Vyhľadávanie zájazdu

Rajastan, najpestrejšia IndiaTermíny a ceny

Rajastan, najpestrejšia India

Do najfarebnejšieho štátu Indie za neuveriteľnými zážitkami a pamiatkami UNESCO. Mughalské pevnosti ako vystrihnuté z orientálnych rozprávok. Veľká indická púšť, ťaví trh, chrám dvadsaťtisíc potkanov, romantický Udaipur a úžasná zhýralosť v drevorezbách Khajuraha. Skvelý zájazd pre náročných.

deň 1 - 1 - Odlet do Dillí.

deň 2 - 2 -

Atmosféra DILLÍ Vás dostane. Kvalitná prehliadka starého Dillí – prvé dotyky s hinduizmom. V sikhskom chráme Vám porozprávame o histórii tohto náboženstva, ktoré mnohí pokladajú za agresívne, no dnes z jeho radov pochádza aj indický premiér. Uvidíme aj najväčšiu a najkrajšiu mešitu miliardovej Indie Jama Masjid zo 17. storočia. Korenia od výmyslu sveta, pestrofarebné šatky a neskutočná tlačenica. India Gate – symbol nového Dillí. Prvá indická večera. Máte chuť na kura Tandoori? Alebo Vám viac chutí Palak Paneer? Sprievodca Vás zasvätí do tajov indickej kuchyne. Qutab Minar (UNESCO) – najstaršia moslimská pamiatka Dillí so železným stĺpom, ktorý preslávil Däniken. Najvyšší tehlový minaret na svete a prvý vrchol našej cesty.

deň 3 - 3 -

Odchod do štátu Rajastan. Máme čas porozprávať si o najväčšom štáte Indie. Príchod do mesta BIKANER s príjemnou atmosférou. Sme na dosah od pakistanských hraníc.

deň 4 - 4 -

Viete, kto je Karni Mata. Prevtelenie Durgy? Po dnešku to budete už vedieť navždy. Chrám krýs, len tridsať kilometrov od Bikaneru, je totiž absolútny unikát a my ho uvidíme! Dvadsaťtisíc čiernych potkanov uctievaných pútnikmi z celej Indie. Neuveriteľný zážitok. Usmeje sa na nás šťastie a požehná nám biely potkan, ktorých je tu len pár? Ochutnáte z jedla, ktorého sa dotkol potkan? Toto by v Európskej únii neprešlo.

deň 5 - 5 -

JAISALMER je pod ochranou UNESCO. Zlatý pieskovec, pevnosť z 12. storočia s džinistickými chrámami, nádherné sochy. Sme v srdci púšte Thar (Veľká indická púšť) a toto je skutočný Rajastan. A k Rajastanu patria ťavy.

deň 6 - 6 -

Púštny deň na ceste zo Zlatého do Slnečného mesta.

deň 7 - 7 -

JODHPUR: kvalitná prehliadka mesta, ktoré Lonely Planet zaradil medzi výnimočné destinácie našej planéty. Pevnosť Mehrangarh patrí k najväčším v Indii. Zvonica Ghanta Ghar vám zasa pripomenie Londýn.

deň 8 - 8 -

Pevnosť Kumbhalgarh (UNESCO) sa hrdí tým, že tu nájdeme druhý najväčší múr po Veľkom čínskom múre. Fascinujúci džinistický chrám v Ranakpure.

deň 9 - 9 -

UDAIPUR – Benátky východu, mesto jazier a história rajputov. Ohromný palácový komplex, ktorý stavali 400 rokov a krásne sa v ňom mieša architektúra mughalov a miestnych radžov.

deň 10 - 10 -

CHITTORGARH – fascinujúca najväčšia pevnosť Indie (UNESCO). Rozprávanie o nekonečnej histórii Indie. Cítite tú silu stáročí?

deň 11 - 11 -

PUSKHAR patrí k najvýznamnejším pútnickým mestám Indie. Aj nehinduista pochopí prečo. Je nádherný. V novembri sa tu koná najväčší ťaví trh na svete. A my sme tu!

deň 12 - 12 -

Naša cesta pokračuje. Čaká nás JAIPUR – hlavné mesto štátu Rajastan.

deň 13 - 13 -

Jaipur je iný ako všetky ostatné mestá so širokými ulicami a ružovými fasádami domov, ťavy križujú ulice a ženy nosia pestrofarebné sárí. Symbol mesta Palác vetrov, trhy látok a drahokamov. Výlet na krásnu pevnosť Amber, kde sa budeme cítiť ako maharadžovia.

deň 14 - 14 -

FATEHPUR SIKRI – (UNESCO): nádherné mesto Akbara (najväčší panovník Indie pred britskou nadvládou). Mestu pár rokov po vystavaní došla pitná voda a ostalo perfektne zachované. Uvidíme aj hrobku veštca s tajomným mramorovým oknom vypracovaným z obrovskej mramorovej dosky.

deň 15 - 15 -

TAJ MAHAL - mohli ste ho vidieť stokrát, no východ slnka si nenecháte ujsť. Nádherný z kilometra aj z 5 cm (polodrahokamy vsádzané do mramoru). Červená pevnosť mughalských panovníkov (UNESCO) a legenda o Shah Jahanovi.

deň 16 - 16 -

Ráno v Orchhe a blížime sa ku KHAJURAHO.

deň 17 - 17 -

KHAJURAHO a jeho erotické maľby. Neuveriteľná zhýralosť, kde každý obcuje s každým a zvieracie výjavy nie sú výnimkou. A všetko to chráni UNESCO. V 2. storočí tu stálo 85 chrámov, do dnešných dní sa zachovalo 20. No ich odvážne výjavy vyrazia dych aj ostrieľaným liberálom. Transfer na letisko a odlet domov.

deň 18 - 18 - Prílet do Európy.


Cena zahŕňa

ubytovanie v hoteloch v izbách pre dve osoby, kategória 3* Viac o ubytovaní - tu.

jednu noc v luxusnom stane v púšti s plnou penziou 

raňajky

dopravu

-sprievodcu

množstvo prehliadok a výletov

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

víza, stravu (okrem uvedenej), vstupné, letiskové poplatky.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -