblasti, ktorú si portugalskí králi vybrali za svoje letné sídlo. SINTRA: mestečko uprostred borovicových hájov sviežej zelenej farby, medzi ktorými sú letné rezidencie portugalských vládcov. CABO DA ROCA: najzápadnejší bod kontinentálnej Európy, z ktorého budeme obdivovať divoké pobrežie Atlantiku z vysokých brál a nekonečný oceán, ktorý sa končí na kanadskom pobreží. Maják a maličké múzeum. Gurmánske hody, večera v sprievode hudby fado, pri tónoch ktorej sa Vám budú tisnúť slzy do očí. Dnes si vysvetlíme, čo je Ruby, Tawny, LBV, Colheita a ktorý ročník portského je ten naj.

deň 3 - 3 -

Celodenný výlet do trojuholníka nádherných miest Fatima, Batalha, Obidos. Začneme malým romantickým Obidosom, mestom kráľovien, ktoré je tak maličké, že sa vám obrazne zmestí do dlane. Prechádzka po mestských hradbách a takmer určite nakukneme aj do jedného zo 14 kníhkupectiev. Je ich tu asi najviac v Európe. Z Óbidosu sa vydáme na sever a načrieme do úplne iného súdka. Fatima nesie meno dcéry proroka Muhammada. Počas takmer celej svojej histórie to bola obyčajná dedina, kde sa nič moc nedialo. To všetko sa ale drasticky zmenilo 13.5.1917 keď tu trom miestnym deťom, pastierom Lúcii, Franciscovi a Jacinte zjavila panna Mária. Deťom sa zjavila až 6 krát a zvestovala im fatimské proroctvá, ktoré dodnes nie sú zverejnené. Deťom sa 2 x zjavil dokonca aj anjel. Posledné zjavenie prebehlo 13.10.1917. Z Fatimy sa razom stalo pútnické centrum, ktoré sa radí k trom najdôležitejším v Európe ( Compostela, Fatima, Lurdy). Atmosféra vo Fatime sa nesie v znamení viery a aj neveriaci sa tu minimálne zamyslí. Koniec koncov sú veci medzi nebom a zemou, ktoré sa dajú ťažko vysvetliť.  Dominantou celého areálu je nádherná bazilika Panny Márie z Fatimy, ktorá stojí na miesto, kde deti pásli ovce. Všetky tri deti ( dospelého veku sa dožila len Lúcia) sú pochované priamo v bazilike. Atmosféru vo Fatime je možné aj krájať. Panna Mária nás bude sprevádzať aj na ďalšie miesto. Našim ďalším zastavením bude totiž dominikánsky kláštor Batalha. Toto miesto postavili Portugalci ako prejav vďaky za pomoc Panny Márie pri bitke s Kastílčanmi v Aljubarrote v roku 1385. Kráľ Joáo I. prvý sa takto pekne poďakoval za duchovnú pomoc a veru, že sa mu to oplatilo. Práve tu v týchto rokoch sa začal zlatý vek Portugalska a objavných námorných plavieb. Gotická Batalha sa stala súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Podvečerný návrat do Lisabonu.

deň 4 - 4 -

Rozlúčka s Portugalskom, transfer na letisko večerný priamy let na ostrov Sal. Prílet na Kapverdy okolo polnoci. Transfer do nášho hotela.

Ostrov Sal: jeden z troch plochých piesočných ostrovov, veď portugalskí objavitelia ho pôvodne nazvali llana – teda plochý. Až potom bol premenovaný podľa hlavnej komodity, ktorá ho preslávila – soli, lebo svojho času tu bola najväčšia soľná baňa na svete. Dnes je skôr "zlatou baňou" Kapverd, dopravným uzlom celého súostrovia a najväčším úspechom v jeho turizme. Na juhu Salu pri mestečku Santa Maria postavili tucet okázalých hotelov – hlavné letoviská Kapverd s krásnymi plážami. Miestni tu zarobia násobok minimálnej mzdy, ktorá je dnes 113 euro.

Check in v hoteli Melia Tortuga a užívanie si konceptu all inclusive.

deň 5 - 5 -

Relax na Kapverdoch

deň 6 - 6 -

Relax na Kapverdoch.

deň 7 - 7 -

Relax na Kapverdoch.

deň 8 - 8 -

Relax na Kapverdoch

deň 9 - 9 -

Celodenný relax na Kapverdoch a v neskorých poobedňajších hodinách odlet domov.

deň 10 - 10 -

Rozlúčka s ostrovom, transfer na letisko a odlet domov.


Cena zahŕňa

prelet Lisabon - Kapverdy v economy class

letiskové transfery v Lisabone a na Kapverdoch

3 noci ubytovanie v 3* hoteli v izbe pre 2 osoby v Lisabone

5 nocí ubytovanie v 5* hoteli na Kapverdoch Melia Tortuga all inclusive Viac o ubytovaní - tu.

3 x raňajky v Lisabone

all inclusive na Kapverdoch (začína momentom check inu v hoteli na Kapverdoch a končí 9. deň o 12:00)

poznávací program v Lisabone

výlety do Sintry, Obidosu a Fatimy

výlet na najzápadnejší bod Európy

dopravu mikrobusom a autami počas programu

sprievodca počas poznávacej časti v Portugalsku

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, vstupné do pamiatok a atrakcií, vreckové a izbové účty, gurmánske zážitky a ich intenzita je individuálna, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla, registračný poplatok Kapverdy.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -