Vyhľadávanie zájazdu

Rím - večné mesto autobusomTermíny a ceny

Rím - večné mesto autobusom

Úvod - 5-dňový autokarový zájazd

Perex - Rím - mesto miest je jedným z najviac navštevovaných miest sveta. Množstvo fascinujúcich historických pamiatok, ktoré z tohto mesta robia vlastne najväčšie múzeum pod šírym nebom, je impozantné. Ťažko vybrať, ktoré sú najkrajšie: Fontána di Trevi, Koloseum, Bazilika sv. Petra alebo Anjelsky hrad?

Ubytovanie - 2x v hoteli 3* v okolí Ríma.

Stravovanie - 2x raňajky.

Doprava - Autokarová.

1. deň - Odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách (z Bratislavy cca o 16:00 hod.), tranzit cez Rakúsko.

2. deň - V ranných hodinách príchod do Ríma. Jeho spoznávanie začneme v hlavnom meste katolíckej cirkvi, vo Vatikáne a jeho bezprostrednom okolí. Prezrieme si Námestie sv. Petra s Bazilikou sv. Petra, pričom budeme mať možnosť vystúpiť na kupolu Baziliky, odkiaľ sa ponúka bezkonkurenčný výhľad na Rím i Vatikán.  Navštívime Vatikánske múzeá (individuálna návšteva) so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou, kde budeme môcť obdivovať impozantnú výzdobu, ktorej autormi sú najlepší renesanční umelci - Michelangelo, Bernini, Raphael a Giotto. Odchod na ubytovanie v okolí Ríma, fakultatívne večera.

3. deň - Po raňajkách sa vyberieme spoznávať ďalšie dominanty „večného mesta“ - Fontána di Trevi, Španielske námestie so známymi Španielskymi schodmi, Piazza del Popolo, Piazza Navona, Anjelsky hrad, rímske baziliky (Bazilika Santa Maria Maggiore, Bazilika sv. Pavla), rímske katakomby. Návrat do hotela, fakultatívne večera.

4. deň - Raňajky. Dnes si v priebehu pešej prehliadky doplníme chýbajúce diely rímskej mozaiky - spoznáme Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II., Trajánovo fórum a Pantheon. Vo večerných hodinách odchod na Slovensko.

5. deň - Návrat na Slovensko v popoludňajších hodinách (cca o 14:00 h.).


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3* v okolí Ríma, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa -

Doplatky: za 1/1 izbu, za 2 večere, za miesto v prednej polovici autokaru. Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -